Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Starość - opieka, pielęgnacja straszych szczurów
Autor Wiadomość
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 20:04   
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


OK, dziękuję za informacje. Dupka Cycowi nie siada (tfu, tfu) będziemy się wiec nieco dokarmiać 8)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 09:41   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Aghaa, trzymam kciuki za Cycka :kciuki: Dobrym źródłem białka dla samców są też gotowane jajka i szczury je uwielbiają. Można je dawać nawet kilka razy w tygodniu.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 00:59   
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


Dziękujemy :!: No właśnie z tymi jajkami, jak to jest? Ja podaję jedno podzielone na 4 części tak raz w tygodniu. Zawsze myślałam że to i tak sporo :oops: Dajecie w skorupkach czy takie obrane??
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 22:06   
   Zwierzątka: szczurze damy


Woodoo ma 2 lata i 9 miesięcy.
Łapki słabną jej ze względu na wiek i sam jej charakter, ale w ciągu ostatnich dni zauwazyłam, że jedna łapka jest mniej sprawna od drugiej.

To chyba nie jest normalne?

(W pachwinie tej łapki wymacałam niezbyt dużego guza. Najpewniej gruczolak. Nie zliczę ile razy ta szczurzyca była na wycinaniu gruczolaków. Nie wiem czy jedno może miec wpływ na drugie, więc dodaje info w nawiasie).
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 22:08   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Karena, mojemu Burtonowi też pierwsza osłabła łapka od strony wyciętego guza.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 22:09   
   Zwierzątka: szczurze damy


olus_165, o widzisz.
Czyli jednak wcześniejsze operacje mogły mieć wpływ.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 22:22   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


olus_165, u Burtona na pewno miała, bo guz w pachwinie był duży i głęboko w niej osadzony. Tak głęboka interwencja chirurgiczna musiała u staruszka zostawić jakiś ślad.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 23:40   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Karena, jak najbardziej może mieć to znaczenie. Szczury nie mają po operacji typowej rehabilitacji, a nawet jeśliby miały, to prawdopodobieństwo, że łapa przy której byl guz osłabnie pierwsza jest bardzo duże.
Jeśli natomiast guz dopiero teraz się pojawia łapa naturalnie słabnie, bez względu na wiek.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 00:44   
   Zwierzątka: szczurze damy


U Woodoo akurat były operacje gruczolaków z obu stron, ale w różnych miejscach. Pobiła u mnie rekord ich wycinania. Co się zagoi po usunięciu i ma kilka tygodni spokoju, to się maca już nowe. I tak dobrze się trzyma.
Obecnego guza wymacałam po zauważeniu osłabnięcia łapki.


Nie widać drastycznej różnicy w poruszaniu się, ale dla wprawionego oka jest to zauważalne.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 20:11   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Przejrzałam wątek i albo nie ma, albo nie zauważyłam. Jeśli post nie nadaje się tutaj to proszę o przeniesienie.

Tośka ma ok. 2,5 roku. W listopadzie miała dwie operacje, w bardzo krótkim czasie, amputowany ogon - wyglądała jakby się miała zaraz żegnać z tym światem. Kryzys zażegnany. Obecnie zachowuje się jak wcześniej. I mam kilka pytań (z racji tego, że jest to mój pierwszy szczur, który ma ponad dwa lata - zakupy w zoologicznym się kłaniają...).

1. U Tosi czuć kosteczki. Zawsze była szczupła, ale jakoś w okresie wczesnej jesieni zaczęła tracić ciałka. Wagowo utrzymuje się mniej więcej tak samo. W każdym bądź razie tu już się doczytałam, że to normalne, że czuć kosteczki. Nurtuje mnie jednak brzuchol. Ma taki bardziej "sflaczały" niż jędrny. I jakby gruby? Macałam go, nie wyczułam żadnych zmian. Ostatnio też oglądała ją wetka, macała po brzuchu i nic nie wymacała. Myślicie, że to objaw starości?

2. Ma białe zęby. Może nie śnieżnobiałe, ale są jasne. Objaw starości? Domyślam się, że pewnie potrzebuje jeszcze więcej witamin. Toteż dostaje, tu jabłko, tu banan, tu pomidor, tu jajko. Jednakże cały czas są białe. Zostanie jej to tak czy może jak będzie miała odpowiednią ilość witamin w organizmie to jakimś cudem zrobią się pomarańczowe? (Wydaje mi się to niemożliwe, ale...).
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 20:58   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


oxxy, ona je normalnie?
U nas w przypadku takiego blaknięcia zębów (dawno temu) pomogły takie witaminowe tabletki kupione w zoologicznym - chyba z Vitakraftu, ale nie dam sobie uciąć ręki.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 21:14   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Mao, je normalnie. Nie ma żadnego urazu na wargach ani ją te zęby nie bolą. Je twarde jedzenie normalnie, gryzie wapno.

O, dzięki. Myślałam kiedyś żeby to kupić, ale mi wypadło z głowy. :)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
  Wysłany: Śro Lut 11, 2015 15:03   Starość ?
   Zwierzątka: Lola & Tosia


Mam problem z moją szczurczycą, ma 2lata i 3 miesiące.
Miesiąc temu z powodu guza przysadki straciła swoja towarzyszkę życia.
Od tego czasu zaczęła się szybciej starzeć.
Mianowicie jest wolniejsza bardzo schudła sama skóra i kości, je normalnie.
Od kilku dni nie jeść kaszek, gerberków.
Dziś po powrocie z pracy zauważyła iż oczy ma bardziej wytrzeszczone, jakby załzawione, 4 łapy koloru fioletu i nie chce się ruszać dodatkowo bardzo ciężko oddycha ( oddech zawsze miała ciężki- stwierdzono małe guzki na płucach które zmniejszają pojemność płuc)
Proszę o szybką odpowiedź i POMOC :(
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 15:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


aagunia205, jedź do weta, forum nie uratuje chorego ogona!
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 16:08   
   Zwierzątka: brak


aagunia205, objawy, które opisujesz nie wyglądają zbyt obiecująco, ja kiedyś po powrocie z pracy zastałam moją 2,5-letnią szczurzycę w podobnym stanie (wcześniej chorowała, miała potwierdzony na rtg nowotwór płuc) i biegłam do weterynarza ją uśpić - oczy miała załzawione, była zimna, bardzo wolno oddychała i przelewała się przez ręce. Na pewno porady z internetu nic tu nie pomogą, możesz tylko zdać się na opinię weterynarza, specjalisty od gryzoni.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12