Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Maj 02, 2012 10:03
Historie szczurów znalezionych na dworze
Autor Wiadomość
CzarneSłoneczko 



Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 13:48   Historie szczurów znalezionych na dworze
   Zwierzątka: Bardzo Dużo:)


Cześć. Pisze do Was bo... bo właściwie nie wiem czemu, chyba tylko po to żebyście się modlili. Wracając z Sylwestra około 10 znalazłam (a właściwie koleżanka ją zobaczyła) szczurzyce w śniegu. Przywiozłam ją do domu (podróż trwała godzinę). Była sztywna. Łapki zimne, cała zimna, sztywny ogon, jak kawałek lodu w futerku. Nie mogłam jej nawet pochować. Położyłam ją na skarpecie, na kaloryferze. Teraz jest 13:40 i ona oddycha. Jej oddech jest coraz głębszy, dwa razy zestrzygła uszami. Nie wiem, o co was prosić, bądźcie z nią myślami.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Maj 02, 2012 09:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
yes 



Dołączyła: 07 Gru 2008
Posty: 1013
Skąd: Wrocław - Warszawa
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 14:07   
   Zwierzątka: juz tylko haszczak i ... stitch:)


j będe, ale przydała by sie wizyta u weta. oby do niej dotrwała :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
https://www.facebook.com/galeriatastas
www.yes.posadzdrzewo.pl
 
     
CzarneSłoneczko 



Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 14:47   
   Zwierzątka: Bardzo Dużo:)


Moja pani wet mnie raczej nie przyjmie – nie można się do niej dodzwonić, bo chciałam się chociaż o poradę zapytać. Szczurzyca reaguje na bodźce, właśnie przed chwilą zebrała łapy pod siebie, z moja pomocą. Próbuje też ja poić
Ale boje się ze nie dotrwa do jutra :(
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 14:50   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


CzarneSłoneczko, mocno kciukam za przeżycie i wyzdrowienie szczurki! :kciuki: :kciuki: skąd jesteś? jest u Ciebie jakiś czynny dzisiaj wet?
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Arthas
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 14:52   

Dawaj je dużo pić o ile potrafi przełykać. Jeśli nie potrafi to nie chcę martwić, ale może długo nie pożyć... No i w ciepełku ją trzymaj!! Jak kontaktuje to jest dobrze, więc trzymam kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki:

A swoją drogą ludzie to idioci. Jak tak można ogonka zostawić... żal
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:02   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


jeśli ma trudności z piciem, można ją poić strzykawką (oczywiście bez igły)

Apteki powinny być jakieś czynne. Polecam nutridrinka, idealny do strzykawki
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:03   

Arthas napisał/a:
A swoją drogą ludzie to idioci. Jak tak można ogonka zostawić... żal
A nie pomyślałeś, że to może być dziki szczur? ;) U mnie na osiedlu mieszkają dzikuski, nie są olbrzymie i przypominają zwykłe agouti z zoologa. Nieco dalej mieszka też samiczka czarno-biała, która albo została wypuszczona albo uciekła i świetnie daje sobie radę.

Powinna dużo pić, tak jak pisze Arthas, może spróbuj jej dać odrobinę podgrzanego gerbera żeby coś zjadła. Co do grzania to najważniejsze są łapy i ogon - możesz owinąć je w folię aluminiową, ona dobrze trzyma ciepło. No i ogrzewaj ją stopniowo, raczej na letniej poduszce czy termoforze niż dobrze ciepłej. :kciuki:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
CzarneSłoneczko 



Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:09   
   Zwierzątka: Bardzo Dużo:)


Wiecie... ja wiem ze ludzie są okropni, jak czytam te wszystkie wątki tu, na dogo, na miau, ale teraz jak sama mam taki przykład w domu... to ja mimo wszystko chce wierzyć, ze ona komuś uciekła, zgubiła się, ze to był wypadek!
Nie mogę sobie po prostu wyobrazić, nie przechodzi to przeze mnie ze ktoś wypuścił szczura na mróz...
Nie wiem, już głupia jestem.
Mój wet nie ma dyżuru, nie mogę się do niej dodzwonić, mieszkam w małej wioseczce na podlaskim, do weta mam 10 minut samochodem. Może jakiś by był w Białymstoku, ale tam przy obecnej pogodzie jechałabym godzinę, w zimno a i nie wiadomo czy nie powiedzieliby mi ze uśpić to jedyne wyjście...
Poza tym właśnie z Białegostoku przywiozłam ją w skarpecie jako zwłoki szczura... ona była sztywna.
Co do przełykania – wiem, ze raz to na pewno przełknęła, a pozostałe pojenia ściekały jej po brodzie.
I co najciekawsze, to jest „szlachetny” szczur, niebieski kolorek, mam nadzieje ze nie z jakiejś hodowli.
Ma na moje oko jakieś 4 miesiące
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:16   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


CzarneSłoneczko, w zoologach jest sporo szczurków american blue, pewnie jednak ktoś ją kupił i potem wyrzucił... jest u nas kilku dobrych wetów, np. na Białostoczku, na Zwycięstwa w "Canwecie", czy w "Arce" na Dubois.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:20   

woda z glukozą? Miodem ew cukrem... ja odmierzałam krople mocząc łyżeczkę w takim roztworze... bo nie miałam pipety a strzykawką to za duże zagrożenie zadławienia... potem koniecznie wet... :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
CzarneSłoneczko 



Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:39   
   Zwierzątka: Bardzo Dużo:)


Spróbuje wody z miodem. I nadal mam nadzieje ze ona da mi szanse pojawić się jutro u weterynarza. Ze też wszystko co najgorsze dzieje się w święta i inne dni wolne od pracy.

Tu macie foty. Pierwsze robione z chwilą zakładania tego tematu, czyli jakoś czas po jej przywiezieniu. Wtedy nie robiłam zdjęć
Drugie to teraz

http://ed944.w.interii.pl/sylwia1.JPG
http://ed944.w.interii.pl/sylwia2.JPG
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:43   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Jaki maluszek :shock: ... a masz czynną aptekę? Bo NutriDrink to bardzo dobry pomysł w takiej sytuacji...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
CzarneSłoneczko 



Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 16:08   
   Zwierzątka: Bardzo Dużo:)


Mam w domu nutridrinka, zaraz spróbuje jej go jakoś zaaplikować
 
     
marlena85 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 602
Skąd: Mińsk Maz./Warszawa
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 16:57   

Jak sie szczurcia czuje? jakaś poprawa? :kciuki:
_________________
[*] Gabi, Zorka, Azumi, Quanti Novell z Emerald Moon, Maruna Jukka z SunRat's, Miss Tili, Nafta Linea of Anahata [*]
 
 
     
CzarneSłoneczko 



Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: podlaskie
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 17:22   
   Zwierzątka: Bardzo Dużo:)


odpukać - tak. doi poidełko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13