Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: EpKee
Nie Lis 27, 2011 20:39
Jakiej ściółki używasz?

Jakiej ściółki używasz?
trociny zapachowe (np. Chipsi)
6%
 6%  [ 39 ]
trociny bukowe (np. Chipsi xxl)
4%
 4%  [ 28 ]
zwykłe trociny
15%
 15%  [ 98 ]
żwirek drewniany duży - wałeczki (np. Pinio, Cat's Dream, Cat's best Uniwersal)
35%
 35%  [ 219 ]
żwirek bentonitowy (np. Benek)
8%
 8%  [ 50 ]
żwirek silikonowy (np. Hilton)
1%
 1%  [ 9 ]
ściółka bawełniana (np. No-smell)
0%
 0%  [ 6 ]
ściółka kukurydziana (np. Chipsi Mais)
4%
 4%  [ 26 ]
ściółka drewniana (Vitakraft, JR Farm farmerska)
3%
 3%  [ 19 ]
ściółka z konopii (np. Hugro, Animalia, Chamboise)
3%
 3%  [ 20 ]
siano
6%
 6%  [ 40 ]
słoma
0%
 0%  [ 5 ]
kilka z powyższych
2%
 2%  [ 16 ]
żwirek drewniany drobny (np. Cat's Best Eko plus)
7%
 7%  [ 44 ]
Głosowań: 430
Wszystkich Głosów: 619

Autor Wiadomość
metalowa 



Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 126
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 15:26   
   Zwierzątka: fretka


Używam od dłuższego czasu żwirku drewnianego Pinio. Ostatnio mój szczuras dostał zapalenia dróg oddechowych, brał antybiotyk, a w dalszym ciągu kicha... pomyślałam sobie, że może zmiana ściółki pomoże. Jaka byłaby odpowiednia i w przystępnej cenie?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 15:29   
   Zwierzątka: szczurze damy


metalowa, masz 141 stron odpowiedzi oraz na samej górze wyniki ankiety ;)
Od siebie polecam chipsi xxl lub podkłady higieniczne.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 17:24   

Ja polecam odpylone trociny dla koni tierwohl classic, albo jeszcze bezpieczniejsze tierwohl super. Tylko to trzeba by było wziąć od kogoś trochę na próbę, bo z tego co pamiętam to w paczkach mniejszych niż 500l nie robią. U mnie nawet jeżom służą i dobrze się mysie hairlessy na nich chowały, a są delikatniejsze od "standardowych" myszy i od szczurów tym bardziej.
_________________


 
 
     
borubar 


Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 07:26   

Ja kupiłem ostatnio na próbę, opakowanie takiego czegoś: trociny odpylone

Wg mnie sprawdzą się idelanie, ponieważ nie są zapylone, nie ma w nich tego pieprzonego piasku, który jest wszędobylski. Do tego używam jeszcze zrębków chyba k04 jak się nie mylę, jest dobrze.
Podopieczni nie chorują i nie sądzę, żeby coś im ze strony trotek groziło. Miałem już te Tierwohl, niestety albo moje opakowanie było zapylone, albo one już takie z pyłem sa.
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 11:11   

To musiały się jakieś felerne trafić, bo ja już drugi rok używam i nigdy nic nie pyliło :P
_________________


 
 
     
borubar 


Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 11:40   

Vaco napisał/a:
To musiały się jakieś felerne trafić, bo ja już drugi rok używam i nigdy nic nie pyliło :P


sprawdzę też, choć nie wiem czy jest sens ryzykować, skoro już znalazłem inne...no chyba, że następne opakowanie też będzie pylić jak w Tierwohlu
no i TW jest krótszy i mniej elastyczny, wg mnie
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 12:37   

Z tego co widzę po zdjęciu, to trociny których aktualnie używasz mają zdecydowanie większe płaty, niż TierWohl. O to Ci chodzi, odnośnie "krótszy i mniej elastyczny"?
U mnie takie trociny u szczurów może i by się sprawdzały, ale u myszy i myszochomików już nie jest to wygodne. Szybko wierzchnia warstwa zostaje przyklepana i zaszczana, przez co jestem zmuszona albo do mieszania warstw, żeby starczyło na dłużej - albo częstszej wymiany całości ściółki. Jak już wyżej pisałam^, na TierWohl classic nawet mysie hairlessy nie miały problemu z oczami, a przy wszystkich innych trocinach oczy były na następny dzień zaklejone porfiryną.
Zrębków wędzarniczych też używałam. Przy szczurach było to bardzo wygodne i całkiem wydajne. Dodatkowo nie trzeba było zamiatać/odkurzać co chwila dookoła klatki, bo przez swój ciężar nie wysypują się tak jak trociny. Dla jeży też były odpowiednie, więc plus. Jednak trzymanie na nich gryzoni innych niż szczury było udręką, smród był straszny, zrębki nie chłonęły dobrze ich moczu, dlatego zrezygnowałam. Zostałam przy TierWohlu :P
_________________


 
 
     
metalowa 



Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 126
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 11:45   
   Zwierzątka: fretka


Co powiecie na to: http://allegro.pl/zrebki-...5096779591.html
Opłaca się? Polecacie?
 
