Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury - ich odmiany i kolory
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 21:30   

nezu, ale chodzi mi o takie "ivory" jakie pojawiło się np. w miocie I of Zirrael.
_________________

 
     
Mrówa 



Dołączyła: 11 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Sie 13, 2008 12:02   
   Zwierzątka: szczury, psy, koty...


Le rat Hooded possède, contrairement au Bicolore, une bande colorée interrompus par endroit et/ou avec des petites taches qui ne sont pas liées à la bande dorsal qui part de la base de la queue et qui va jusqu'à englober les épaules et la tête du rat.

Co to znaczy?

Le Variegaberk signifie que le berkshire s'élargit entre les 4membre au lieu d'y rester peu large. ( on peut observer aussi des dégradés de couleurs au niveau de la limite entre le blanc et la couleur )

a TO?
_________________
:mysza: Haku Zabuza Ringo Ben Sokrates Sho :mysza:
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 15, 2008 13:19   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Off-Topic:
Mrówcia, ale to chyba nie pytanie do nas a do translatora francusko-polskiego? ;)


http://pagesperso-orange....iens/le_rat.htm tu masz bardzo ładnie narysowane znaczenia. Chociaż oni chyba wyróżniają o wiele więcej znaczeń. Po prostu ich bicolore, to nasz idealny kaptur (chyba).

Właśnie zobaczyłam, że na tej stronie jest popełniony ten sam błąd, co popełniają Czesi etc.

pointy u siamese, himalayan, burmese nie są znaczeniem, są kolorem. Locus, który za nie odpowiada, to locus C odpowiedzialny za rozjaśnienie barwy. Za znaczenia odpowiadają loci S i H. Dlatego BEW to znaczenie, a Ivory to kolor, choć w wyglądzie (feonotypowo) są do siebie podobne, to genotyp jest zupełnie różny.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 13:26   

Takie pytanie z czystej ciekawości:
Czy z genetycznego punktu widzenia byłoby możliwe wyhodowanie szczura o umaszczeniu black z oczami ruby lub pink? Nie znam się na genetyce szczurów, a zastanawiam się nad tym od paru dni, więc pytam ;)
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 16:06   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Mangalarga, ktoś chyba kiedyś o czymś takim pisał i wyszło , że to niemożliwe ;)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Jill 


Dołączyła: 11 Paź 2008
Posty: 3
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 17:00   
   Zwierzątka: Szczuras oczywiście! :)


troche sie wtrace ;]
moglibyscie okreslic mi nazwe ubarwienia mojej szczurki? :roll: kiedy ja kupowalam i czytalam o szczurkach nie specjalnie interesowaly mnie masci i rasy (nie bylo to dla mnie specjalnie wazne:P), ale teraz widze, ze to byl blad :? nie sadzilem, ze szczurki moga miec az tyle roznych kolorkow
tu jest zdjecie mojej Nutki :serducho:
http://img58.imageshack.u...p1050844xr6.jpg
nie wiem czy dobrze widac, ale jak cos to ona ma czerwone oczka :P
Ostatnio zmieniony przez Jill Nie Paź 12, 2008 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 17:14   

LunacyFringe, ostatnio widzialam ciemnego szczura, ktory mial czerwone oczy i z wiekiem blakl jak husky - nie wiadomo co to za mutacja, na pewno nowa i jeszcze malo poznana ;)


Jill, mi to wyglada na champange, ale fotka bardzo slabej jakosci.. po za tym to chyba banded, ale widac tylko troche dupki, wiec ciezko mi jest okreslic..
 
 
     
Jill 


Dołączyła: 11 Paź 2008
Posty: 3
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 17:17   
   Zwierzątka: Szczuras oczywiście! :)


Off-Topic:
no niestety Nucia raczej nie lubi zdjec i strasznie sie wierci jak tylko widzi aparat :roll: postaram sie jej kiedys zrobic lepsze teraz to ona spi :P
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Paź 12, 2008 17:30   

to jak spi tez jej mozna zrobic, przynajmniej nie bedzie uciekac ;)
 
     
Jill 


Dołączyła: 11 Paź 2008
Posty: 3
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 18:15   
   Zwierzątka: Szczuras oczywiście! :)


Off-Topic:
tylko ona jak spi to sie w taka kuleczusie zwija i nic nie widac xD
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Lis 09, 2008 16:04   

jest cos takiego w odmianie szczurow jak cross? ;>

dobra, juz wiem. cross to krzyzowka, tak?
co nei zmienia faktu, ze u szczurow cos takiego nie wystepuje?

bo o ile mnie pamiec nie myli to crossy wsytepuja tylko miedzy krzyzowkami ras. a szczury ras nie maja.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 19:02   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Byłby ktoś tak miły i opisał mi czym różni sie od siebie berkshire, irish i american irish?
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 19:12   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Ninek, proszę bardzo. Najlepiej się uczyć na obrazkach http://www.spoiledratten.com/breedingrats6.html
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 18:41   

Czy jest gdzieś na forum temat z przeglądem osobliwych i wyjątkowo urodziwych szczurów?

Oto co dziś znalazłam :mrgreen:


Double Rex o dziwnym umaszczeniu..lub dziwnym rodzaju łysiny. ; )
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 18:47   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Cietrzew napisał/a:
Double Rex o dziwnym umaszczeniu..lub dziwnym rodzaju łysiny.
To nie jest double rex, ale sphynx. :wink:
Cietrzew napisał/a:
Czy jest gdzieś na forum temat z przeglądem osobliwych i wyjątkowo urodziwych szczurów?
To jest ten temat, a każdy ma inny gust i co jednemu się podoba, innego może odrzucać już na sam widok.

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 18:50 ]
Cietrzew napisał/a:
o dziwnym umaszczeniu..lub dziwnym rodzaju łysiny
jego umaszczenie to black. :P a sphynxy właśnie tak okresowo pokrywają się szczeciną, więc to nic nadwyczajnego :lol:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11