Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 15:47
Rozmnażanie szczurów rasowych poza SHSRP
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:22   

Cola napisał/a:
SHSR to jak sama nazwa mówi, stowarzyszenie hodowców. może w tym tkwi problem..
Niamey napisał/a:
Jakie są formalne problemy z przemianowaniem słówka "rasowych" ze skrótu shsr, na "rodowodowych"?
to już kiedyś było omawiane i był plan żeby to zmienić, ale nie wiem jakie decyzje zapadły w stowarzyszeniu, bo dyskusja przeniosła się z forum SHSR na podforum.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:29   

Oli napisał/a:
to już kiedyś było omawiane i był plan żeby to zmienić, ale nie wiem jakie decyzje zapadły w stowarzyszeniu, bo dyskusja przeniosła się z forum SHSR na podforum.


musielibyśmy poprosić KRS o zmianę.. ale jako że już raz papiery przez z nas złożone zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach, przez co od ROKU czekamy na zmiany w KRS nikt się nie zdecydował aby tą gehenne przechodzić dla nazwy.. po za tym wiąże się to też ze zmianą w banku, zmianą w pieczątkach (a trochę nas wyrobienie tych pieczątek kosztowało) i zmianami w urzędzie skarbowym.. to nie jest takie łatwe i wymaga ton papierów..

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 15:35 ]
dodam jeszcze że za większość zmian w KRS się płaci i to nie małe sumy..
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:36   

to znaczy że macie błąd w nazwie i przez trzy lata nikt nie zauważył tego faktu? kurcze, mi sie wydawało zawsze że to jest stowarzyszenie hodowców szczurów rodowodowych, w życiu by mi nie przeszło przez myśl że to są szczury rasowe, skoro każdy nowy użytkownik, który tutaj mówi coś o rasiakach zaraz zostaje zjechany, że rasowych szczurów nie ma...
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:37   

wszyscy to zauważyli, ale jak już mówiłam taka zmiana jest nie opłacalna.
rasowy=rodowodowy ;)

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 15:39 ]
nie wyobrażam sobie żeby roczny czy półroczny przychód SHSRP wydać na taką zmianę ;)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:48   

Mazoku napisał/a:
to znaczy że macie błąd w nazwie i przez trzy lata nikt nie zauważył tego faktu?
nazwa powstała wcześniej niż te 3 lata temu. ;) Jak ja w 2006 roku brałam od Zirr Rysia to już wtedy była ta nazwa, było forum etc.

Mazoku napisał/a:
który tutaj mówi coś o rasiakach zaraz zostaje zjechany, że rasowych szczurów nie ma...
chyba nieco przesadzasz tym zjechaniu, coś kogucisz tu za bardzo. :roll: tłumaczymy, że nie ma ras, ale z drugiej strony jak napisała sachma r=r. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:51   

Oli napisał/a:
hyba nieco przesadzasz tym zjechaniu, coś kogucisz tu za bardzo.
no bo ja fikuśna dziewczyna jestem, fintifluszki noszę i faramuszki zbieram. a tak naprawdę to rasowy nie jest żadnym oczywistym synonimem rodowodowego i takie wyjaśnianie każdemu z osobna jest bezsensownym problemem. rasy to są u psów i tego by się przydało trzymać.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:53   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


a może jakieś dobrowolne zbiórki na cele stowarzyszenia od ludzi z forum? Oczywiście, jeżeli byłoby jawne na co te pieniądze idą :)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:57   

Mazoku napisał/a:
a tak naprawdę to rasowy nie jest żadnym oczywistym synonimem rodowodowego
oczywiście, że jest. nie znasz tej akcji rasowy=rodowodowy? :shock: http://www.stoppseudohodowcom.org/

Mazoku napisał/a:
rasy to są u psów i tego by się przydało trzymać.
nie tylko i tak naprawdę szczury są tymi wyjątkami, gdzie nie ma ras, a są odmiany, więc siła rzeczy lepiej używać takiego zwrotu niż wszystko zmieniać i robić na opak tylko dlatego, że Tobie się nie chce kilkanaście, czy kilkadziesiąt razy wyjaśniać dlaczego są odmiany a nie rasy. :] mnie to nie sprawia problemu, zawsze to piszę i nigdy nikogo nie zjechałam z tego powodu. nie wiem skąd to wytrzasnęłaś...

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 15:59 ]
zuzu, SHSR nie może przyjmować darowizn, bo taki ma status.

ja proponuję wszystkim zainteresowanym SHSR zarejestrować się na forum, bo tam jest wiele rzeczy poruszanych, samemu można zakładać tematy i dowiedzieć się conieco. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 16:13   

Oli napisał/a:
ja proponuję wszystkim zainteresowanym SHSR zarejestrować się na forum, bo tam jest wiele rzeczy poruszanych, samemu można zakładać tematy i dowiedzieć się conieco. :wink:
Mnie do wypowiadania się na forum SHRS zniechęcił fakt, że moje konto zostało usunięte bez żadnego powiadomienia mnie o tym. Założyłam je na początku lutego po raz drugi. Mój nick był wolny, zupełnie tak, jakby nigdy wcześniej nie miała konta na tym forum :| .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 16:22   

Devona, a pytałaś dlaczego tak się stało? :> mnie ostatnio Viss przez przypadek usunęła temat i wystarczyło zapytać, bo najpierw się wkurzyłam, a jak wyszło, że to nie specjalnie to zmieniłam punkt widzenia. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 16:51   

Oli, nie pytałam, bo trudno mi zlokalizować, kiedy dokładnie mnie usunięto. Przez kilka tygodni się nie logowałam i nagle w styczniu okazało się, że moje konto nie istnieje.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 17:37   

