Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: EpKee
Nie Lis 27, 2011 20:39
Jakiej ściółki używasz?

Jakiej ściółki używasz?
trociny zapachowe (np. Chipsi)
6%
 6%  [ 39 ]
trociny bukowe (np. Chipsi xxl)
4%
 4%  [ 28 ]
zwykłe trociny
15%
 15%  [ 98 ]
żwirek drewniany duży - wałeczki (np. Pinio, Cat's Dream, Cat's best Uniwersal)
35%
 35%  [ 219 ]
żwirek bentonitowy (np. Benek)
8%
 8%  [ 50 ]
żwirek silikonowy (np. Hilton)
1%
 1%  [ 9 ]
ściółka bawełniana (np. No-smell)
0%
 0%  [ 6 ]
ściółka kukurydziana (np. Chipsi Mais)
4%
 4%  [ 26 ]
ściółka drewniana (Vitakraft, JR Farm farmerska)
3%
 3%  [ 19 ]
ściółka z konopii (np. Hugro, Animalia, Chamboise)
3%
 3%  [ 20 ]
siano
6%
 6%  [ 40 ]
słoma
0%
 0%  [ 5 ]
kilka z powyższych
2%
 2%  [ 16 ]
żwirek drewniany drobny (np. Cat's Best Eko plus)
7%
 7%  [ 44 ]
Głosowań: 430
Wszystkich Głosów: 619

Autor Wiadomość
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 01, 2019 20:58   

Niwka napisał/a:
Najgorsze jest to, że takie informacje czytają ludzie, którzy nie mają jeszcze rozeznania co jest wartościową poradą a co szkodliwą bzdurą jak wyżej.


Masz rację. Dlatego też wycięłam ją z posta Karol739. Szerzenie bzdur ex cathedra może zaszkodzić zwierzętom osób, które w nie uwierzą.
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 01, 2019 22:32   

Senthe, Dziękuję za uratowane zwierzęta.
[Off topic] a nie moglibyście jakoś oznakować ludzi takich jak Pyl, angelus i innych ekspertów, wyróżnić ich wśród użytkowników? Ty jesteś GLOBAL MODERATOR, Albineo tak samo, dla osób, które odwiedzają forum regularnie również oczywista jest mądrość i doświadczenie Pyl, angelus i wielu innych, tych nieaktywnych obecnie też. A jak ktoś zajrzał doraźnie szukając informacji? Czym ma się kierować, liczbą postów? Ktoś ma czas to pisze... [] Nie ma książek o tych trudnych w utrzymaniu i mających bardzo duże wymagania zwierzętach. Forum jest taką książką. Właściwie księgą. :tak:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 01, 2019 22:37   

Ja tu tylko sprzątam, na szczurach znam się tyle, co mi inni wyjaśnią, nie mam wielkich własnych doświadczeń.

Przekazałam pytanie o oznaczenie do reszty MT.
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 01, 2019 23:14   

Senthe, Masz ogromną wiedzę o życiu społecznym szczurów, zabierasz głos w tych sprawach a ja śledzę Twoje posty z dużym szacunkiem. Każdy ekspert ma swoją wiedzę z jakiegoś źródła,źródła są różne. :)
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 10, 2019 09:20   

Pyl, zrębków używałem, więc wiem.
Brak mi słów, jak miłośnicy szczurów są traktowani na tym forum.
Każdy ma prawo do własnych poglądów, to jest zapisane w Konstytucji RP. A na dodatek to jest forum dyskusyjne, więc każdy tu może pisać posty takie, jakie chce. A nazywanie własnych poglądów bzdurami, to przesada.
Mam dość duże doświadczenia związane z hodowlą szczurów, więc myślę, że znam się na nich dość dobrze, lecz nie jestem nieomylny.
Zawieszam bezterminowo profil, wrócę, jak skończy się dyskryminacja użytkowników mających inne opinie niż Wy. Pozdrawiam Karol.

Uprzedzając pytania, jak nie chcecie mnie tu to po prostu zbanujcie.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 10, 2019 22:30   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Karol739, nikt Ci nie odmawia prawa do własnych poglądów, a nawet ich głoszenia - co najwyżej dla dobra zwierząt odmawiamy traktowania ich na forum jako wiedzy potwierdzonej w praktyce. Na szczęście do tego mamy również prawo - niektórzy jako zwykli użytkownicy w formie wyrażenia własnego, odmiennego zdania a niektórzy jako MT w formie ingerencji w Twoje posty. Na szczęście Konstytucja RP nie zobowiązuje ani Ciebie do bycia na forum ani forum do prezentowania Twoich poglądów ;) Za to obowiązuje nas regulamin tego forum i troska o dobro zwierząt - więc nie każdy może pisać i nie dowolne posty. Polecam lekturę ;)
Możesz strzelać focha lub nie, możesz być na forum lub nie, możesz dbać o własne szczury lub nie (choć zwierząt nam będzie żal). Zależy nam jednak na tym, aby nie wprowadzać innych czytelników w błąd, bo wtedy ucierpią nie tylko Twoje zwierzaki. I to wszystko.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 12, 2019 03:10   

Karol739, To jest forum o specyficznym profilu: dotyczy zwierząt, żywych istot. Każda wypowiedź powinna być starannie przemyślana, ponieważ to forum jest dla innych źródłem wiedzy o tym, jak zadbać o te trudne zwierzęta. Trzeba bardzo dużego doświadczenia, które nabywa się latami i to przy dużych stadach, żeby móc się na 100% wypowiedzieć.

Z Twoich postow, które śledzę, wynika, że szczury Cię interesują i to jest bardzo dobrze. Na tym etapie byłoby bardzo pomocne dla innych czytelników forum, gdybyś zechciał formułować swoje przemyślenia w formie pytań zamiast porad. Ciekawe, niezadane jeszcze pytania, są na wagę złota. Poszerzają wiedzę nas wszystkich - tych co czytają forum na bieżąco i tych co przyjdą tu kiedyś z podobnym problemem.

Mam nadzieję, że zdołałam Cię przekonać i nadal będziesz chętnie zaglądać na forum po nowe informacje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.38 sekundy. Zapytań do SQL: 15