Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

Plebiscyt na najgorszą karmę ;)
Vitapol
33%
 33%  [ 181 ]
EuroZoo
5%
 5%  [ 31 ]
Animals
24%
 24%  [ 133 ]
Megan
13%
 13%  [ 72 ]
Nestor
4%
 4%  [ 22 ]
Koliber
8%
 8%  [ 45 ]
Vitakraft Emotion
1%
 1%  [ 6 ]
Deli Nature
0%
 0%  [ 1 ]
Tropifit
1%
 1%  [ 10 ]
Versele Laga Prestige Premium
2%
 2%  [ 12 ]
Natura Szczura
1%
 1%  [ 9 ]
Versele Laga Rat Crispy
0%
 0%  [ 2 ]
Sluis Superior
0%
 0%  [ 4 ]
Vitakraft Menu
2%
 2%  [ 13 ]
Głosowań: 305
Wszystkich Głosów: 541

Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 14:48   
   Zwierzątka: ogony


marchewa napisał/a:
A czy to nie ma działania wzdymającego?

Ma. W mokrej również (o czym wie każdy, kto się nażarł grochówki :) ).
Layla napisał/a:
krewetki

Krewetki zbierają dużo metali ciężkich. A nie sądzę, aby do karm dla zwierzaków wybierali "czyste".

Layla, a próbowałaś Deli Nature dla szczurów i myszy? Jest całkiem fajne, gdyby nie to, że moje nie jadają ziarenek.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez Nisia Pią Mar 30, 2007 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 14:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


No niby powodują, ale to nie jest cały groch czy fasola, a ino płatki. Myślę, że nie jest ich aż tak duzo. W każdym razie nie otworzyłam jeszcze, bo jeszcze nie jestem w domu. ;)

Edit: nisia, nie doczytałam postu. Wiesz, ale generalnie wszystko zawiera teraz pełno syfu, jak kupuję warzywka to tez nie wiem czym je pryskali, niestety... A babci na wsi nie posiadam. Jednak spróbuję tego Vitakraftu.

Efit 2 Deli na myszy i ciurów było zjadane zawsze chętnie, moje szczury zjadają zairno. Z tym, że moje teraz mają wariactwo z tym cholernym meganem i się uzależniły...Co oni tam dają?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 21:37   
   Zwierzątka: kotka Puma


No raw beans; they must be cooked: in raw form, they contain an enzyme
that causes the rat's red blood cells to clump.

Źródło:http://members.aol.com/juliesrats/health.html#food

czyli: nie podajemy surowej fasoli; musi być ugotowana; surowa zawiera enzym powodujący sklejanie się czerwonych krwinek.

Czytałam o tym na kilku stronach.

O, następna:

raw dry beans or peanuts—contains antinutrients that destroy vitamin A and enzymes needed to digest protein and starches, and causes red blood cells to clump

Źródło:http://ratfanclub.org/diet.html
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 07:14   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


No więc dałam im karmę: nie ma w niej żadnego całego grochu ani fasoli... Wygląda bidnie nieco, a krewetki można znaleźć w ilościach aptekarskich. Fakt, nie ma kolorowych badziewi, barwniki niby unijne itepe. Ale lepszą kupowałam na wagę w zoologu i była "bezfirmowa"... Harem Cyrusa obraził się i nie je, panowie LL jedzą, ale oni są młodzi i wszystko jedzą, co tylko jest w misce. Ogólnie - nie polecam, zupełnie nie jest warta swojej ceny. O wiele lepsze wydaje mi się Deli a jest o prawie dychę tańsze O_o

Moim zdaniem Vitakraft wypuścił bubla, tą paczkę przemęczymy z dosypkami, ale już jej nigdy nie kupię i Wam także nie radzę. Prawdę mówiąc kierowałam się nazwą firmy, w końcu jest znana... Jednak nie zawsze się to sprawdza...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 07:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Nie polecam karmy Vitakraft Emotion dla chomików. Uboga, nie smakuje szczurom, droga jak na taką jakość.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
kateratina 
she loves Dostoyevsky.



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 31, 2007 09:35   
   Zwierzątka: szczury, myszy, pies :)


Przemilczmy ten fakt, że ta karma isnieje. Pieniądze wyrzucone w błoto, niby taka rewelacja a szczury na to nasikały. Cóz, 18 zł. poszło się bujać, guzik warte to coś swojej ceny. Płacimy tylko za etykietke Vitakraftu. Nie kupię więcej, chciałam przetestować. Bleee. :killer:
 
     
kassiek 


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Piła
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 20:18   

Nie polecam pokarmu dla szczurków Vitakraft. Sa tam takie zielone kuleczki i moje maleństwo przez nie miało rozwolnienie. Musiałam siedzieć i i je wybierać a ich peeeeeełno jest: P choć musze przyznac ze reszta bardzo mu smakowała.
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 20:30   
   Zwierzątka: ogonki, smok


kassiek, a skąd wiesz, że to akurat po tych zielonych kuleczkach, a nie po czymś innym?
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 20:52   

Izabela, po tych kuleckach permanentne rozwolnienie miał też Synuś xtc. A wiadomo to stąd, że stolec jest równie wściekle zielony, co kuleczki :/
 
     
kassiek 


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Piła
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 21:07   

kupki były takie zielonkawe. Przejrzałam ta karmę, powybeirałam te zielone kuleczki i wsyztsko było OK już później rozwolnienie mineło
 
 
     
Savash 



Dołączyła: 26 Mar 2007
Posty: 232
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 16:02   
   Zwierzątka: 5 ciu szalonych chłopaków ^^ pies i koty


Ja Animalsa daje tylko dropsy jogurtowe... ale jak sienaczytałam o tej firmie to poleciałam i kupiłam dropsy Vitakreft specjalne dla szczurków. Kosztuja trochę więcej, są zdecydowanie mniejsze... ale smakują lepiej :oops: próbowałam... przecież najpierw je sługa a potem pan :oops:
_________________


2004-2006 Szczypulinek - najukochańszy
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 18:26   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Wszelkie dropsy, biszkopty i inne farbowane cudactwa. 90% mieszanek ze sklepów zoo (z Meganem na czele).
 
 
     
Wiewiórek 


Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 15:06   
   Zwierzątka: Szczurek


Nie Polecam jak większość tu zgromadzonych Vitapolu. To było pierwsze jedzenie mojego zwierzaka i jadła bo nic innego na początku nie dostawała. Ale strasznie się drapała i już więcej jej tego jedzenia nie kupiłem
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 16:40   

I ja :)

Od piatku dziewczyny maja w miskach PRESTIGE Rat Crispy i im nie smakuje :(
Wola mieszanke ktora sama robie.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 17:04   
   Zwierzątka: kotka Puma


Off-Topic:
Matylda, moje mają mix różnych rzeczy i crispy schodzi raczej później niż wcześniej, ale w końcu zjadają. pomieszaj z własną mieszanką, u mnie to działa (chyba że to młoda wszystkie crispy zjada, bo ona jest nierozpieszczona)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13