Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Rozmnażanie szczurów rasowych poza SHSRP
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:41   

Mazoku napisał/a:
Będąc terrarystą nie można być "hodowcą" rasiaków, podczas gdy prawda jest taka że bardzo dużo terrarystów ma teraz dobre i zdrowe linie szczurze.


nie wyobrażam sobie żeby ktoś skarmiał pół miotu a kolejne pół sprzedawał z rodowodami :|

Mazoku napisał/a:
więc primo - skupianie się na biurokracji i olewanie sikiem prostym szeroko pojętej edukacji ludzi niezrzeszonych, która jest tak naprawdę najważniejsza w tym momencie.


nie wiem jakby miała taka edukacja wyglądać? byłaś na wystawach? zdzieramy sobie gardła tłumacząc i opowiadając o szczurach - ja ostatnio miałam do siebie kolejkę, robiłam za weta i żywieniowca.. i to jak dla mnie najlepsza forma edukacji.

Mazoku napisał/a:
tertio - absolutne zamknięcie na nowe osoby i niebotyczne warunki przystąpienia. sorry, gdybym miała rozmnażać szczury też bym nie czekała tego półrocza. hodowla rodowodowa to nie jest sens życia, to dodatkowe zajęcie i się ludziom nie chce z tym babrać, z resztą wcale a wcale się im nie dziwię.


nie możemy sobie pozwolić na to żeby osoby które NIC nie wiedzą o genetyce rozmnażały szczury, nie możemy sobie pozwolić na to żeby osoby które nie dbają o zwierzęta rozmnażały szczury, nie możemy sobie pozwolić żeby informacje o rozmnażanych szczurach ginęły - na tym polega hodowla - to nie tylko patrzenie w przyszłość ale i w przeszłość.
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:42   

Nie no słuchajcie, czytam to i oczom nie wierzę. Czy Wy chcecie, żebyśmy hodowali szczury na karmę?! :shock:

Mazoku napisał/a:
olewanie sikiem prostym szeroko pojętej edukacji ludzi niezrzeszonych

I w tym momencie się zirytowałam. Bo Wy nie odpisujecie na x maili i wiadomości gg dziennie od takich "olewanych sikiem prostym szeroko pojętych niewyedukowanych ludzi niezrzeszonych", nie Wy zdzieracie sobie gardło na wystawach. I co dokładnie rozumiesz, przez szeroko pojętą edukację, że co my niby mamy jeszcze robić, bo naprawdę nie rozumiem?

Mazoku napisał/a:
absolutne zamknięcie na nowe osoby i niebotyczne warunki przystąpienia

Takie niebotyczne warunki, a jednak hodowle są. Nie jesteśmy zamknięci na nowe osoby, powstają nowe hodowle, są przyjmowani nowi ludzie. Przed chwilą było mówione, że dobrze jak jak są regulaminy i kontrola nad hodowlami w stowarzyszeniu, a teraz to jednak te regulaminy są złe?

Resztę napisała sachma, z którą się zgadzam.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ren, nie chcemy, żebyście Wy hodowały, ale może my chcemy hodować?

W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak tylko pseudo. W pewien sposób na Wasze życzenie. A wystarczyłyby po prostu aneksy do umów. :roll:

Cytat:
nie możemy sobie pozwolić na to żeby osoby które NIC nie wiedzą o genetyce rozmnażały szczury, nie możemy sobie pozwolić na to żeby osoby które nie dbają o zwierzęta rozmnażały szczury, nie możemy sobie pozwolić żeby informacje o rozmnażanych szczurach ginęły - na tym polega hodowla - to nie tylko patrzenie w przyszłość ale i w przeszłość.


Możecie nie pozwalać - to i tak się dzieje.

Cytat:
Bo Wy nie odpisujecie na x maili i wiadomość gg dziennie od takich "olewanych sikiem prostym szeroko pojętych niewyedukowanych ludzi niezrzeszonych".


