Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostęp do informacji o szczurach
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 22:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


iwonakoziarska, ja już pisałam chyba, że piszę e-book, będzie tam o hodowlach odpowiednia część, ale i tak będzie w formie elektronicznej, bo będzie mi to łatwiej wydać niż książkę tradycyjną.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:12   

believe_86 napisał/a:
Myślę,że jeżeli ktoś będzie szukał w necie szczura w google wpisze"oddam szczury,sprzedam szczury"a nie "hodowla" bo skąd mam wiedzieć,że takowa istnieje?Wpisuje w google"sprzedam szczury"

A powinien wpisać "szczury" albo "szczury forum". Każdy internauta powinien wyrobić w sobie nawyk korzystania z forów przed jakimkolwiek zakupem.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:13   

Layla,nie wiem co Ty piszesz,pewnie sporo ludzi wie,ale ja nie...pewnie i sporo nie wie.Nie wszyscy mają czas na internet i e-booki...Z chęcią skorzystam w wolnej chwili,jeśli będę wiedziała o co chodzi,bo na razie ciemna masa ze mnie... :roll:
Nie chodzi mi o sfinansowanie reklamy hodowli,tylko o to,że mały odsetek osób wie w ogóle o czymś takim.Brak informacji.To nie wiąże się z drogą reklamą.
Nie należę do osób,które nie robią nic,a tylko oskarżają lub lubią sobie pogawędzić i na tym koniec.Od momentu jak "oświeciłam się" na tym i innym forum,naprawiam swoje błędy,zmieniłam swoje własne myślenie o drogach nabycia szczurków,o ich pochodzeniu,o spaczonej genetyce w zoologach,której padają ofiarą nasze ukochane ogony.Dokształcam siebie,dokształcam rodzinę,bliskich,znajomych.Jestem GŁOŚNA w tej sprawie.Wiem,że to mało,ale zawsze coś...
Po prostu naprawiam swoje dotychczasowe błędy.SZUMIĘ o hodowlach do wszystkich,których stać na kupno i czekanie,oświecam o istnieniu adopcji,kiedy ktoś nie chce już czekać i wybiera się do zoologa.Ale przede wszystkim uświadamiam o istnieniu czegoś takiego,jak szczurze fora.Zamiast książek,z których można dowiedzieć się tylko jaką karmę lubią szczurki...
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:13   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


uważam, że tej dyskusji pojawiło się naprawdę sporo dobrych rad które można by było wziąć pod uwagę...

Trzeba zacząć od edukacji ludzi bez tego dalej się nie posunie,
A hodowcy psów również na pewno zmagają się z podobnymi problemami (jak niechciane telefony nieodpowiedzialnych ludzi)a jednak ogłaszają się w gazetach a ich strony www łatwiej znaleźć.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:18   

iwonakoziarska napisał/a:
Dokształcam siebie,dokształcam rodzinę,bliskich,znajomych.Jestem GŁOŚNA w tej sprawie.Wiem,że to mało,ale zawsze coś...
Po prostu naprawiam swoje dotychczasowe błędy.SZUMIĘ o hodowlach do wszystkich,których stać na kupno i czekanie,oświecam o istnieniu adopcji,kiedy ktoś nie chce już czekać i wybiera się do zoologa.Ale przede wszystkim uświadamiam o istnieniu czegoś takiego,jak szczurze fora.Zamiast książek,z których można dowiedzieć się tylko jaką karmę lubią szczurki...
To nie jest mało, to bardzo dużo i tak dalej trzymać.


