Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oduczanie złych nawyków, wychowywanie szczurów
Autor Wiadomość
radek_z 


Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 14
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 10:30   
   Zwierzątka: Samców sztuk dwa:)


Plastiki obgryza Piksi. Czy je zjada, nie jestem pewien. Ale drugi z nich, Diksi jak się dorwie do zmierzwionego w ich domku ręcznika papierowego, to jak skubnie przysiada w takiej samej pozie jak wtedy gdy coś je.

Dodam że szczury są dużo wypuszczane i bawimy się z nimi na kanapie lub na łóżku, więc na nudę narzekać nie mogą.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 20:36   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


radek_z, zdarzają się po prostu takie gryzaki. Moje szczury wymusiły na mnie radykalną zmianę wystroju klatki - usunięcie wszystkich koszyków oraz plastikowych pochylni i zastąpienie ich tekstylnymi mebelkami - właśnie uporczywym gryzieniem. 4 szczury pomieszkały w klatce z plastikami, piąty je zjadał. Taki charakterek i już :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 20:40   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Moje dla odmiany są na plastiku, bo tekstylne zgryzały tak, że nie dało się ich ponownie powiesić. Plastik obskubują, ale koszyki wytrzymują dosyć długo- zależy jeszcze od miejsca jego powieszenia ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 20:52   
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


U mnie głównie plastik w klatce, tego nie ruszają ale za to Harnaś uwielbia obgryzać wszelkie tekstylia. Jako ze klatka stoi w kuchni dość blisko stołu wariat jakimś cudem wciągnął do niej część obrusu (mojego ulubionego zresztą) i poczynił w nim kilka pokaznej wielkości dziur :twisted: Obgryzł również 2 boki hamaka i zleciał z nim piętro niżej :roll: ten typ tak ma widocznie :wink:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 20:54   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
Aghaa, ale zwrotów nie przyjmujemy :twisted:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 21:05   
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


limomanka napisał/a:
Off-Topic:
Aghaa, ale zwrotów nie przyjmujemy :twisted:


Nigdy przenigdy nikomu nie oddałabym tego kłębuszka waty :serducho: :tummykiss: każdy ma jakąś pasję, widocznie jego to kawał szmatki :wink:
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 22:42   
   Zwierzątka: Grabocwie


Ghraaarrwrr!

I znowu Remix pogryzł hamak w miejscu gdzie hamak lączy sie z linkami do zawieszania.. no wiecie..

3 albo już 4 razy to szyłam!

Mam dosyć tego :I

Można jakoś tego oduczyć? D8
_________________
Survival
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 22:44   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


LawinaPL, Trzy albo cztery? To i tak mało. :P Ja swoim hamaki poprawiam przynajmniej dwa razy dziennie...
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 22:49   
   Zwierzątka: Grabocwie


olus_165, haha ^^ To orkopne.. bo zaś Emil uwielbia spać w hamaczku , ale darmozjad Remiks dostaje jakiejś furi i obgryza hamak ze wszystkich stron D8
Trzeba znaleźć rozwiązanie jakieś no :I

zwłaszcza że mama sie trochę denerwuje: w sumie bo kupiliśmy my głupie hamak za ok 40 zł w tym choler*ym zoologu :U
Nastepnym razem lece na bazarek bo tam tanie cuda ...
_________________
Survival
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 23:20   

LawinaPL, hamaki możesz sama robić ze starych szmatek albo starego polarowego koca, i wyjdzie Ci za grosze.

Potrafiłyście wydać 40zł na hamak, ale do weta już Twoja mama nie chce Cię puścić.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Pią Sie 30, 2013 12:11   
   Zwierzątka: Grabocwie


pszczoła,
Jestem tego świadoma .
_________________
Survival
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 30, 2013 12:15   
   Zwierzątka: -


Moi panowie zeżarli właśnie cały dół piętrowego hamaka (zrobili sobie namiot :twisted: ) i cały tunel, nie mówiąc już o wybebeszonej szczurożernej owcy. Dla mnie takie akcje to codzienność. :roll:
_________________
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 30, 2013 21:55   
   Zwierzątka: szczurowadła


LawinaPL A czy to naprawdę takie dziwne, że szczur (gryzoń) coś pogryzie?
Dziewczyny akurat nie niszczą jakoś strasznie, no poza Dengą, ona nowiusieńkie plastikowe koszyki przerobiła na mielonkę w dwa dni. Ale dawniej panowie gryźli każdy hamak i każdy kawałek szmatki jaki tylko mieli w zasięgu.
U mnie panuje zasada, że w klatce, można niszczyć do woli. Jasne, że hamaki wyglądają ładniej, kiedy są w jednym kawałku i niepołatane, ale skoro sprawia to dziewczyną frajdę to niech się bawią.
Nie wolno im za to niszczyć poza klatką.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 16:15   
   Zwierzątka: Grabocwie


angelus,
Rozumiem.. czyli w domu można, ale u mnie nie? :P hah

Ah znam to ^^ Ehh u mnie też z hamaka powstał namiocik , ale będa mieć zaniedługo większą klatke i urządze im więcej hamaczków, domków lub innych ,, pierdółek " :lol:

Dziękuje więc za odpowiedzi c;
_________________
Survival
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Pon Wrz 02, 2013 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dzoo92 



Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 22:08   
   Zwierzątka: szczur Letti


a ja wam powiem, że moje szczurzyce jedyne co pogryzły to papierowe tunele, które miały włożone w klatce, zaś żadna nie tyka hamaczka na którym śpi, są czyściutkie i wgl nie pogryzione. Daję im często chusteczki to wypychają nimi rury i czasem tam też śpią. Jako iż mają na razie osobne klatki, bo się nie akceptują to Letty ma wybrane miejsce gdzie robi w kuwecie siku i bobki, zauważyłam nawet że wraca sama do klatki gdy chce jej się siku.zaś Mia to straszna bałaganiara i syfi wszędzie gdzie popadnie, nawet poza klatką. Mam nadzieję, że oduczę ją tego. :(
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 13