Nie wiem, które "Wy", ale ja akurat dotąd robię za szczurzy poradnik sieciowy, więc doradzam rozwagę i jednak uspokojenie się, bo może na justki nagonki nie będzie, ale zaraz zrobicie ją np. na mnie, przy okazji się odrobinę ośmieszając.

I tak, są nowe hodowle, a ile wygasłych lub zamkniętych?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:51   

AngelsDream napisał/a:

Możecie nie pozwalać - to i tak się dzieje.


ale nie pod naszym szyldem i za naszym przyzwoleniem.


Cytat:
I tak, są nowe hodowle, a ile wygasłych lub zamkniętych?


wyobrażasz sobie żeby nasze hodowle, z których jesteśmy dumni, bo są małe i nie są wielkimi molochami, miały pod swoim dachem po 50-60 szczurów? trzeba mieć czas i miejsce na kolejne samice, trzeba mieć czas na zbieranie informacji o wnukach i przodkach szczurów które były u nas rozmnażane, trzeba mieć siłę żeby żegnać po kolei swoje wnuki.. to nie jest takie proste - bach rozmnoże i mam w dupie co dalej.. to nie tak działa.. my nie oddajemy swoich staruszków bo się już nie nadają do hodowli - a sama dobrze wiesz że im starszy szczur tym więcej uwagi potrzebuje..
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:52   

AngelsDream napisał/a:
ale ja akurat dotąd robię za szczurzy poradnik sieciowy

Ale widzisz, ja tego nie wiem, tak samo jak Wy nie wiecie na ile wiadomości odpisuję albo ile się nagadam na wystawach (jak na nich nie bywacie, a Mazoku, czy Ty nie bywacie przynajmniej ostatnio). Dlatego zakładanie, że nic nie robimy uważam za krzywdzące.

AngelsDream napisał/a:
I tak, są nowe hodowle, a ile wygasłych lub zamkniętych?

5 o ile się nie mylę. Ktoś napisał przed chwilą, że hodowla to hobby, na które poświęca się wolny czas, więc jak wolnego czasu zaczyna brakować, to ludzie rezygnują z hodowli. Poza tym, trzeba mieć też siłę, hodowanie nie jest zbyt różowe.
Ostatnio zmieniony przez Ren Pią Lut 26, 2010 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:52   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ren, nie chodzi o to, żeby skarmiać pół miotu. Ale może ktoś mieć sobie węże i mieć szczury rasowe i mieć jakby osobno karmówkę. Przecież przyjęliście (i słusznie) szczury od terrarysty, dzięki którym mamy teraz w Polsce mnóstwo fajnych szczurów. Uważam też, że te pół roku jest troszkę bez sensu. O ile rozumiem test z genetyki, to potem - imho - trzeba taką osobę poprowadzić, pomóc, doradzać - i zaufać. Poza tym a propos testu - jak się go zdaje? Czy zdaje się go przed komisją?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:57   

A ja nie bardzo rozumiem o co chodzi. Wszystko się opiera na dwóch banalnie prostych zasadach. Zasada nr 1 to taka, że każdy ma prawo rozmnażać zwierzęta, legalnie lub nie, w stowarzyszeniach lub nie, z zarejestrowaną dział. gosp lub nie, bo przecież doskonale widać, że kwestie prawne, etyczne itp nie mają racji bytu. A weryfikacji warinków tym bardziej.
Zasada nr 2 to kwestia czy dana osoba chcąca wypuścić miot znajdzie chętnych. Jeśli znajdzie, to może mnożyć zwierzęta w setki, kto jej zabroni?

