Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Rozmnażanie szczurów rasowych poza SHSRP
Autor Wiadomość
Rudzielec 



Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Łódz
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 07:50   
   Zwierzątka: szczurki


Niamey i Zuuzuushi.
Dlaczego nazywacie moje pytania zarzutami??? :shock:
Jestem nowa na forum,obserwujac mioty odnioslam wrazenie ,ze jako nowa nie mam szans.Napisalam o tym,dostalam odpowiedz,ze szanse mam jak najbardziej-gdzie tu zarzut?????????????????????????

I juz zaznaczam ,ze nie gniewam sie w zaden sposob na was ,ani wam tez nic nie zarzucam-wyjasniam sytuacje :]

Oli

Trzeba bardziej rozgloszac ,ze isnieja hodowle szczurkow rasowych,bo szczerze mowiac malo kto o tym wie.Mnie oswiecila wlasnie Justka ,gdy poznalysmy sie u weta.Wczesniej nawet mi przez mysl nie przyszlo,ze ktos sie tym zajmuje-serio.
Szczury kocham i napewno w przyszlosci ,gdy przyjdzie bolesna chwila rozstania z moimi ogonkami, chcialabym miec kolejnych przyjaciol juz z rodowodem. Narazie jednak mam wlasnie z zoologa :oops: Darujcie,ale nie moge powiedziec,ze zaluje ,bo sa cudowne i bardzo je kocham :serducho:
Co wcale nie znaczy,ze popieram zoologi.Teraz ,gdy wiem o hodowlach rodowodowych i mam szanse na szczury z takich miejsc,jestem jak najbardziej za tym,by kupowac szczurki tylko z profesjonalnych hodowli.
Faktem jest,ze gdy obserwowalam planowane mioty ,to naprawde mialam takie wrazenie ,ze ja jako nieznajoma ,na szczurka z waszych miotow nie mam szans.
Milo,ze jednak mam :) .Zobaczymy w przyszlosci jak to wyjdzie w praktyce ;P
Jednak nadal nie widze roznicy miedzy hodowla takiej Justki,ktora ma doswiadczenie i szczurki z rodowodami ,a hodowla z SHRS .I chyba nie byloby nic zlego ,gdybym zamiast z zoologa wziala malca wlasnie z jej hodowli?-oczywiscie rozwazam teoretycznie :wink:

I jeszcze raz -jestem na etapie zadawania pytan-nie zarzutow :-P
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Za tęczowym mostkiem: Menda,Karolek,Stuart,Buźka,Milka,Marcelek, Agutek :(
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 08:41   

Niamey napisał/a:
o dwóch rodzajach członkostwa - pełnym i [wstępnym/tu jakaś odpowiednia nazwa :-P ]


nawet członek wspomagająca musi dostarczyć deklarację członkowską i opłacać składki - pamiętajcie że stowarzyszenie to nie nasza zabawka, tylko działa wg jakiś przepisów prawa.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:42   

sachma napisał/a:
nawet członek wspomagająca musi dostarczyć deklarację członkowską i opłacać składki
to się rozumie samo przez się :D
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:54   

Niamey, tylko co to wtedy za różnica? :D bo członek tak czy siak nie jest zmuszany do pracy :P ma przywileje ale nie ma jasno określonych obowiązków - może się zgłosić do jakiś zadań, ale nie musi ;)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 12:08   

Rudzielec napisał/a:
Darujcie,ale nie moge powiedziec,ze zaluje ,bo sa cudowne i bardzo je kocham :serducho:
Nikt tu nie oczekuje, że ktokolwiek będie żałował posiadania swoich szczurów, ale tego skąd je wziął i jaki los tym samym zgotował innym, nieznanym sobie ogonkom.

Rudzielec napisał/a:
Faktem jest,ze gdy obserwowalam planowane mioty ,to naprawde mialam takie wrazenie ,ze ja jako nieznajoma ,na szczurka z waszych miotow nie mam szans.
Miałaś wrażenie, a dlaczego nie zapytałaś jakiegoś hodowcy, chociażby przez pw?