Devona, a nie można było komuś o tym powiedzieć? jakiś czas temu mieliśmy kłopoty z forum, ludzie się zgłaszali że konta zablokowane itd - wystarczyło coś powiedzieć a nie teraz masz pretensje :| sory, ale ja nie znam wszystkich userów na pamięć żeby sprawdzać kogo usunęło a kogo zablokowało :? o takich rzeczach trzeba mówić - przecież mogłaś do mnie napisać PM na allo :|
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 20:30   

Off-Topic:
Sachma, przecież ja się nie rzucam, napisałam tylko, że nagły brak mojego konta podziałał na mnie zniechęcająco. Pomyślałam, że zostałam usunięta z powodu braku aktywności, a przecież na tego typu forach aktywnie udzielają się osoby, które są z organizacją w jakiś sposób związane, czy to jako członkowie, czy sympatycy, pozostali są raczej obserwatorami, więc przeważne czytają, a nie piszą. Niechęć minęła, konto założyłam od nowa, więc nie widziałam potrzeby, żeby to zgłaszać. Jeśli nie mogłabym go utworzyć, na pewno bym się odezwała, ale przypuszczam, że taki "szary" użytkownik, bardzo początkujący w kwestii szczurów rasowych, mógły poczuć się urażony i w ogóle nie wpaść na to, żeby szukać kontaktu z administracją/moderacją. Moim zdaniem powinniście forum lepiej zabezpieczyć przed takimi sytuacjami, różne awarie mogą się zdarzyć, ale dane dotyczące użytkowników trzeba archwizować i pilnować.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:51   

Off-Topic:
Devona, nasze forum jest na tych samych zasadach co Allo. vege do tej pory nie wie co się wtedy stało. to tylko maszyny - czasem zawodzą mimo wszystko.
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 06, 2010 11:38   

co do pomysłów jak poprawić działalność stowarzyszenia, ja bym rozwinęła jego zakres 'usług'.

- była kiedyś propozycja wystąpień w szkołach, opowiadania o tym, że szczura nie bierze się z zoologa bo to i tamto. uważam, że stowarzyszenie powinno się zająć czymś takim, bo "czego się jaś nie nauczy..", wiecie. zacznijcie od dzieciaków, są bardziej reformowalne niż dorośli. warto zorganizować coś takiego, wyjść poza szczury, mówić o warunkach wszystkich zwierząt w zoologach, zrobić zdjęcia biedakom i pokazywać. ukazać stowarzyszenie jako alternatywę dla sklepów.

- wystawy w innych miejscach polski. było coś kiedyś w małopolsce? ja wiem, że to ciężkie do zrealizowania i że nie przyjedziecie z gdańska do krakowa ot tak sobie, ale może właśnie wciągnąć w organizacje osoby spoza forum?

- cena szczura. jak ktoś może kupić szczura za 5zł i usłyszy, że robi źle, bo powinien czekać parę miesięcy na 'rasowego' szczura za 100zł, to prychnie śmiechem. ceny powinny być niższe, a jeśli to niemożliwe, to ludzie powinni wiedzieć czemu. przy cenie powinno być napisane, że w jej skład wchodzą badania rodziców, porządna karma, nie wiem co jeszcze, bo nie siedzę w temacie.

co do zachęcania ludzi, do członkostwa, to nie powinniście stawiać na jakiekolwiek zniżki, bo to się mija z celem. 'za to, że będziesz płacić 50zł (strzelam) miesięcznie dostaniesz jednego szczura gratis'. jak ktoś kupuje szczura raz na pół roku, to ten prezent od stowarzyszenia będzie go kosztował 300zł. chore, nie? dlatego nie można traktować składek jako inwestycji, obietnicy nagrody, bo którejś ze stron zawsze się to nie będzie kalkulować. zostawcie składki składkami.
ta kasa odstrasza, zwłaszcza ludzi, którym pomoc w genetyce, czy wszystko inne, co możecie dać nie jest zupełnie potrzebna. wolę dać tą kasę na jakieś schronisko, niż biurokrację i wiem, że nie tylko ja myślę w tych kategoriach. nie siedzę w temacie, nie znam realiów, więc sorry, jeśli to co piszę wydaje się wam z kosmosu. ale może zrezygnować ze składek, albo je obniżyć, a zamiast tego poszukać sponsora? nie wiem, może ten 1% podatku? bo niestety, ale nie widzi mi się, żeby do stowarzyszenia hodowców dopisywali się miłośnicy szczurów i płacili coś, co szczurom nie pomaga doraźnie. pomijam tą nazwę, skoro są z nią takie jaja, ale warto by dopisywać gdzieś właśnie i miłośników, bo tak właściwie, to mało komu niewtajemniczonemu przejdzie przez myśl, że miałby się tam zapisać, skoro nie chce hodować.

no i nawiązać współpracę z ludźmi spoza stowarzyszenia. zauważyć ich obecność, nie wiem, głupia ranga na forum - sympatyk, działacz, cokolwiek. wciągać ich w życie stowarzyszenia, proponować organizację wystaw właśnie, te spotkania w szkole. nie wiem, dawać dzieciakom naklejki 'pomagam szczurom' za to, że rozwieszą jakieś plakaty.

no i ostatnie co mi przychodzi do głowy. w zarejestrowanych psich, czy kocich hodowlach właściciele mają zniżki na karmę, żwirek i inne rzeczy, może warto nawiązać taką współpracę ze sklepami? chociaż tu znów wyjdzie na to, że ktoś płaci 50zł miesięcznie, żeby mieć zniżkę 5zł.. dlatego albo obniżyć te składki, albo znaleźć inne plusy bycia w stowarzyszeniu, które ma się za tę cenę, a zniżki finansowe na cokolwiek potraktować jako dodatkowy atut.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12