Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Starość - opieka, pielęgnacja straszych szczurów
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:13   

ramydada, spróbuj z sinlakiem, oliwą lub kawałkiem makreli. Tabletki rozkrusz na drobny pył (np. moździerzem), żeby nie było wyczuwalnych kawałków. Jeśli to nie poskutkuje rozrób np. sinlac do płynnej postaci, dodaj lek i wepchnij im to do pyszczka strzykawą (do tej kieszonki z boku policzka)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 17:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


ramydada, tutaj masz parę pomysłów na zmianę smaku leków.
Dobrze działa masło, majonez, nutella, serki danio + to co pisze Niamey - oczywiście nic z tego nie nadaje się do żywienia ogona, ale odrobina z lekiem nie zaszkodzi. I sinlac - nim można też dokarmiać ogony.
Tylko niektórych antybiotyków nie można podawać z nabiałem (serki danio odpadają).
 
     
ramydada 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź/Olsztyn
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 21:28   
   Zwierzątka: 20 mniejszych i większych łapek


Niestety Vito odszedł. Pogorszenie jego stanu było drastyczne, z dnia na dzień było coraz gorzej. Przestał przełykać, posłuszeństwa całkowicie odmówiły wszystkie 4 łapki, włączył się ból i masa innych przykrych rzeczy. Uśpiłam maluszka. Miałam nadzieję, że jego życie skończy się inaczej... : (
_________________
06.01.2012-25.09.2012 Vito; 06.01.2012-11.11.2012 Jim

Fanes i Jaśmin ze mną :-)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 22:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


ramydada, przykro mi :( Niestety nasze ogonki są strasznie delikatne, a jednocześnie często ukrywają pierwsze objawy chorób.
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 22:53   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Tak mi przykro. To samo spotkało mnie ponad rok temu...te same objawy. Trzymaj się :glaszcze:
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
ramydada 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź/Olsztyn
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 09:25   
   Zwierzątka: 20 mniejszych i większych łapek


Szczurki niestety zwykle odchodzą w bardzo przykry sposób. Znacie szczurka, który by zasnął i się po prostu nie obudził?
Mimo, że jest mi bardzo przykro, to mam poczucie, że to najlepsze, co mogłam dla niego zrobić. Teraz tylko tak strasznie żal mi Jima. Gdybyście widzieli, jak on to przeżywa... :( Były ze sobą bardzo zżyte, od narodzin razem.
_________________
06.01.2012-25.09.2012 Vito; 06.01.2012-11.11.2012 Jim

Fanes i Jaśmin ze mną :-)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 10:30   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


ramydada napisał/a:
Znacie szczurka, który by zasnął i się po prostu nie obudził?
Miałam tylko 1 taki przypadek. Zupełnie zdrowa dwulatka. Dzień wcześniej dołączyłam kastrata do dziewuszek i dostała rujki. Chyba te emocje spowodowały zatrzymanie krążenia. Rano wstałam i szczurka słodko spała... To znaczy wydawało się, jakby spała.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 10:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


ramydada napisał/a:
Znacie szczurka, który by zasnął i się po prostu nie obudził?


Znamy, choć to faktycznie rzadka ich łaskawość... :glaszcze:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 23:11   Starszy szczur i "policzalne" kosteczki
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


Z góry przepraszam za niefortunny tytuł :oops: Nie wiedziałam w jakim dziale umieścić ten post, więc jeśli zrobiłam to w złym miejscu z góry przepraszam i proszę o przeniesienie. Po krótce określę sytuację, Cycu ma 2 lata i jakiś miesiąc/dwa, nigdy nie był grubaskiem, zwykle smukły i ten z tych "chudszych" ot, mięśnie, ciałko, futerko :tummykiss: od jakiegoś czasu (max 1,5 m-ca) przy głaskaniu go wyczuwam każdy kręg na kręgosłupie, każdą kosteczkę (tylko w tym miejscu!!).. zewnętrznie się nie zmienił, apetyt dopisuje, żadnych zmian w zachowaniu. No może nieco mniej bryka ale składam to na karb wieku no i bardziej miziasty się zrobił :wink: Pytanie brzmi tak, czy z wiekiem/ nadchodzącą starością też zauważyliście takie objawy u waszych ogonów?? Mogłyście/mogliście wyczuć wyczuć bez problemu te kosteczki??? A może to objaw czegos? (choć patrząc na Cyca nie wydaje mi się) :roll:
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 00:06   
   Zwierzątka: -


Luźny mojej siostry ma grubo ponad dwa lata i też jest bardziej kościsty, mimo że po złamaniu łapy był strasznie chudy i już go odkarmiłyśmy do normalnej wagi. ;)
_________________
 
     
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 00:22   
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


Czyli nadzieja jest? :) Dodam ze Cycek jest podkarmiany poza klatką bardziej kalorycznym jedzeniem ale poki co bez rewelacji. Fakt, nie robię tego regularnie ale chyba czas zacząć :twisted: zastanawiają mnie tylko te wyczuwalne kosteczki :roll: nie dojada czy jak? Ma 3 kompanów w klatce, jeden niespełna rok i 2 gówniarze mniej niż pół roku mają (wiek naciągam trochę dla ogólnej orientacji) chłopaki odganają się od misek ale nie żeby aż tak. Teraz po wybiegach wieczornych jak nasypię nowej karmy pierwszego wpuszczam do klatki Cyca (żeby wyjadł co mu pasuje) a po 15min wchodzi reszta, ale nie wiem czy to ma jakiś sens?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 00:31   
   Zwierzątka: -


Myślę, że możesz mu poza normalną karmą dawać też sinlac, my Luźnego tak podtuczyłyśmy a na dodatek wprost się rzucał na tą paćkę, jak tylko wyczuł że jest w misce. :mrgreen:
_________________
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 00:42   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Aghaa, jeśli chodzi jeszcze normalnie, dupka mu nie siada, to można przyjąć, że ten typ tak ma. To normalne, że z wiekiem słabną mięśnie, więc boczki trochę opadają i kręgosłup staje się bardziej widoczny. Miałam jednego szczura, u którego ok 2 roku życia kręgosłup stał się bardziej wyczuwalny, a szczur chodził jeszcze normalnie przez pół roku.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 00:45   

u mnie wszystkie szczury na starość robiły się chude i kościste - tak jak i u ludzi, z wiekiem zmniejsza się masa mięśniowa, jeśli szczur nie jest otyły to malejące mięśnie odsłaniają kosteczki ;) warto go trochę podtuczyć, żeby kości nie było aż tak czuć. U mnie staruszki dostawały kaszki mleczno-ryżowe z dodatkiem royal canin convalescence support i nutridrinki.
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Pią Wrz 06, 2013 00:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 10:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Aghaa, scaliłam Twój wątek z już istniejącym.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12