Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 11:02
Rodowody - co i jak
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 09:41   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Informuję, że z dniem 1.05.2011 zrzekam się pełnienia funkcji Przewodniczącego SHSRP

Decyzją członków SHSRP nowym Przewodniczącym SHSRP zostaje Emilia Zbucka (emileczka). Maile o rodowody proszę przesyłać na adres shsrp@wp.pl, chyba, że Emilia napisze inaczej.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
emileczka 
miłość



Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 2058
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 09:46   
   Zwierzątka: 3 panienki


W przypadku gdy osoba składająca wniosek o rodowód chce mi ułatwić sprawę i wypełnić rodowód obowiązujący w SHSRP to proszę wypełniać zgodnie ze wzorem: rodowód-wzór.doc
http://chomikuj.pl/shsrp

Wysyłając gotowy rodowód proszę nie zapominać o dosłaniu metryki (zdjęcia, skanu itp.) szczególnie szczurów zagranicznych/importowanych.
_________________
Z nami: Tortilka B, Pepita SR, Tortilla SR

W Zielonym Ogrodzie: Salma ['], Tosia SR ['], Solanna SR ['], Ulęgałka B ['], Szarlotka B ['], Dynia SR ['], Biedronka SR ['], Wicia SR ['], Hiacynta of NL ['], Bucca SR ['], Beren SR ['], Gera SR ['], Kundzia SR ['], Elizabeth SR ['], Nuka HF ['], Bilimbi SR, Truskawka SR ['], Fifa SR ['], Igiełka SR ['], Ironia SR ['], Goplana SR ['], Keiko Beris ['], Gerthruda A ['], Trufla EM ['], Elipsa SR ['], Rozi EM ['], Balbinka SR ['], Nostalgia EM ['], Rajka EM ['], Lusi EM ['], Jadźka ['], Opal RT ['], FraniaZ ['], Idril z TM ['], FraniaC ['], Dolly HF ['], Adela ['], Łacia ['], Ozzy RT ['], Bombel [']
 
 
     
kasia2810 


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 11:28   
   Zwierzątka: szczurki dumbo rex


Mam pytanie nie dawno kupiłam szczurka syjamke z rodowodem nie wiem co dalej robić ,chciałabym iść na wystawę ale nie wiem czy jakieś dokumenty są jeszcze potrzebne kurcze to mój pierwszy szczurek z rodowodem i nie wiem co dalej robić czy możecie mi doradzić?
_________________
kasia
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 11:37   

kasia2810, przede wszystkim - z jakiej hodowli kupiłaś szczurka? Czy ten szczur jest sam? Rzetelny i sprawdzony hodowca nigdy nie sprzeda szczura do mieszkania w samotności...
Jeśli kupiłaś szczura z "hodowli" nie zarejestrowanej w żadnym legalnym uznanym związku, to niestety jest to pseudohodowla i jego rodowód jest nic nie wart. Na wystawy i pokazy możesz jednak się z nim pojawić, jako z kundelkiem.

Tematy wystaw w Polsce są tutaj:
http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=97

W tym roku organizowany jest pokaz we Wrocławiu, na trochę innych zasadach niż wystawy:
http://forum.szczury.biz/...t=16774&start=0
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
kasia2810 


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 20:38   rodowód
   Zwierzątka: szczurki dumbo rex


kupiła samiczke z hodowli CATS DREAM RATTERY samiczkę kupiłam jedną ale jest z 2 koleżkami mam jeszcze 2 samce które są w oddzielnej klatce nigdy nie byłam na żadnej wystawie i oczywiście chciałabym tą samiczkę zabrać i te 2 samce które nie mają rodowodów.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
kasia
Ostatnio zmieniony przez kasia2810 Nie Wrz 28, 2014 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 21:17   
   Zwierzątka: szczurze damy


kasia2810, zakupiłaś szczura w bardzo znanej i niepolecanej pseudohodowli.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
kasia2810 


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 21:46   
   Zwierzątka: szczurki dumbo rex


Karena napisał/a:
kasia2810, zakupiłaś szczura w bardzo znanej i niepolecanej pseudohodowli.



czyli to nie jest rodowód tej samiczki czytałam że pepko jest nie polecany a mi polecali cats dream czyli nie mogę chodzić z małą na wystawy? a i jeszcze jedno mam pytanie czy szczury z hodowli zarejestrowanej z rodowodem są płochliwe i gryzą bo ja się teraz zastanawiam ta samiczka jest piękna ale jest strasznie płochliwa nie daje się wziąć na ręce i gryzie czy to jest normalne u rodowodowych szczurków
_________________
kasia
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 09:33   
   Zwierzątka: brak


Nie, to nie jest normalne u rodowodowych szczurków. Po prostu właścicielka tej "hodoffli" rozmnaża szczury dla pieniędzy, rozmnaża też inne zwierzęta (koty, ostatnio chyba psy?), ma mnóstwo miotów na raz i nie ma czasu ich dobrze socjalizować - stąd zachowanie Twojej samiczki. Pewnie da się ją oswoić, ale będzie to wymagało od Ciebie dużo więcej pracy, niż gdybyś kupiła szczurki w porządnej hodowli. Szanujący się hodowca nie sprzedaje szczurków na allegro.

Co do możliwości wystawienia małej - niech się wypowiedzą organizatorzy wystawy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
kasia2810 


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 13:21   
   Zwierzątka: szczurki dumbo rex


smeg napisał/a:
Nie, to nie jest normalne u rodowodowych szczurków. Po prostu właścicielka tej "hodoffli" rozmnaża szczury dla pieniędzy, rozmnaża też inne zwierzęta (koty, ostatnio chyba psy?), ma mnóstwo miotów na raz i nie ma czasu ich dobrze socjalizować - stąd zachowanie Twojej samiczki. Pewnie da się ją oswoić, ale będzie to wymagało od Ciebie dużo więcej pracy, niż gdybyś kupiła szczurki w porządnej hodowli. Szanujący się hodowca nie sprzedaje szczurków na allegro.

Co do możliwości wystawienia małej - niech się wypowiedzą organizatorzy wystawy.



jeszcze żebym wiedziała do kogo mam się zgłosić to było by fajnie,ja kompletnie się nie znam ,czytałam że szczurki mogą iść bez rodowodu na wystawę.
_________________
kasia
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 13:51   
   Zwierzątka: królinka i szczury


kasia2810, w sprawie najbliższej wystawy w Wrocławiu napisz tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16774 ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
kasia2810 


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 19:25   
   Zwierzątka: szczurki dumbo rex


mmarcioszka napisał/a:
kasia2810, w sprawie najbliższej wystawy w Wrocławiu napisz tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16774 ;)



mam jeszcze jedno pytanie jeśli mam samiczkę chorą jest z nią źle bardzo to gdzie mogę pisać w tym dziale tez czy w innym ?
_________________
kasia
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 22:00   
   Zwierzątka: szczurze damy


kasia2810, http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3916 ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 16