Wiecie, tak z ciekawości wpisałam w google hasło "szczur" i "szczury". Na jednej z pierwszych pozycji wyskakuje link do forum, wprawdzie to dziab, ale tam też są szczury do adopcji, tam hodowle też się ogłaszają, więc wcale nie jest tak trudno tafić na jakieś szczurze forum. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:20   

Babyduck,mało jest,przynajmniej nowych internautów(tak jak np.ja),którzy mają pojęcie o forach tematycznych.Wiele ludzi nie ma na to czasu,wiele ludzi po prostu o tym nie wie.Bazuje na niekompletnych(nie nowoczeswnych=on line)książkach.A na prawdę dużo jest takich ludzi...
Ilu z nich "oświeciło się" tak jak ja???MAŁO!!!Za mało niestety.

[ Dodano: Czw Lis 19, 2009 23:22 ]
PS.
Osoby...tzw.zielone w temacie,wpisują zazwyczaj hasło "szczur" w allegro...nie w Google...
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:23   

iwonakoziarska napisał/a:
Osoby...tzw.zielone w temacie,wpisują zazwyczaj hasło "szczur" w allegro...nie w Google...
osoby zielone, odpowiedzialne najpierw powinny chcieć douczyć się nt. szczurów, więc na pewno nie będą szukać informacji na allegro. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:28   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


zgodzę się z tym, że jest już dużo dobrego zrobione. Ja też trafiłam na to forum i się dokształcam a wcześniej myślałam, że wystarczy mieć jednego szczura.
Ale żeby przebrnąć przez forum potrzeba naprawdę wiele zapału i wiele czasu. Na początku to nie jest takie proste, zwłaszcza jak jeszcze nie wie się czego szukać...
A większość ludzi trzeba się z tym pogodzić, iż nie jest do końca wyedukowana i przez to zbyt odpowiedzialna:/

A porządnej strony z podstawowymi (ale będącymi na czasie) informacjami wciąż nie ma. Powinna być czytelna aby na pierwszy rzut oka można wszystko było znaleźć.
Powinna zachęcać ludzi do kupowania szczurów z hodowli lub adopcji i jednocześnie zniechęcać do zoologików.
Powinna pokazywać odmiany kolorystyczne- przynajmniej podstawowe- to moim zdaniem może zachęcić do zainteresowania się hodowlami...

Trzeba się otworzyć na sugestie innych, zwłaszcza, ze nikt tu nie chce źle.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:33   

zuuzuushii, przepraszam, ale w dziale regulamin jest na patelni coś takiego jak poradnik szczurzego żółtodzioba, o tu:

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1635

To tak zwane faq.
Każdy użytkownik forum powinien owo faq znać, a jednym z pierwszych pytań jest podlinkowany temat "rasowy czy z zoologa".
Nie trzeba znać nawet działu szukam.

I trzeba być ślepym żeby tego nie zauważyć. :|

<edit>
Sprawdziłam.
Poradnik i regulamin forum jest ogólnodostępny, także dla osób niezalogowanych.
Rzuca sie w oczy, jest na górze strony, znajduje się tuż pod regulaminem forum, który każdy użytkownik musi przeczytać.

Do tego już na samym początku topicu w którym się znajdujemy można było znaleźć dokładne informacje, dlaczego nie z zoologa....
Ostatnio zmieniony przez nezu Czw Lis 19, 2009 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:38   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


ok
pod hasłem szczur wybrałam pierwszą stronę www w wyszukiwarce gdzie mogę przeczytać:

kupujemy-idziemy po szczura
"Swoje kroki kierujemy w stronę sklepów zoologicznych, placówek naukowych lub ogrodów zoologicznych. Są to miejsca, gdzie zazwyczaj zwierzęta pochodzą ze zdrowych hodowli, więc nie powinny być chore. "

po za tym ja na forum już się znajduję i to nie mnie trzeba uświadamiać...
większość ludzi może skończyć swoje poszukiwania na takiej między innymi stronie...
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:44   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Chciałam jeszcze dodać,że taki szary człowieczek,który chciałby zwierzątko ale nic na jego temat nie wie nie koniecznie musi szukać w necie.Zazwyczaj jest tak-idzie do zoologa,popatrzy co mu wpadnie w oko i a)kupuje na miejscu książkę na jego temat b)pyta sprzedawcę co i jak.100%pewności,że informacje uzyska 100%pewności,że sprzedawca nie powie"Proszę Pana niech Pan u nas nie kupuje!Proszę się zgłosić do Hodowli Szczurów!"100%pewności,że w najbliższym czasie nie będzie szukał dodatkowych informacji na temat danego zwierzaka w necie chyba,że coś go zaniepokoi.To wszystko.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:45   

