Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sekcja zwłok, histopatologia - dlaczego są pomocne?
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 11:19   

Off-Topic:
Tak na marginesie, chciałabym zauważyć, że to nie musi zaraz być coś bardzo złego, jeśli mnie pamięć nie myli, to bodajże Żydzi sefardyjscy eliminowali ze swojej populacji dziedziczną chorobę, przy pomocy badań genetycznych - młodzi ludzi robili je sobie i potem wiedzieli, że z daną osobą dzieci mieć nie powinni, bo urodzą się chore.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Bernadeta 
Ewa



Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 498
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 17:07   
   Zwierzątka: już tylko myszki


Mazoku napisał/a:
dlatego też dziwi mnie że osoba pracująca w służbie zdrowia może mieć tak odmienne zdanie na ten temat.

Chyba piszę niezrozumiale.
Jeszcze raz :
1.potrzebna jest wg mnie dobrowolna zgoda obu stron /opiekuna i hodowcy/ - tego wasza umowa nie gwarantuje
2.sekcje u ludzi i wszelkie inne badania i zabiegi przeprowadza się za zgodą człowieka
3.sekcja szczurków była by dla mnie do przyjęcia tylko wtedy gdyby zachorowała np na nowotwór,niejasne guzy itp większość szczurków z danego miotu
3 gdyby zachorowały albo nagle odeszły szczurki młode i to też większa ich ilość z danego miotu
4 sekcja gdy odejdzie jeden szczurek i szukanie przyczyny dlaczego - to kwestia tego czy dany hodowca i opiekun tego chcą dobrowolnie wspólnie.
Off-Topic:

Chyba teraz jasno wypunktowałam to co cały czas staram się napisać ,aż do otrzymania ostrzeżenia - Layla - mam nadzieję,że okażesz wyrozumiałość,chociaż obiecałam nie pisać z uwagi na to,że nie chcę znowu kogoś dotknąć,a rozumiem że moje pisanie tak zostało odebrane przez jakąś grupę użytkowników.
Gdyby nie zdanie mazoku zacytowane przeze mnie powyżej nie napisałabym już więcej.
Jeśli ktoś jeszcze czegoś nie rozumie to proszę na pw by uniknąć kolejnych przepychanek i nieporozumień,bo w ten sposób również Nisi wyjaśniłam kwestię : czemu mam wątpliwości co do opłaty za sekcję skoro za ,leczenie płacę.
Wiem,że to forum dyskusyjne i forma na pw niektórych razi,ale wygląda na to,że akurat sposób mojego wyrażania swojego zdania przypomina igranie z ogniem,chyba,że ktoś ma ochotę bym otrzymała banana :wink:
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 17:19   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ależ umowy gwarantują dobrowolną zgodę. Przecież nikt nikogo nie zmusza do ich podpisania (z resztą zawarte pod przymusem byłyby nieważne, prawda?)

Tylko po prostu decydując się na szczurka z hodowli trzeba pamiętać, że sekcja będzie koniecznie. Jeśli nie chce się sekcji aż tak bardzo, to się adoptuje, i tyle.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Bernadeta 
Ewa



Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 498
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 17:56   
   Zwierzątka: już tylko myszki


quagmire napisał/a:
Ależ umowy gwarantują dobrowolną zgodę..


Jeszcze raz pierwszy punkt - dobrowolna zgoda,którą zaczerniłam dotyczy sekcji,a nie umowy jako takiej,dzięki za zwrócenie mi na to uwagi. :)
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 18:02   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


Bernadeta, a ja po raz kolejny powtórzę - TY NIE USTALASZ ZASAD! To w umowach JEST i nie zniknie
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 18:09   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Bernadeta napisał/a:
quagmire napisał/a:
Ależ umowy gwarantują dobrowolną zgodę..


Jeszcze raz pierwszy punkt - dobrowolna zgoda,którą zaczerniłam dotyczy sekcji,a nie umowy jako takiej,dzięki za zwrócenie mi na to uwagi. :)

Tyle, że dla mnie jest to równoznaczne, skoro dobrowolnie podpisuję umowę, to dobrowolnie zgadzam się na każdy punkt w niej zawarty.

Ale to wszystko stało się offtopem już nawet w tym temacie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 20:08   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Proszę o spokój i nie offtopowanie, bo temat zostanie karnie zamknięty.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 21:32   
   Zwierzątka: ogony


Bernadeta napisał/a:
3.sekcja szczurków była by dla mnie do przyjęcia tylko wtedy gdyby zachorowała np na nowotwór,niejasne guzy itp większość szczurków z danego miotu

Albo wówczas byłaby o tyle bez sensu, że gdyby jakiś groźny guz wykryto po raz, załóżmy, trzeci w miocie, to pewnie hodowcy by już dawno zablokowali linię.
A jęsli pojawi się jeden guz, to nie wiemy, co to jest za guz i czy predysponują do niego czynniki genetyczne. I dlatego też należy każdego guza zbadać.
Bernadeta napisał/a:
quagmire napisał/a:
Ależ umowy gwarantują dobrowolną zgodę..


Jeszcze raz pierwszy punkt - dobrowolna zgoda,którą zaczerniłam dotyczy sekcji,a nie umowy jako takiej,dzięki za zwrócenie mi na to uwagi. :)

O ile mnie pamięć nie myli w umowach jest napisane, że opiekun ZOBOWIĄZUJE się do sekcji. A więc nie należy zakładać, że na zrobienie sekcji jest potrzebna dodatkowa zgoda - a wręcz przeciwnie, na niezrobienie sekcji jest potrzebna zgoda obu stron umowy.
A jeśli się to komuś nie podoba - może sobie wziąć szczurka z innego źródła.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 14:33   

Ciekawy artykuł o tym, jak ważne jest przeprowadzanie sekcji w procesie hodowlanym http://bvrattery.wordpres...ity-and-health/
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 17:17   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Mam pytanie dotyczące sekcji zwłok zwierzaka,a właściwie chodzi mi o szczura.Czy każdy wet przeprowadza taką sekcję zwłok?Powiem szczerze,że tu u siebie w Polkowicach nawet nie pytałam,ale muszę w końcu to zrobić,niż potem biegać po innych miastach z martwym szczurem
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 17:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Martuha, zrobić to i może zrobi, ale jeśli nigdy wcześniej nie zajmował się robieniem sekcji szczurom to wyniki mogą być nie do końca wiarygodne. Ostatnio jak analizowałam wyniki z wetką to dowiedziałam się na przykłąd, że szczurze narządy są znacznie bardziej otłuszczone niż psie czy kocie i niedoświadczony wet może uznać to za zmianę chorobową, a nie powinien. Nie wiem ile jest takich "ciekawostek".
Więc warto zapytać zarówno czy zrobią taką sekcję jak i czy mają w tym jakieś doświadczenie.
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 17:35   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Pyl, dzięki,tak,tak zapytam na pewno o doświadczenie,mam tu 3 wetów,jeden starszy Pan to wie dużo o szczurkach,kolejny to młodszy i twierdzi,że ich nie opłaca się leczyć,bo to szkodniki,dlatego nie chodzę do niego.Ale w razie W zawsze mogę podjechać do Legnicy :) W tygodniu zrobię rozeznanie u wszystkich 3,żebym miała jasną sytuację
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11