Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

Plebiscyt na najgorszą karmę ;)
Vitapol
33%
 33%  [ 181 ]
EuroZoo
5%
 5%  [ 31 ]
Animals
24%
 24%  [ 133 ]
Megan
13%
 13%  [ 72 ]
Nestor
4%
 4%  [ 22 ]
Koliber
8%
 8%  [ 45 ]
Vitakraft Emotion
1%
 1%  [ 6 ]
Deli Nature
0%
 0%  [ 1 ]
Tropifit
1%
 1%  [ 10 ]
Versele Laga Prestige Premium
2%
 2%  [ 12 ]
Natura Szczura
1%
 1%  [ 9 ]
Versele Laga Rat Crispy
0%
 0%  [ 2 ]
Sluis Superior
0%
 0%  [ 4 ]
Vitakraft Menu
2%
 2%  [ 13 ]
Głosowań: 305
Wszystkich Głosów: 541

Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 23:18   

Polaczka napisał/a:
Stanowczo odradzam Versele Laga Prestige Premium Rat - smierdzi (!) niemilosiernie, gorzej jak sucha karma dla psow, szczurki nie ruszaja tych 'chrupek'. Na szczescie oprocz tego kupilam Megan i zmieszalam - teraz wybieraja pojedyncze smakolyki. Wiem ze Megan nie cieszy sie teraz zbyt dobra opinia, ale jak na razie to jest ich ulubiona marka i z niej nie zrezygnuje.

U mnie sie nie sprawdzilo:
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 23:19   

Sprawdz date waznosci i moze przejdz sie do sklepu z reklamacja. Mozliwe ze jest stare lub bylo zle przechowywane w sklepie. Moje szczury bardzo to lubia i u mnie nigdy to nie smierdzialo. Moj pies jada suche karmy wiec wiem jak takowe potrafia walic. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Polaczka 



Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 141
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 23:24   

Data waznosci jest dobra, zawsze ja sprawdzam - a pokarm kupilam w internetowym. Watpie aby to byla wina zlego przechowania, po prostu te chrupki maja specyficzny zapach, mi on nie pasuje, szczurkom tym bardziej - zaden tego nie tknal. Coz, u mnie kasa poszla w bloto.. Nastawilam sie na to, ze w koncu kupie dobra, polecana karme, a tu klops.. Szkoda :|
 
     
Madzik 


Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 10:11   
   Zwierzątka: szczurek Drops i york :)


Ja odradzam karme z Vitapola i Nestora "Rzymskie wakacje" (czy jakoś tak). Szczury tego nawet nie wąchneły.
Od jakiegoś czasu robię własną mieszankę, jakieś pesteczki suszone warzywka, orzechy bez łupinek, ziaren sama nie kupuje ze względu na robale. Do tego trochę potępianego przez większość Megana i trochę Animalsa. Animalsa wymienią w najbliższym czasie jak będe miała fundusze na Xtra Vital.
_________________
Za TM:
Fred [*] 27.08.2007
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 19:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Nie polecam karmy produkcji polskiej Tropfit Rat firmy Tropic. Opakowanie urocze, hermetyczne zamknięcie. W środku mieszanka o składzie podobnym jak te z hipermarketów O_o Dużo owsa, właściwie same ziarna. Wsypałam na dosypkę do xtra vitalu, ale jeśli czyjeś szczury ziarna nie jedzą, nie tkną tego. Nawet moje patrzą na to z miną "WTF". Nie polecam, i to bardzo.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 20:53   

Oj tak, Vitapolowi stanowcze, gromkie nie! Mój Borsuk dostawał po nihch okropnej wysypki i cały sie drapał aż do krwi. Już nigdy więcej nie podam tego zadnemu ogonkowi. Dopiero po podaniu własnej mieszanki i zmniejszeniu dawki ziaren wysypka zeszła.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 17:04   
   Zwierzątka: kotka Puma


nie polecam karmy Winston z Rossmana (kupiłam wersję dla królika) - skusiło mnie to, że produkcja duńska oraz opakowanie:


i chociaż cudów się nie spodziewałam (miało być jako dopełniacz do xtravitalu) to jest gorzej niż myślałam: prawie sama lucerna i owies, czyli 99% karmy niejadana przez szczurki :/
 
 
     
Straciatella 



Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 14:06   
   Zwierzątka: Ciurasy <:3~


Na fabrycznie zapakowanej kolbie warzywnej VITAPOLU żerowały gliździony >__<
_________________
Takie małe ciałka, tak wielkie szczęście...
 
 
     
Martynkowa 



Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: Będzin (śląskie)
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 13:38   

Tak czytałam Wasze wypowiedzi o robakach z , przyznam, niedowierzaniem. Ale teraz to mnie jeszcze strasznie trzepie.
Ale po kolei.
Byłam ostatnio w sklepie po Megana - nie krzyczcie - moje szczurasy go wprost uwielbiają. Ale nie było. Poapatrzyłam na Xtra Vital, ale nie było szczurkowego. Więc wpadłam na pomysł - że kupię kilka tańszych karm i je wymieszam, przez co urozmajcę posiłek. Kupiłam Vitapol, Dako Art i jeszcze coś w takim opakowaniu jak XtraVital za jakieś 6 zł, ale nie jestem pewna nazwy więc nie będę robić komuś niepotrzebnie antyreklamy.
Efekt zamierzony został osiągnięty - faktycznie karma wyglądała ciekawie, nie przeważał owies, było dużo chrupek i kukurydzy, które lubią moi chłopcy. I wszystko było ładnie i pięknie do dzisiaj, kiedy wsypywałam końcówkę jednego pudełka mieszanki - na dnie było więcej robali niż samej karmy :shock: :| Wywaliłam wszystko od razu.
_________________
 