Rudzielec napisał/a:
I chyba nie byloby nic zlego ,gdybym zamiast z zoologa wziala malca wlasnie z jej hodowli?-oczywiscie rozwazam teoretycznie :wink:
byłoby o tyle, że dało by to niepodważalny argument dla pseudohodowców i rozmnażaczy za ich działalnością i wydaje mi się, że właśnie ta kwestia tu jest najbardziej bolesna, ale i zarazem najważniejsza. Nie można pozwolić na to, by były osoby równe i równiejsze spoza SHSR, bo to spowoduje wysyp rozmnażaczy, którzy wcale nie mają rozumu, czy wiedzy takiej jak Justka.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 12:24   

Rudzielec, często jest tak że ludzie dopiero po zapisaniu się na miot rejestrują się na forum ;) wielu na forum nie ma - o miocie dowiadują się ze strony hodowli i po wymianie kilku emaili są na liście ;)
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 13:31   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Rudzielec napisał/a:
Trzeba bardziej rozgloszac ,ze isnieja hodowle szczurkow rasowych,bo szczerze mowiac malo kto o tym wie

Święte słowa. Sympatyków szczurów trochę jest, całkiem spora rzesza miała lub chce je mieć. Nie mają pojęcia o istnieniu jakichkolwiek hodowli czy o możliwości adopcji (sama miałam zamiar na początku kupić ogony ze sklepu). Niestety, przeciętny człowiek idzie na skróty. Nie mam szczura, to idę do sklepu, no bo skąd go wezmę.

Co do tych "luźnych" hodowli i rozmnażania poza SHSR - nie miałabym absolutnie nic przeciwko temu, gdyby za to brali się tylko i wyłącznie ludzie tacy jak Justka (znajomość opieki, genetyki itd), ale niestety, trzeba brać pod uwagę realia.
Swoją drogą, smutne, że dzieją się takie awantury, w końcu niezgoda jest największym niszczycielem. Szkoda, by rozpadła się dobra organizacja.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 13:35   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


Off-Topic:
Ej no sorry, jak się chce, to się da.
Nasza wetka jest za każdym razem zafascynowana moimi szczurami, w chwili obecnej jest też żywą reklamą SHSRP, a ja tele informacją ;)
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 13:38   

Off-Topic:
gratis napisał/a:
Nasza wetka jest za każdym razem zafascynowana moimi szczurami, w chwili obecnej jest też żywą reklamą SHSRP, a ja tele informacją ;)


hehe u nas jest to samo :)
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 13:38   

Off-Topic:
dołączę się do offtopa gratisa moja wetka ma naklejki SHRSu i wystawy na aucie, chce plakat i będzie wisiała duża informacja w naszej lecznicy... nie mówiąc już o tym że nosi moje rasiaki jak futro z lisa:P i nie chce odać
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:27   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


Off-Topic:
Rudzielec napisał/a:
Dlaczego nazywacie moje pytania zarzutami???
oj wybacz :oops: może słowo zarzut było zbyt mocne. Wiem co czułaś, ja może podobnie myślałam, ale chyba to jest naturalne. Tak samo bym pewnie się zastanawiała, czy mam szanse na rasowego kota czy psa. (ale do każdej rozmowy trzeba się przygotować) Najpierw tylko obserwowałam forum, dopiero później sie przemogłam aby tu pisać, wtedy gdy już wiedziałam, że mogę liczyć na maluchy.


A co do SHSR, to np.w temacie IXwystawy był poruszony temat chęci pomocy ale to się jakoś nie rozwinęło.(dostałam odpowiedź, że potrzebna jest pomoc członków SHSRP, którzy mają zamiar jechać) A np. przez takie akcje można kogoś zachęcić do wstąpienia.
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:28   
   Zwierzątka: kot


ale ludzie posiadający i lubiący szczury to często ludzie którzy bardzo nie lubią przepisów. straszna anarchia. taka jest prawda, osoby, które próbowałam przekonać, że najlepiej z hodowli albo adoptować, że szczur nie je frytek i chipsów, olały mnie sikiem długim prostym, i mają moje cenne uwagi w głebokim poważaniu.
i jak takie osoby ma do siebie przekonać instytucja z twardymi zasadami?
_________________
mam kota.
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:31   

Cola, trafiłaś na niereformowalne przypadki i nic więcej.
Cytat:

ale ludzie posiadający i lubiący szczury to często ludzie którzy bardzo nie lubią przepisów. straszna anarchia
czy to atak na subkulturę do której przynależę?
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:34   
   Zwierzątka: kot


Shy_Lady, słońce, ja nie wiem do jakiej subkultury należysz. jestem osobą która raczej nie szufladkuje w subkultury ;)
mam nadzieję, że mam pecha, albo jestem mało przekonująca.
I jeszcze chciałam dodać, że te osoby, które "śpią" ze swoimi szczurami, absolutnie uważają że są jedynym szczęściem swoich podopiecznych, i żadne towarzystwo nie jest im potrzebne...
_________________
mam kota.
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:38   

a no są takie osoby... ale wiece co... to jest temat wielu tematów... chyba już 4 czy 5 raz zmieniony został temat...
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13