A zatem, jeśli ktoś nie respektuje pewnych wytycznych ogólnie przyjętych przez daną grupę ludzi w której się obraca (powiedzmy miłośników zwierząt), jeśli sam nie wykształcił kręgosłupa moralnego i poddaje się pewnym własnym chęciom, to będzie robił co chce. :]
Dlatego właśnie, moim zdaniem forum ma przede wszystkim funkcję edukacyjną.
Jeśli edukacja się nie powiedzie, to jedyne co można zrobić, to dane zachowanie napiętnować i nie uczestniczyć w zachowaniach wspomagających efekty tegoż zachowania - w tej konkretnej sytuacji - nie kupować szczurów od justki.

Ale przecież doskonale wiemy, że znajdą się osoby, które szczura kupią, więc? No więc właśnie nic. :]

Mnie osobiście oczywiście bardzo nie pododba się plan justki, nie dlatego, że rozmnaża szczury, a dlatego, że będąc w stowarzyszeniu, jeszcze jakiś czas temu, zgadzała się z jego ideami. Zatem albo ideały justki się drastycznie zmieniły, albo w czasie jej członkowstwa w ogóle nie były prawdziwe. Tak czy inaczej, dla mnie dyskwalifikuje to człowieka jako wiarygodnego.

Natomiast gwoli ścisłości - nie uważam, żeby stowarzyszenie miało jakkolwiek reagować na to, bo na jakiej podstawie?
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:57   

Layla, nie mamy żadnej gwarancji że szczury rodowodowe nie zostaną przekazane dalej do pseudo, że maluchy z miotów rodowodowych nie zostaną skarmione, ze stare szczury rodowodowe nie będą skarmiane żeby nie zajmować miejsca.. żadnej.

Egzamin zdaje się na wystawie - 1min na pytanie, pilnuje prezes lub vice prezes, następnie obecni na wystawie członkowe zarządu sprawdzają egzamin - trzeba go napisać na 100% bo jest przeważnie koło 5-6pytań, czasem mniej czasem więcej.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:58   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Tak czy inaczej nie dziwcie się, że ludzie będą to robić po swojemu... Chociaż mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała się martwić.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pixel 


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 231
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:59   

Lepiej niech ludzie posiadający węża mieli własną hodowlę karmową którą shrs w jakiś sposób kontroluje, czy lepiej, żeby kupowali w zoologu i napędzali tamtejszy rynek? :wink:

Rozumiem uczucia, ale natura jest taka a nie inna.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:00   

Layla napisał/a:
doradzać - i zaufać.
oczywiście. A potem taka osoba odchodzi lub zostaje wyrzucona i słyszy się głosy typu "shsr się nie sprawdza". :roll: Oczywiście. I całe szczęście że się nie sprawdza dla osób, które nie chcą hołdować pewnym zasadom. :roll:
Layla napisał/a:
Czy zdaje się go przed komisją?
tak.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:00   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Cytat:
Natomiast gwoli ścisłości - nie uważam, żeby stowarzyszenie miało jakkolwiek reagować na to, bo na jakiej podstawie?
Nie no, luzik, chodzi tylko o to, że SHSR ma opinię organizacji dość hermetycznej, a to nie zachęca do zasilania szeregów ;)

Co do Justki oraz innych tego typu hodowli - jeszcze raz powtarzam, że sprzedaż/oddawanie malców z tychże hodowli nie będzie odbywało się na forum alloszczur. Postąpiliśmy tak w przypadku hodowli wiadomo jakiej (nie wymieniam, bo ta osoba nie jest użytkownikiem forum) i postąpimy tak teraz, bo nie ma równych i równiejszych. Mam nadzieję, że to jest jasne.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:02   

AngelsDream napisał/a:
Tak czy inaczej nie dziwcie się, że ludzie będą to robić po swojemu...


no to chwila, czego wy od nas wymagacie? mamy się nie dziwić, ale mamy reagować? mamy nie prowadzić "zimnej wojny", ale ludzie i tak będą tak robić więc na luz trzeba wrzucić? sami chyba nie wiecie czego od nas chcecie :|
nie rozumiem dlaczego mamy na siłę uświadamiać pseudo - oni wiedzą o naszym istnieniu, a do respektowania naszych zasad nie możemy nikogo zmuszać.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


pixel, ciekawe pytanie. Obawiam się jednak, że kompromis nie jest możliwy. A szkoda.