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 12:02   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


Ja nie mialam zlych "doswiadczen", jesli chodzi o Vitapol. Za kolbami ani Tupas (krolik), ani Miu (szczurka) nie przepadaja, ale jesli chodzi o karme, to z tej firmy wlasnie znika prawie wszystko. Najbardziej lubia pokarm dla krolika owocowy (jest tu malo owsa, ktorego oba nie lubia), a z "zywa wkladka" jeszcze sie nigdy nie spotkalam (kupuje plastikowe pojemniki 300ml). Co do karmy na wage, to ja bynajmniej sie zrazilam. Bralam juz w kilku roznych sklepach, wszystko stoi w wielkich papierowych worach, i niby tak wszystko ladnie, pieknie widac, ladnie pachnie i wogole. Ale raz (ostatni, kiedy wzielam na wage) musialam wszystko suszyc na parapecie, bo bylo wilgotne i zadne nie chcialo sie tego tknac, a potem i tak polowe z tego wywalilam, bo nie chcialy jesc. Moze czasem warto zobaczyc na date waznosci na opakowaniu i brac te "najnowsze"? (ja tak robie i moze dlatego nic zlego mnie jeszcze nie spotkalo). Z tym na wage roznie jest - daty nie widac, a trudno okreslic jak dlugo stoi to juz takie otwarte na sklepie, zawilgocone, non stop otwarte i te ptasie piora, fruwajace po calym sklepie....
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 12:09   

Krolik napisał/a:
Z tym na wage roznie jest - daty nie widac, a trudno okreslic jak dlugo stoi to juz takie otwarte na sklepie, zawilgocone, non stop otwarte i te ptasie piora, fruwajace po calym sklepie....


Dlatego ja jeśli już biorę na wagę to w sprawdzonych sklepach, gdzie mogę zapytać o wszystko sprzedawce, gdzie karma jest dobrze zabezpieczona przed czynnikami zewnetrznymi :)


Wysłałam ostatnio ojca po karmę do sklepu niedaleko, bo sama nei miałam czasu, a szczury przyjeżdzały i powiedziałam ot tak, że fioletowe opakowanie dla szczurów, bo zazwyczaj niczego innego tam nie mieli. Co się okazuje? Sprzedawca powiedział, że ograniczają sprzedawanie Vitapolowskich karm, bo bardzo czesto zdarzają się zepsute, z 'gratisami' w środku i sprzedał Megan. Jak dla mnie trochę za dużo kolorowych szmerów bajerów, ale po wymieszanie z Versele Laga jest ok :)
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 15:47   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


Cytat:
Dlatego ja jeśli już biorę na wagę to w sprawdzonych sklepach, gdzie mogę zapytać o wszystko sprzedawce, gdzie karma jest dobrze zabezpieczona przed czynnikami zewnetrznymi

sue, jesli tak masz, to super. Ja w zoologicznych obracam sie od x lat, bo odkad pamietam mialam rybki, i znam chyba wszystkie w okolicy. Karma na wage to tak,jak mowie stoi w wielkich papierowych workach (ktorego jak dotkniesz, to poczujesz wilgoc) - sam fakt, ze stoja otwarte na podlodze. Bralam na wage z kilku zrodel, ale potem zaczelam wlasnie zwracac uwage, na warunki przechowywania paszy (tzn. karmy) i wszedzie to samo, wiec zaczelam brac te w plastikowych, przezroczystych pojemnikach. Zawsze moge zobaczyc, co jest w srodku (wykluczyc obecnosc "miesnej wkladki", czy zobaczyc w ktorym jest najmniej owsa). Chwale sobie Vitapol. Moze to wszystko zalezy od naszego miejsca zamieszkania, albo od zoologa? Nie wiem. Ja bynajmniej mowie zarciu na wage "Nie", a Vitapol-owi "Tak" (a moze kwestia opakowania produktow tej firmy??:O)
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 15:52   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Krolik, Vitapol jest najgorszą karmą jaką znam. Mało wartościowa, z kolorowymi śmieciami, pełno w niej owsa, niskiej jakości. Z polskich karm niestety nie znam ŻADNEJ, którą bym uznała za dobrą.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Krolik 
Kroliczyca(bo baba)



Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 16:08   
   Zwierzątka: szczurzyce-Mio i Mao, 5 myszek na tymczasie


Hmmm, tu sie zgodze - najlepsze czeskie zarcie xD Ale zobacz, jesli bedziesz miala mozliwosc, "Vitapol pokarm dla krolika owocowy". To ten wybraly moje gryzonie.
Layla napisał/a:
z kolorowymi śmieciami, pełno w niej owsa, niskiej jakości.
tu sie bede sprzecac, poniewaz, ja zawsze ogladam kilka (takich samych) karm, potrzasam, obracam i wybieram te, gdzie owsa jest najmniej (bo jak wspomnialam moje nie jedza). No nie wiem, moje to lubia. Wczesniej nie zwracalam uwagi na producentow, wiec nie moge powiedziec, co odrzucily, ale teraz mam przed oczami to, co wybraly. To chyba tez kwestia gustu :D
_________________
szczurki Dzidzia, Tosia i samotnica Misia [*]
pies - Maniek 2,5roku [*]
królik Tupaś - 10 lat [*]

Trzy ogony i jedne jajka, czyli z rodziny szczurzastych siostry Mio i Mao oraz Bob myszowaty ^^
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 18:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Krolik napisał/a:
Ale zobacz, jesli bedziesz miala mozliwosc, "Vitapol pokarm dla krolika owocowy".


Znam ten pokarm - śmieci jak i reszta. :]
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13