Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury - ich odmiany i kolory
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 18:51   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Jak rzadko tak bym pisała o szczurze, to ten jest okropnie brzydki.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 18:59   

W podpisie napisane było,że to nie sphynx, a double rex. Było zdjęcie z boku, które ukazywało,że na całym ciele ma krótką sierść, która momentami łysieje, a nie,że jest łysy z rzadką szczeciną ; ) Wyjątkowość polega na tym,że bardzo równo wyłysiała mu głowa i wygląda jak maska : D

Mi właśnie podoba się brzydota sphynxów i double rexów. Najlepiej by były czarne i paskudne.

W internecie spotkałam się wielokrotnie z ciekawymi znaczeniami,czy budową ciała szczurów i z przedszkolną radością przeglądałabym wątek z takowymi zdjęciami.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 19:01   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Cietrzew napisał/a:
Wyjątkowość polega na tym,że bardzo równo wyłysiała mu głowa i wygląda jak maska : D


Tak wygląda spynx właśnie. Double rex nie ma takiej ostrej szczeciny. Cietrzew, nie ma się czym zachwycać, tego szczura w ogóle nie powinno być, przecież ta odmiana to jakaś porażka jeśli chodzi o zdrowie :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 19:24   

Wiem, ale podobaja mi się wizualnie mimo,że nie pochwalam rozmnażania czegoś tak chorowitego i uposledzonego. Właścicielka zarzekała się,że to double rex, wiec nie wiem co o nim myśleć. Sama też stawialabym na sphynxa,ale nie wykluczam,ze to czarny DR o niecodziennej masce na mordce. Widziałam zarówno takie z krótką sierścią na całym ciele jak i takie zupelnie lyse i paczłorkowe jak szachownica, wiec zalozylam,ze nieobyta wlascicielka raczej uzylaby slowa "hairless" "sphynx" lub "fuzz" okreslajac swojego lysego szczura niewiadomego pochodzenia.

Z reszta niewazne. Chodzilo mi tylko o to,ze ma ladna, rowniutka maske, ktora wyglada groteskowo...nic wiecej.


Tak apropo double rexow to czy ktoras z polskich hodowli planuje w ogole taki miot?
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 19:32   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Cietrzew napisał/a:
Sama też stawialabym na sphynxa,ale nie wykluczam,ze to czarny DR o niecodziennej masce na mordce.
Cietrzew kochana, sphynxa nie da się pomylić z double rexem, bo doble rex ma miękkie futerko.( miejscowo lub okresowo jak rex albo fuzzik omszony, czyli tak czy siak zawsze miękkie). Natomiast sphynx ma zawsze szczecinę, jeśli już ją ma. Ma inny rodzaj skóry, twardszy.Nawet po oczach już to widać, po powiekach. :wink:

Cietrzew napisał/a:
Tak apropo double rexow to czy ktoras z polskich hodowli planuje w ogole taki miot?
Żadna póki co nie planuje. :(
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 20:12   

Cietrzew, to z pewnością NIE jest double rex, znam double'a i to nie ten rodzaj sierści - jest dużo delikatniejsza i inna.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 20:13   

JJa tylko zapytam.
To zdjęcie ze strony amerykańskiej, tak? ;)
 
     
pin3ska 



Dołączyła: 28 Maj 2008
Posty: 63
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 23:14   
   Zwierzątka: szczurki


To jest sphynx :) Sama mam jednego i rzeczywiscie widac po oczach. Kształt oczek jest zupełnie inny, taki jakby migdałowy.

Spojrzenie troche jak kot ze Shreka :P
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 23:29   

Pamiętajcie że amerykanie i anglicy nie rozróżniają odmian "łysych" - dla nich sphinx, fuzz i double rex to wszystko harless :P i jak ktoś chce tam zgrywać znawce to sobie wymyśla na podstawie zagranicznych stronek ;) oni wrzucają wszystko do jednego wora i później wychodzą im takie "dziwactwa" ;)

Co śmieszne, nie dziwi ich że harless + harless daje np same standardy :P (sphinx + fuzz) lub daje rexy standardy i harlessy ( double rex np fuzz gen + fuzz ) ;)
 
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 23:48   

A co daje double rex i standard? Bo w nieplanowanym miocie ( z ktorego nie moge na razie nic przygarnac ;( ) pojawily sie double rexy, a dziewczyna pisala,ze matka jest DR a ojciec bodajze zwyklym albinosem.

Tu macie link: http://sps.forall.pl/view...22cb2cedc3989c3 (Boze,czemu mi to robisz)
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 15:00   

http://www.dapper.com.au/whatrat.htm

Dzisiaj znalazlam ta strone i wydaje mi sie ze moj rudy to Argente lub Topaz. Pozniej zobacze jaki ma podszerstek bo ponoc po tym sie poznaje :D Tylko on ma oczy pink :P hehe
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 15:02   

No to jak ma oczy pink to jest silver fawn (=amber).
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 15:19   

za ciemny ma kolor bo jest zywo pomaranczowy
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 12:27   

Ale topazy mają ciemne oczęta, a nie pink, więt Twój niuniuś to amber.
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 11, 2009 20:05   

Smiesznie hehe bo widzialam na zdjeciach Amberki to sa bardzo jasne i wyplowiale, a rudzielec jest ciemniejszy :) Z reszta to nie az takie wazne :) Ciekawa bylam poprostu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 11