Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaczenie terenu moczem, posikiwanie - zachowanie naturalne
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 05, 2017 00:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dlatego cieszę się, że możemy mieć odmienne zdania i odmiennie zorganizowaną przestrzeń - mi bardzo dużo czasu zajęło przekonanie się do klatek wyższych niż 40-50 cm, bo miałam wcześniej same bidy i bałam się, się pozabijają w wyższych. A łażenie ogonów po zewnętrzu Perfecta przyprawiało mnie każdorazowo o zawał (tak zresztą pszczółkowy Ozzik stracił zęby) - nie wiem co bym zrobiła gdyby jeszcze stało to na wąskiej komodzie. Wszędzie mam "lądowiska" z podwójnego dywanu a z klatki i tak nie da się spaść na ziemię tylko co najwyżej na stół. Ze stołu mam stopniowe "zejścia". No i młode stado. Jak były staruszki i sobie nie radziły to blokowałam możliwość samodzielnego wspinania się do klatki - wodę, domki i karmę miały na wybiegu.
Ale za to mam komfort wietrzenia - jak nie ma nikogo na wybiegu to mogę otworzyć okno lub balkon bez stresu, że kogokolwiek mi przewieje ;) Jak mi się włamali do domu w zimie i przez kilka godzin był na oścież otwarty balkon (w drugim pokoju na szczęście, ale drzwi do szczurów były otwarte) to żaden z ogonów nie zaczął nawet kichać.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 05, 2017 10:18   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Prawie zawsze miałam klatkę na podłodze. Szczury chorowały na te wszystkie szczurze nowotwory, ale przeziębiały się bardzo rzadko (paradoksalnie przeziębiało mi się stado trzymane na stole). Były totalnie przyzwyczajone do wietrzenia, nawet łysy agent z mykoplazmozą (już z nią do mnie trafił). Wietrzyłam ile wlezie, świnie też mam na podłodze. Ogólnie raczej nie certoliłam się nad nimi w tej kwestii i to było lepsze niż chuchanie przed każdym przeciągiem.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11