Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawki
Autor Wiadomość
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 22:16   
   Zwierzątka: ......


Na tym zdjęciu ze sklepu wyglada na małe, może niech sie Yshia wypowie. Dużo nie kosztuje, można przy okazji innych zakupów zaryzykować, moge się nawet poświęcić..

edit: doczytałam.. 10 cm.. eee, to mało
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 22:37   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Nawet jeżeli to byłaby wewnętrzna średnica (w co wątpię) to i tak bardzo mało jak dla szczurów. Szczególnie, że nasze lubią spać razem. Hamak 40x40 cm ledwo mieści te grubasy.
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 13, 2006 12:59   

moje szczury z zabawek posiadają:
-mysze na sznurku (w paczuszce dla kociaka z whiskasa dostały:P), jeden się uwielbia tym bawić drugi patrzy na to z miną 'dejże mi kobito spokój'
- piłkę pingpongową z dziurką w środku z której się wysypuje jedzenie - to uwielbiają, ale to bardzo brudna zabawa:P a piłka szybko zostaje unicestwiona..
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 17:28   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Takie gniazdko mają moje szczurki na wybiegu, ale ono sprawdza się wyłącznie dla maluchów, bo jest faktycznie małe - wielka Mela to tylko nos tam mieściła.

W przypadku moich ogonów sprawdza się wyśmienicie coś, co my nazywamy "kopać, kopać, kopać". W klatce stoi plastikowy pojemnik wielkości ok. 25x35x25 cm, z zamykaną pokrywą, w której zrobiony jest otwór. W środku jest ziemia, a do niej nasypane jest ziarno. Mówię Wam - żaden szczur się nie oprze :D Kiedyś mieliśmy pojemnik bez pokrywy, ale przecież kopały tak zawzięcie, że cały świat wokół był zasypany.
A jak fajnie jest tam mościć sobie gniazdo !

Nasze szczurasy mają chyba sporo wszelakich elementów wyposażenia - miseczki, rękawki, hamaczek, rury od okapu kuchennego (mają przekrój prostokątny), domki dla chomików ze zdjętymi daszkami (kiedyś ulubione miejsce do spania śp. Meli i śp. Feli - nie wiem, jak one tam się mieściły - dwa wielkie cielska zbite w ciasną kulę. I nieważne, że obok stał taki sam drugi domek - podstawą było zajęcie jednego razem, nie dwóch osobno :lol: ). Na wybiegu wiklinowy parasolnik, dewniana skrzyneczka, wspomniane gniazdko z trawy, szmaty i szmateczki. A mój Zbyszek właśnie zbija do kupy tzw. plac zabaw - kiedyś się nim pochwalę, jak go już w końcu zbije (co jeszcze trochę potrwa :wink: ) i jak się nauczę wklejać zdjęcia (to też jeszcze trochę potrwa :wink: )
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 18, 2006 18:46   

Off-Topic:
izabela, tutaj wszysytko o wstawianiu zdjęć :)
 
     
Gość

Wysłany: Śro Gru 20, 2006 14:36   

a moje kochaja bawic si epileczkami z dzwoneczkiem i myszkami takimi dla kota.
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 12:00   

dekoracje
coś zabawnego do powieszenia w szczurzej klatce na święta, nowy rok, urodziny, etc.

1. weź igłę i silną bawełnianą nić
2. wybierz asortyment nadający się do nawleczenia na nić (taki który nie zgnije zbyt szybko); szczurze przysmaki takie jak popcorn, winogrona, suszone owoce, płatki owsiane, orzechy w skorupkach, ewentualnie ser, chleb lub kawałki owoców, jeżeli nie zamierzasz zostawić ich w klatce na zbyt długo.
3. nawlecz je na nitkę, tak żeby wyglądało to kolorowo i interesująco.
4. ozdób łańcuchem klatkę
5. dodaj szczury (:

będzie to wyglądać świątecznie i pogodnie, a szczury będą miały świetną zabawę podczas wybierania swoich ulubionych przysmaków.



łowienie groszku
Wspaniała zabawa dla szczurów, zwłaszcza w upalne dni.

1. Weź płytką miseczkę, o rozmiarach, które pomieszczą twojego szczura. Idealna do tego będzie miska do wałka malarskiego - głęboka, i posiadająca poręczne nie śliskie ‘podjazdy’.
2. napełnij ją wodą, tak aby było płytko.
3. postaw w miejscu, gdzie może rozlać się woda (np. na podłodze w łazience, lub na jakiejś blaszce)
4. trzymaj w pobliżu ręcznik. Przyda się do wytarcia mokrych szczurów, zanim poczłapią by ułożyć się do snu na twojej antycznej skórzanej sofie :P
5. wrzuć do środka kilka mrożonych groszków (albo kukurydzy, czegoś co lubią twoje szczury)
6. dodaj szczury (:

szczury lubiące wodę (albo uwielbiające groszek) będą wskakiwać/brodzić w basenie, albo nurkować, żeby wyłowić groszek. Bardziej strachliwe będą łowić groszek zanurzając jedynie łapki. W każdym razie, na pewno będą świetnie się bawić.

więcej mi sie na razie nie chce tłumaczyć:P ale potem przetłumacze reszte. (:
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 19:58   
   Zwierzątka: pies, kot


aga napisał/a:
-mysze na sznurku (w paczuszce dla kociaka z whiskasa dostały:P), jeden się uwielbia tym bawić drugi patrzy na to z miną 'dejże mi kobito spokój'

aaa Puccusia też ma :D już dwie zabiła...
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:09   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Dobra, ja też mogę trochę potłumaczyć :D (to kursywą to wszelkie moje uwagi).


