Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
planowany miot "V" Emerald Moon
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 20:18   planowany miot "V" Emerald Moon

Planowany jest miot "V" w hodowli Emerald Moon.
Miot będzie miał jeszcze status kontrolny, ale szczurki urodzone w tym miocie będą już miały prawo do rodowodów.
Krycie planowane jest na przełom lutego/marca.


Rodzicami zostaną:

SAYURI SHINJU Emerald Moon
standard (Dc) russian dove agouti self




&

GUNNAR Rat4U
standard (Dc) rex russian platinum self



Za wypożyczenie samca do krycia oraz jego zdjęcia dziękuję Nakashy oraz Nezu. :)


Spodziewamy się:
uszy: standard, dumbo
sierść: standard, rex
kolory: russian dove, russian dove agouti, russian blue, agouti; szansa na black, platinum
znaczenia: self; może irish, berkshire


***
Kilka słów o samych rodzicach i ich przodkach

SAYURI SHINJU
To odważna i pełna radości samiczka. Lubi eksplorować nie ważne czy to biurko czy bluzka pod którą właśnie siedzi. Kocha zabawy z ręką :) Do tego wszystkiego jest bardzo urocza.

Jej tatą jest Siergiej - za kilka dni skończy 2 lata i 3 miesiące. Jest w dobrej formie i humorze. Siergiej pochodzi z miotu wpadkowego po matce z hodowli karmowej (Standard Dc, rex, black) i ojcu z niemieckiego sklepu zoologicznego (Dumbo, beige, blazed).
Znane są losy części rodzeństwa Siergieja, jak i rodziców. Nie było przypadków nowotworów, ani chorób mogących mieć podłoże genetyczne. Tata Siergieja umarł ze starości, a mama ma coś ok. 2 lat i 6 miesiecy.

Natomiast mamą Sayuri jest Lavender EM. Lavender to dorodna i zrównoważona samiczka. Zarówno mama jak i tata Lavender pochodzą z finlandzkich hodowli. Mają się dobrze i żyją w zdrowiu.

GUNNAR
Gunnar pochodzi z czeskiej hodowli Rat4U. W rodowodzie ma przodków nie tylko ze swojej ojczyzny ale także z niemieckich hodowli. Mama Gunnara już niestety nie żyje. Ale powód jej śmierci nie miał podłoża genetycznego. Jednak na bieżąco śledzimy losy jego taty, rodzeństwa oraz dziadków.

Miot dojdzie do skutku:
* kiedy zbierze się odpowiednia ilość chętnych
* jeżeli u samca/samicy oraz ich przodków nie pojawią sie problemy uwarunkowane genetycznie


Link do wzoru CV hod. Emerald Moon oraz kilka zasad, z którymi należy się zapoznać przed rezerwacją malca. [TUTAj]


Jeśli chodzi o inne zasady dotyczące miotu pozwolę sobie zacytować Nakashę :) z wprowadzeniem kilku własnym zmian.
Cytat:

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu. CV, w których ktoś napisze, że maluszek będzie sam lub będzie rozmnażany w ogóle nie będą rozpatrywane (!!). Wymóg wypełniania CV i potem rozmowy na GG lub przez tel. wynika stąd, że chcę znaleźć dla moich szczurzych wnuków jak najlepsze domki. :)

Szczur to żywe, czujące stworzenie, a nie zabawka!

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą. :)

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot. :D

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce kończą 14 dni i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej przeze mnie kolejności ;) również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.
_________________

Ostatnio zmieniony przez H. Pon Lis 30, 2009 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 23:35   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


o rety będą piękne... wysłałam CV jakiś czas temu.Kiedy uzyskam odpowiedź co do kandydatury?:)Swoją drogą co do wyboru koloru napisałam zgodnie z przedstawionymi na stronie...a tu teraz widzę inne:(Jak zmienić wybór?
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 08:23   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


believe_86 napisał/a:
a tu teraz widzę inne:(Jak zmienić wybór?
believe_86, to nic nie zmienia i tak taki maluszek mógłby się nie urodzić jakiego wpisałaś. A że decyduje kolejność zgłoszenia to masz już odpowiedz.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 10:09   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Mam nadzieję,że się załapię:)Co do wyboru koloru maluszka... nie jestem hodowcą...nie zamierzam ich rozmnażac..więc kolor tak naprawdę nie jest na pierwszym miejscu:)
 
     
Mrówa 



Dołączyła: 11 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 13:55   
   Zwierzątka: szczury, psy, koty...


o maaatko , dumbo russian blue :serducho:
_________________
:mysza: Haku Zabuza Ringo Ben Sokrates Sho :mysza:
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 14:16   

nie... nie przeżyję... ruski i na dokładkę rexy... idę się odstrzelić...
 
     
Mrówa 



Dołączyła: 11 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 14:29   
   Zwierzątka: szczury, psy, koty...


a ja się nie odstrzelam ,tylko CV wysyłam :D
_________________
:mysza: Haku Zabuza Ringo Ben Sokrates Sho :mysza:
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 21:50   

Zdjęcia Sayuri z przed chwili :wink:





więcej tutaj: [zobacz]
_________________

 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 22:11   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


*___________* http://s890.photobucket.c...¤t=19.jpg ma taaak przepiękny kolor *___________* cudo!
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 00:20   

W moim temacie jest więcej zdjęć kawalera. ;)


O tu na przykład. :D
http://forum.szczury.biz/...=asc&start=2925

Mój grubaskowaty miś pyś tatą.
Czego chcieć więcej. :mrgreen:
:serducho:
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 16:13   

Pragnę poinformować, że są jeszcze wolne miejsca zarówno na samce jak i samiczki :)

A Sayuri rośnie jak na drożdżach :mrgreen:
_________________

 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 19:07   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


L., może by tak jakieś świąteczne foty Sayurci :DD ?
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 09:07   

jakieś wieści?? jakieś fotki??
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Arthas
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 15:32   

Ja posłałem CV jakby co i czekam na odpowiedź :)
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 20:46   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Shy_Lady napisał/a:
jakieś wieści?? jakieś fotki??
są nowe wieści. Gunnar zamieszkał u mnie. I tak bezczelnego szczura to ja nie widziałam, na wybiegu trzeba (koniecznie TRZEBA) się nim zajmować, nie można od niego zabrać ręki, nie można go schować pod koc, nic nie można, nie można na sekundę odejść od niego, bo zaraz człowieka goni, biegnie za nim i wskakuje na ramię, na ręcę i liże i liże w kółko. Szok normalnie, nie można się od niego uwolnić.
Cudo !!! I jest mega, mega mięciuteńki jak puch kaczy!!!! :zakochany:
A i klatki nie można otworzyć jak on jest, bo zaraz wyskakuje na człowieka i miziaj. No mama miziaj, no czemu tak wolno, no czemu?
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14