     
gucia_ska 



Dołączyła: 20 Kwi 2014
Posty: 201
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 13:09   
   Zwierzątka: krewetki, rybki, śimaki


metalowa, nam zrębki wędzarnicze bardzo odpowiadają (co prawda używamy tych z eko-gamy, ale na oko są podobne). Jak to mówi mój chłop: "są dobre, bo są tanie i dobre" :P . A te dodatkowo są jeszcze trochę tańsze, więc można spróbować.
Off-Topic:
Ja wczoraj przez przypadek zamówiłam 240 litrów zrębków :oops: Zamierzałam kupić dwa opakowania, ale coś chciałam sprawdzić i już po kliknięciu "kup teraz" cofnęłam się na poprzednią stronę stronę, po czym inteligentnie powtórzyłam całą operację. No cóż- mam zapas do końca roku (nie chciałam już robić zamieszania z unieważnianiem sprzedaży) :P
_________________
Ze mną: 0

Szczurki za Tęczowym Mostem: Johnny, Jack, Drako, Willy, Harry, Rubinek, Gala, Ofelia, Marshal
Na zawsze w sercu: Rudeczek
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lut 28, 2015 17:34   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


A znalazłem na allegro takie cuś http://allegro.pl/zwirek-...5111756392.html

wychodzi około 51groszy za 1 litr...to o ponad połowę taniej za litr jak ja kiedyś kupowałem...Ktoś ma jakąś opinię na ten temat?
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
gucia_ska 



Dołączyła: 20 Kwi 2014
Posty: 201
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 13:08   
   Zwierzątka: krewetki, rybki, śimaki


Waterloo, ja zrezygnowałam z tych drewnianych żwirków typu pelet, bo po zasikaniu rozpadają się na drobny pył i trochę się bałam, że mi się szczury zapylą. Nie mniej jednak wiele osób używa tego typu żwirków- dużym plusem jest to, że łatwo oddzielisz zużyte wałeczki od tych jeszcze zdatnych, przez co można jeszcze ograniczyć zużycie ściółki.
_________________
Ze mną: 0

Szczurki za Tęczowym Mostem: Johnny, Jack, Drako, Willy, Harry, Rubinek, Gala, Ofelia, Marshal
Na zawsze w sercu: Rudeczek
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:18   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


gucia_ska napisał/a:
Waterloo, ja zrezygnowałam z tych drewnianych żwirków typu pelet, bo po zasikaniu rozpadają się na drobny pył i trochę się bałam, że mi się szczury zapylą. Nie mniej jednak wiele osób używa tego typu żwirków- dużym plusem jest to, że łatwo oddzielisz zużyte wałeczki od tych jeszcze zdatnych, przez co można jeszcze ograniczyć zużycie ściółki.


To ja wiem bo używałem jak jeszcze ogony u mnie urzędowały :D Pytam czy ktoś konkretnie te z linku zamawiał bo czasami trafiają się zapylone w worku lub zapleśniałe, wtedy łatwo pójść do sklepu z paragonem i wymienić, ale przez internet to trochę trudno XD
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
gucia_ska 



Dołączyła: 20 Kwi 2014
Posty: 201
Skąd: Kłodzko/Wrocław
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 22:03   
   Zwierzątka: krewetki, rybki, śimaki


Waterloo, wybacz, nie zrozumiałam Cię :oops:
Waterloo napisał/a:
czasami trafiają się zapylone w worku lub zapleśniałe, wtedy łatwo pójść do sklepu z paragonem i wymienić, ale przez internet to trochę trudno XD

Faktycznie, może być trudniej, chociaż myślę, że zawsze można odesłać w razie czego w ramach reklamacji. Moim zdaniem jednak takiemu sprzedawcy powinno zależeć na opinii, skoro sprzedaje ściółkę i pisze o niej, że "nie zawiera pyłu i jest pozbawiona bakterii"- warto popatrzeć na komentarze, gdyby ściółka nie spełniała kryteriów podanych przez samego sprzedawcę, z pewnością pojawiłyby się negatywne komentarze na ten temat. :wink:
_________________
Ze mną: 0

Szczurki za Tęczowym Mostem: Johnny, Jack, Drako, Willy, Harry, Rubinek, Gala, Ofelia, Marshal
Na zawsze w sercu: Rudeczek
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 15:00   
   Zwierzątka: brak


Widzę, że pojawiła się jakaś nowość w Zooplusie - Chipsi Family: http://www.zooplus.pl/sho...urydziany/62857 . Ktoś miał już okazję używać? :) Cena wydaje się atrakcyjna, porównywalna do zrębków bukowych Chipsi Extra XXL, ale zastanawiam się, czy różni się czymś od zwykłego kociego żwirku oprócz tego, że jest z kukurydzy zamiast z drewna? Na zdjęciu wygląda na zwykły pellet, co nie do końca mi odpowiada w szczurzej klatce.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
pupillo_pl 



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 61
Wysłany: Śro Mar 04, 2015 09:17   

A co powiecie na taką ściółkę ale z jeżyn i owoców liczi oraz drzewa oliwnego?
testował ktoś z was lub Waszych znajomych, nie tylko przy szczurkach?
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 14