Przepraszam, ale co ta strona ma do alloszczura i nas?
Nie odpowiadamy za jej istnienie czy likwidację, chyba że uważasz że alloszczur odpowiada za wszystkie informacje o szczurach w necie. :]
Bogowie normalnie. :D

Zwłaszcza że wiele linków to blogi nastolateczek piszących szyfrem pierdoły. Inaczej tego nie nazwę.
O ile wiem za jej powstanie odpowiada drugie forum, ale stracili wszystko włącznie z hasłem, strona wisi więc bez edycji od kilku lat. Nikt jej nie zmienia ani nie usuwa, bo nie ma jak. Te same informacje znajdowały się tam kiedy ja szukałam wieści o szczurach. Ale ja poszukałam dalej i trafiłam na forum, które okazało się lepszym źródłem wiedzy.
Myślałam że to jasne dla każdego?

Wszystko mi normalnie już opada jak czytam ten temat. :|
Jeśli szukasz informacji o zwierzęciu, nie ograniczasz się do jednej strony czy książki, czytasz kilka, szukasz konkretów.

Gdybym ja na przykład dopajęczała się po przeczytaniu pierwszej strony o ptasznikach, karmiłabym je filetami z kurczaka.
No litości. :|
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:52   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


No na serio robi się tu nie miło:/

Może by się tak postawić na miejscu innego człowieka, zrozumieć jak inni ludzie myślą i działają?
Przecież ja nie przedstawiam mojego punktu widzenia, a nezu i Oli chyba po prostu próbujecie zaklinać rzeczywistość i w tym tkwi problem. dyskusja rozwijała się całkiem ciekawie do momentu aż ktoś poczuł się chyba atakowany.
tak mi się wydaje, a przecież na pewno tak nie jest:)
Nie dla wszystkich ludzi rzeczy, które powinny być oczywiste takimi będą.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:52   

nezu napisał/a:
Ja na przykład jakoś nigdy tak nie postąpiłam, a zanim się doszczurzyłam, podczytywałam inne forum.


ja pół roku przed kupnem szczura byłam na forum - czytałam i poszerzałam wiedzę - bo jeśli chcę jakieś zwierzę najpierw dowiaduje się o nim wszystkiego.

believe_86 napisał/a:
Może trzeba zadbać o pozycjonowanie stron hodowli.


to kosztuje, a my wolimy wydać kasę na szczury niż na pozycjonowanie strony ;) będziesz sponsorem? bo łatwo powiedzieć, ale ja nie wyłożę 400zł na pozycjonowanie - wole to wydać na dobrą karmę.
kto chce znaleźć hodowlę, ten ją znajdzie - kto chce dowiedzieć się czegoś o swoim pupilu tyen najpierw poszuka informacji a dopiero później go kupi.

mi jako hodowcy zależy na NAJLEPSZYCH domach dla moich wnuków i ja nie muszę dokształcać czy walczyć z wiatrakami - mnie interesuje tylko to gdzie moje wnuki pójdą - nie oddam ich do "zielonych" i takie moje prawo.
Ostatnio zmieniony przez sachma Czw Lis 19, 2009 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:56   

zuuzuushii napisał/a:
Oli chyba po prostu próbujecie zaklinać rzeczywistość i w tym tkwi problem.
możesz proszę przytoczyć przykłady moich wypowiedzi, gdzie coś takiego miało miejsce? O_o
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12