Ja niczego nie wymagam, bo jeśli będę miała potrzebę, rozmnożę szczury po swojemu... Ja proponuję, pokazując, czemu część osób rezygnuje z SHSRP, chociaż mogłaby pomóc mu się rozwinąć.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Lut 26, 2010 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:03   

AngelsDream napisał/a:
A zasady dla wszystkich powinny być takie same.
AngelsDream napisał/a:
Layla, jestem spokojna. Tylko dla mnie to trochę hipokryzja.
Właśnie z tych powodów uważam, że na inne osoby nagonka wcale by nie była mniejsza, czy zniesmaczenie itp. Znamy Justkę, nieliczni znają jej sytuację z SHSR, dalsze osoby znają Justkę osobiście (w sensie że poznały trochę jej charakter) i choć szczurom Justki zawsze kibicuję, bo wiem, że się stara w opiece nad nimi, widzę to to jednak coś poszło nie tak z hodowlą, za czym przemawiają statystyki. Ja takiej hodowli nie popieram i nie dlatego, że czczę bałwochwalczo SHSRP (co z resztą widać tu i tam a członkowie stowarzyszenia sami wiedzą), ale kontrola jednak jest i można z jakimś "ale" czy uwagą zwrócić się do całego grona osób, które mają różne bądź co bądź spojrzenia na różne sprawy i można temat poddać dyskusji. Nie wnikam w jakieś kółka wzajemnej adoracji itp. bo wiem, że każdy na swój sposób jest obiektywny - jedni zgadzają się w 100%, inni trochę tylko, a inni wcale. To daje możliwość kontroli, bo nie ma zasady "moje na wierzchu i mi nie podskoczysz".

AngelsDream napisał/a:
Jeśli SHSR nie umie zadbać o ludzi, to tak będzie się działo coraz częściej.
No tu akurat się nie zgodzę, ale nie napiszę konkretnie dlaczego, bo nie chcę kłótni i niepotrzebnych słów. Po prostu podejście Justki do hodowli i genów samych w sobie jest specyficzne i nie mam tu na myśli tylko szczurów. ;)

Angels, mata, ale kto popiera tu Justkę? Bo na pewno nie SHSRP i jego sympatycy. ;)

Mazoku napisał/a:
zamiast zrzeszać hodowle które póki co można nazwać "pseudo" ale są chętne do współpracy
osobiście nie widziałam jeszcze pseudohodowli, która chciałaby współpracować, przecież bez nadzoru jest wygodniej

AngelsDream napisał/a:
na bank rozchodzi się Michałowi o zakaz reklamy na allegro
wiem jak to wygląda od strony hodowców świnek morskich i choć reklama na allegro nie jest zła, o ile dobrze prowadzona (czyli jest zastrzeżenie że należy się przed licytacją skontaktować z hodowcą, a i tak nie jest to równoznaczne z kupnem świnki i tym, że się ją dostanie), to jednak jest to koszmarny problem, bo piszą takie matoły i debile, że aż strach. Doświadczyłam tego osobiście mają na dt 6 świnek, a wcale ich nie ogłaszałam na allegro - były tylko na stronie caviarni i stowarzyszenia pomocy świnkom morskim. To wystarczyło bym dostawała masę maili od osób, które chciały samotną świnkę i koniec kropka, które chciały parki (w sensie że mieli np. samice i chcieli ode mnie samca), a także takie które pisały (cytat dosłowny, nie uproszczony) "jestem zainteresowana świnką, jestem z Warszawy, kiedy można odebrać?". To jest naprawdę koszmar, bo po entym takim mailu ma się ochotę pisać same wulgaryzmy do takich osób, więc ta reklama na allegro to wcale nie taka fajna, hop siup i cacy sprawa.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 12