Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POLECANE karmy - temat ogólny
Autor Wiadomość
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 21:23   

Polecam Best Friend, Prestige, Xtra Vital i inne karmy firm zagranicznych oraz własną mieszankę :) .
 
     
Nika 



Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 20:52   
   Zwierzątka: pitbull 4 life


przerzucilam sie na xtra Vital.. polecam
Co sadzicie o Deli Nature??? Ladne opakowanie, ale nie ma w niej grama miesa :roll:
_________________
Lilu & Sowa
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 12:33   

Ja miałam Deli Nature dla chomików i raczej polecam. Urozmaicony skład, choć może za dużo w niej słonecznika. Natomiast Deli Nature dla szczurów i myszy niezbyt mi się podoba, dużo orzechów, jajecznych 'suszonek' czy coś takiego.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 12:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Bardzo lubię Deli Nature dla szczurów.
Nika napisał/a:
ale nie ma w niej grama miesa


Ja nie patrzę akurat na to, i tak moje szczury mięso dostają...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 18:28   [Polecam] granulat Prestige Rat and Mouse Duo
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dołączcie do polecanych, jeśli tak będzie lepiej ;)

Kupiłam totalnie bez przekonania, na dosypkę i myślałam, że oleją, jak każdy granulat. Szczury jednak bardzo go polubiły. Granulat jest gruby i ma tekturowy kolor ;) Wklejam info o nim z zoolandii:

Ten wzbogacany, kompletny granulat jest pełnoporcjową karmą dostarczającą Waszym zwierzętom wszelkich potrzebnych przez nie składników odżywczych. Duża różnorodność składników czyni z tych karm szczególnie smakowitą, wysoko cenioną dietę dostosowaną do potrzeb odżywczych poszczególnych gatunków małych zwierząt. Zasadniczą zaletą karm granulowanych jest nie dopuszczenie do selektywnego wybierania przez zwierzę poszczególnych składników pokarmu, tych jedynie które mu najbardziej smakują. Oznacza to, że każdorazowo zwierzę spożywa zbilansowane ilości wszystkich właściwych składników odżywczych. Jest kompozycją naturalnych zbóż. Te twarde kąski gwarantują zdrowe uzębienie. Wybrane wartości odżywcze Białko 18 % Tłuszcz 3 % Minerały 7,5 % Błonnik 5,5 % Wapń 1,1 % Fosfor 0,8 % Sód 0,2 % Witamina A 22.000 j.m./kg Witamina D3 2.200 j.m./kg Witamina E 100 mg/kg Miedź - siarczan miedzi (II) 20 mg/kg

Czy ktoś też podawał go ogonkom?
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 09:04   
   Zwierzątka: kotka Puma


Layla, ale jak to się nazywa :P

edit.

dzięki Ratata, nie zauważyłam :P

Ja też to mam i na początku wcinały, potem już tylko kulało się po klatce, teraz robimy przerwę i się obaczy.
Ostatnio zmieniony przez falka Pią Kwi 06, 2007 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 09:15   
   Zwierzątka: Zoo


Obok daty masz tytuł posta :P
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:24   

ProGold Premium Petfood Rat


Kilka dni temu kupiłam tą karmę w Kakadu. Firma jest holenderska. Za 800gramowe opakowanie zapłaciłam 13,30 zł.
Skład jest fajny, po trochu z warzyw, owoców, mięsa, nasion, zbóż. Są też minerały, omega 3 i 6. Zawartość opakowania zawiera: raw protein - 14,50%, raw fat - 5%, raw ashes - 3,5%, raw fibre - 7%, moisture - 12%, witaminy: A, D3, E, C.
Wszystkim paskudom smakuje, szczególnie chłopakom.
 
     
Savash 



Dołączyła: 26 Mar 2007
Posty: 232
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:45   
   Zwierzątka: 5 ciu szalonych chłopaków ^^ pies i koty


Ja też kupiłam dziś tą karmę i jeszcze Vitakraft dla ciura, ale moje chłopaki to nie chcą tego jeść ;( a taka dobra i nawet przyjemnie pachnie.

[ Komentarz dodany przez: Viss: Sob Kwi 14, 2007 23:54 ]
Savash zmieszała dwie karmy, zatem problem rozwiązany. ;)
_________________


2004-2006 Szczypulinek - najukochańszy
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 06, 2007 11:45   [polecam]Witte Molen: małe gryzonie [800g] i gryzonie [2kg]

Zobaczyłam na animalia.pl, dopiero zamówiłam.
Skład wydaje mi się podobny do tego jaki ma ProGold, też zresztą holenderska firma.
Wejdźcie na stronę, http://www.wittemolen.com/ , oferta ich produktów jest naprawdę spora, mają nawet ściółkę bawełnianą no-smell. Szkoda, że u nas w sklepach nie ma takiego dużego wyboru karm, ale może z czasem dojdzie kilka produktów.
Napiszę jak moje potwory znajdują tą mieszankę.

Witte molen ma dwie wersje. 800 gram, dla małych gryzoni i 2 kg dla wszystkich gryzoni. Wg opisu nie różnią się składem znacznie. Aczkolwiek w wersji 2 kg nie znajdziemy mięsnych kuleczek. /edit by Angel.
Ostatnio zmieniony przez Viss Pią Lip 20, 2007 15:06, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 13:45   

Własnie napisz Viss jak to wygląda w środku :roll: bo po opakowaniu i opisie dużo sie człowiek nie dowie.
_________________

 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 19:57   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Dziś kupiliśmy w hurtowni dużą paczkę. Dużą, to znaczy 2 kilogramową. Wersja dla wszystkich gryzoni. Robali na pewno nie ma. Wygląda ładnie :) Na razie nie degustujemy bo mamy jeszcze dużo innego zarcia.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Sob Cze 16, 2007 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 20:52   
   Zwierzątka: ......


AngelsDream napisał/a:
Wygląda ładnie

ale jak ? jak? granulat? chrupki? ziarna? czy miszmasz, co tam siedzi w środku? :)
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 20:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Brak kolorowych chrupek, ziarna, jakieś suszone warzywa.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 23, 2007 21:01   

No niestety wymieszałam już z Prestige Rat, więc nie pokażę zawartości, no chyba że kiedyś później. U mnie karma się sprawdza, ale dlatego, że chłopaki uwielbiają ziarna i wcinają wszystko.
W karmie jest dużo ziaren, ze 2-3 rodzaje zbóż. Dodatkowo są jakieś takie kulki mięsne, jak psia karma i inne, zero kolorów i sztuczności widocznych gołym okiem. Są owoce i warzywa, płatki kukurydziane.
Ładnie pachnie i wszystkim smakuje. :) Z czystym sumieniem mogę polecić!
Zwłaszcza, że cena jest baaardzo kusząca, kosztuje o połowę (ok. 6-7 zł) mniej niż np. Versele Laga Prestige Rat, czy ProGold Rat za tą samą wagę 800g.
Ostatnio zmieniony przez Viss Czw Maj 24, 2007 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 11