Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur albinotyczny
Autor Wiadomość
Cholina 


Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 40
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 16:45   

Albinizm to genetycznie uwarunkowany brak tyrozynazy, czyli enzymu który katalizuje 3 miejsca w szlaku melanogenezy (powstawania melaniny - pigmentu skóry i włosów). Czyli ten barwnik nie może powstać bo proces jego produkcji jest zahamowany.

Ja mam szczura albinosa, chociaż w sklepie zoologicznym pani powiedziała, że to nie jest albinos tylko inna odmiana szczura :shock:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 18:22   

Cholina, a po czym wnioskujesz, że to albinizm? Bo istnieje mnóstwo rozjaśnień, które po nagromadzeniu dają bardzo jasnego, pozornie albinotycznego szczura, ale genetycznie to zupełnie coś innego.Twój to pewnie champaigne.

Planujesz dla niego towarzystwo?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Cholina 


Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 40
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 10:52   

Wydaje mi się, że to albinizm bo jest cały biały, ma czerwone oczy. Nie ma ani jednego ciemnego włoska :) no i co jest typowe dla tej odmiany on się kiwa czyli "łapie ostrość w ten sposób". Albo jak słyszałam inną wersję to odmiana szczura syjamskiego, nie wiem czy takie coś jest możliwe, bo nie spotkałam się w opisie ras szczurów :P
planuję dla niego towarzystwo:) wczoraj byłam w zoologiku i widziałam ładne kapturkowe szczury i jednego jasnobrązowego (nie wiem jaka to odmiana)
Ostatnio zmieniony przez Cholina Sob Mar 12, 2011 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 10:55   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


"kiwanie się", czyli to łapanie ostrości, jest typowe dla wszystkich szczurów z czerwonymi oczakami....pink, dark ruby też.. :wink:

Cholina napisał/a:

planuję dla niego towarzystwo:) wczoraj byłam w zoologiku i widziałam ładne kapturkowe szczury i jednego jasnobrązowego (nie wiem jaka to odmiana)


Nie kupuj szczura w sklepie.
Mnóstwo maluchów do adopcji. Zajrzyj do działu ODDAM.
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 11:00   

Cholina napisał/a:
słyszałam inną wersję to odmiana szczura syjamskiego

Jest siamese:
http://www.coloradorattery.com/SHow it off Papa.JPG
Raczej nie da się go pomylić z albinosem :roll:
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 11:12   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


siamka może nie...ale z himalayanem już chyba można :) jak ma słabiutkiego poina :wink:
prawda? :)
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 11:21   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ogoniasta, nawet jak jest jasny i słaby point, to powinno być go widać, chociaż odrobinkę, na nosku i tyłku (ale to zależy od znaczenia - szczura o odmianie russian point himalayan, blazed, capped łatwo pomylić z albinosem, bo i tak mu tych pointów nie widać).
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 11:27   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Nawet 12 godzinna podróż wcale nie jest jakimś specjalnym stresem dla szczurów. :roll: Wystarczy odpowiednio przygotować im transporter.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11