Szczurza pinata

No wiecie, takie coś pełne dobroci (cukierki itp.), co wieszacie na przyjęciach i uderzacie kijem, aż to co jest w środku się wysypie (można zobaczyć na amerykańskich filmach).

1. Weź papierowe ręczniki i ułóż je w kilka warstw. Jeśli Twoje szczury są starsze/mądrzejsze/nauczone, użyj rolki po papierze toaletowym z końcami złożonymi do środka, aby była zamknięta.
2. Połóż na papierze stosik groszku, kukurydzy, dropsów, nasion słonecznika, płatków śniadaniowych, albo innych przysmaków, które Twoje szczury lubią.
3. Zwiąż to na górze (żeby powstał taki tobołek) i przywiąż do tego sznurek lub taśmę.
4. Przywiąż wysoko w klatce, tak, żeby szczury mogły dosięgnąć stojąc na tynych łapkach i żeby mogło się swobodnie kołysać.
5. Dodaj szczury :mrgreen: .

Wyjdą z nich dzikie instynkty, gdy poczują przysmaki i będą mieć dużo zabawy i rozrywki z takim wyzwaniem jak ta pinata. Możesz to im dać gdy wychodzisz do pracy albo idziesz spać. Wtedy będą miały co robić, gdy nie możesz się z nimi bawić.


Miękki tunel

To jest bardzo tania i prosta do zrobienia zabawka, przez którą szczury mogą przechodzić, ale jej wykonanie wymaga podstawowych umiejętności w szyciu.

1. Kup trochę wełnianego materiału na garnitury albo innego taniego materiału jak perkal lub bawełna (tunel na zdjęciu jest z polaru i wg. mnie to chyba najlepszy pomysł).
2. Wytnij z materiału kawałek o szerokości 30 - 40 cm i długości 1 - 2 m, albo inny, jaki chcesz, byleby szczur się do tego zmieścił po uszyciu.
3. Zszyj to w długą tubę na rozmiar szczura,. Maszyna do szycia jest dobra, ale możesz zszyć to ręcznie, albo nawet użyć taśmy klejącej.
4. Jeżeli jesteś w wynalazczym nastroju, dodaj kilka odgałęzień, pętli, pokoi, aby powstał labirynt.
4,5. Jeżeli jesteś ostatnią ofiarą do szycia, to kup dziecięce spodnie i użyj nogawek.
5. Odetnij 10 cm kawałek tuby na listy (w Australii mają takie cuda :roll: ) lub plastikowej butelki i umieść na końcach tunelu, aby otwory pozostawały otwarte (i tutaj nie rozumiem - czy mają być 2 kawałki po 10 cm, czy ten 10 centymetrowy kawałek przeciąć na pół? Róbcie jak chcecie - i tak szczury prędzej czy później popsują :killer: .).
6. Dodaj szczury :mrgreen: .

Ogonkom spodoba się gonienie się przez tunel i mogą wygryźć tyle wyjść, ile chcą. Możesz to łatwo złożyć, gdy nie jest używane, lub wyprać, gdy szczury zasikają.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:15   

a czy rekaw od polarowej bluzy bedzie sie nadawal? :lol:
zastanawiam sie tylko czy jak odetne ta butelke to czy nie bedzie miala za ostrych (przez to ze cienkich) koncow)..?

no i nie wiem w koncu co z tym torfem, yh.
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:18   
   Zwierzątka: kot.


ja miałam kiedyś wszyste druciki ^ ^ Ale szczury gardziły i poszło...
Moim zdaniem można dac jakąś giętką gałązkę, czeba tylko wszyc.
Bo ta butelka mi się mało podoba... Chyba że tez wszyc...
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:29   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


moniaaa napisał/a:
a czy rekaw od polarowej bluzy bedzie sie nadawal?

Jasne że tak :mrgreen: .

moniaaa napisał/a:
jak odetne ta butelke to czy nie bedzie miala za ostrych (przez to ze cienkich) koncow)..?

Można te brzegi butelki obkleić taśmą, wtedy na pewno nie będą ostre.

Ale tak szczerze to mi ta butelka też jakoś tak nie ten tego :? . Najlepsze by chyba było jakieś kółko z drutu :roll: .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:30   
   Zwierzątka: kot.


to miałam na myśli :roll:
 
 
     
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 16:28   

juhuuuu :D do odbioru maluchow mam jeszcze dobre 4 tygodnie (jak ja dawno nie mialam takich mlodych ciurow..) wiec moze uda mi sie cos stworzyc :D tylko gdzie ja tu drut kupie, hm.. (w takich chwilach zaluje, ze nie mieszkam w domu rodzinnym).

zastanawiam sie, skad wziac taki gruby sznur (ktory moglby zastepowac drabinke)
macie jakies propozycje (bo za gryzak dla psa w tym ksztalcie w zoologu troche wybule :/ )?
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 19:53   
   Zwierzątka: ogonki, smok


z marketu budowlanego typu Obi lub ze sklepu żeglarskiego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11