Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POLECANE karmy - temat ogólny
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 23:08   

Off-Topic:
Olimpia, w krolikowym tez jest.. mialam krolika i wiem ze w wiekszosci dobrych karm sa dodatki vit C..
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 23:10   

Off-Topic:
Ale po co krolikowi dodatkowa wit C skoro on sobie sam ja wytwarza? Poza tym powiem szczerze, ze wit C dosc trudno jest przedawkowac, bo jej nadmiar jest dobrze usuwany z moczem (chyba ze zwierze ma uszkodzone/uposledzone nerki).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 23:16   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nie wiem, może ja mam jakieś dziwne podejście, ale uważam, że skoro na rynku dostepne są dobre karmy ogólne [które jednak trzeba uzupełniać!] lub szczurze, to po co kupować szczurom karmę dla królika, której składniki są dostosowane do zwierząt o odmiennym metabolizmie?

Jak dla mnie hitem jest mieszanie Witte Molen 2 kg [nie granulatu] z ziółkami Herbal Pets i psim granulatem.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 23:30   

Wiadomo, ze lepiej dawac karme specjalistyczna, bo po cos w koncu ja ktos opracowal (mowie tu o tych lepszych karmach). 8) Czasem ludzie ida jednak na ustepstwa z roznych powodow. Szczury dodatkowo maja to do siebie, ze wybieraja sobie to co chca jesc - jesli poda sie im nawet najlepszej jakosci karme szczurza, a beda w niej rzeczy niesmaczne dla naszych pupili to i tak jej nie zjedza. :wink: Wazne zeby nie ograniczac sie do samej karmy "ziarenkowej". Tak mi sie nasunal przyklad - dajemy naszym ogonom przeciez karme dla psow/kotow/fretek i jest ok, a przeciez zadne z nich nie jest gryzoniem. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 00:13   
   Zwierzątka: dobermanka


AngelsDream napisał/a:
Jak dla mnie hitem jest mieszanie Witte Molen 2 kg [nie granulatu] z ziółkami Herbal Pets i psim granulatem.


Zazdroszczę, moje kluchy gardzą Witte, przed interwencją śmieci żarły i tak im zostało. Versele Laga Prestige też cieniutko. Niestety, najbardziej gustują w Meganie, ale niedawno padła świnka morska z tych ratowanych z labo, właśnie z podejrzeniem zatrucia czymś w Meganie i już nie dam. Niech kręcą nosem, nie dostaną. Próbuję Xtra Vital complete food plus
Eukanubę dla szczeniaków, dynię, słonecznik, proso (moje wolą żółte), płatki śniadaniowe. Plus mokre, bardzo różne. W weekendy, podobnie jak pańcia, ogony dostaję "słodycze" w postaci dropsów warzywnych lub jogurtowych. Uwielbiają pasjami, ale łatwo od nich tyją, więc wersja mocno okrojona, typu jeden na dzień na łebek, w weekend :roll:
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 10:17   

A moje uwielbiają witte molen, zjadają dokładnie wszystko. Podobnie jak AD, ja łączę witte molen 2kg z natura szczura/itp oraz z odrobiną karmy dla fretek VL. Teraz grubasy nie dostaja fretkowej, w zamian za to dosypuję granulat Vitacraft Life for Rats, a chudziaki (samice) dostają i fretkowe i granulat.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 10:28   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Olimpia napisał/a:
Pewnym utrudnieniem jest fakt, ze jest tylko w dwoch sklepach internetowych


Best Friend to jest w Carrefurze koło mnie i to na hali ;) Kupię w związku z tym :mrgreen:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 10:49   

ZET, nie próbowałam, bo moje łajzy nie chciały do tej pory jeść żadnego granulatu, więc przestałam próbować. Poza tym o różnych karmach można podyskutować TU, a ten temat dotyczy tylko tej jednej karmy Vitakraftu. ;)
 
     
polna 
uciekło...



Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 477
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 14:03   
   Zwierzątka: Cola, Tea, Ice, Drań, Padme i dwa psy...


Wymieszalam troche xtra vitalu i lersele laga. Strasznie mało tam ziarna, a duzo jakiś krążków/churpek. Mam to jedzonko w puszce i całe ziarno jest na dnie jak zrobić by ziarno nie opadało lub jak je wydobyć. :lol1:
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 14:40   

polna napisał/a:
jak zrobić by ziarno nie opadało lub jak je wydobyć. :lol1:


Pomachać puszką i nasypać ręką do miski ;) Też mam mieszankę Prestige'a i Xtra Vitalu, więc sposób mam już opracowany ;)
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 16:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zakupiłam Best Friend Rodent Mix Festival w Carrefourze za 6,29 zł. Nie sądziłam, że za meganową cenę można dostać dobrą karmę :shock: Polecam, urozmaicona, pięknie pachnie i smrody się na nią rzuciły :shock:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 16:37   

Layla napisał/a:
Zakupiłam Best Friend Rodent Mix Festival w Carrefourze za 6,29 zł. Nie sądziłam, że za meganową cenę można dostać dobrą karmę :shock: Polecam, urozmaicona, pięknie pachnie i smrody się na nią rzuciły :shock:

A nie mowilam. :wink: U mnie ta karma to hit, a do tego nie musze sie martwic ze zbankrutuje. :roll: Wymieszana dodatkowo z meganem owocowym jest nie do przebicia - przynajmniej wsrod moich panow. :mrgreen:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 18:23   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


To może i ja się skuszę i jej poszukam?
Skoro taka super! :wink:
Bo moje paskudy wcinaja owocowy megan wymieszany z ziarnem dla gołębi kupowanym na targu w Grodzisku Maz. (ostatnim razem udało mi się kupić za 1,5/kg mieszanki. Zazwyczaj jest za 2zł/kg)
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 21:21   
   Zwierzątka: ......


PALATINA napisał/a:
To może i ja się skuszę i jej poszukam?
Skoro taka super!
jest fajna, u nas zniknęła bardzo szybko i prawie bez resztek.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 13:35   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


helen.ch,
A nie ma granulatu?
Bo moje nie tkną granulatu - to był główny powód, dla którego przestawiłam się na własne mieszanki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12