Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Theranecron-jad z pająka
Autor Wiadomość
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 22:26   Theranecron-jad z pająka
   Zwierzątka: małe stadko


Cyt"Witam,
Czy macie Państwo jakieś doświadczenia ze stosowaniem preparatu Theranekron? Czy jego zastosowanie w przypadku guzów nowotworowych gruczołów mlekowych suki może przynieść jakieś pozytywne skutki? Pytam, ponieważ na różnych forach internetowych nazwa tego preparatu się przewija w tematach "nowotworowych" u zwierząt.
Artur

Preparat Theranecron nie ma działania przeciwnowotworowego. Poprawia natomiast odgraniczenie tkanek będących w stanie zapalnym /często przy nowotworach/ od tkanek zdrowych. W tym sensie jest pomocny w leczeniu, ale jedynie jako przygotowanie do usunięcia chirurgicznego guzów. Stosujemy ten preparat dość często.
Dariusz Jagielski ".

Źródło http://www.bialobrzeska.w...odul=faq&id=438
Bo myślę,że warto wiedzieć i może komuś pomóc.
Jako dodatkowa informacja od mojej wetki to to iż lek ten nie wyniszcza guza lecz zmniejsza tylko obrzęk znajdujący się w okolicy.Nie wiem w jakim stopniu i czy wogóle hamuje wzrost ale jeżeli tak to proszę o jakieś wpisy w temat,przydadzą się ;) .
Moja Nana będzie miała stosowany ten preparat od piątku więc zobaczymy jaki będzie efekt.Liczę na poprawę i ewentualną szansę oddzielenia raczyska od zdrowych tkanek gdy będzie już czas i ostatnia szansa dla jej życia.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 06:24   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Justka1, moja Aria to dostawała, bo już miała kolejne guzy i była za stara na operację. Niestety nie pomogło, ale to pewnie zależy od organizmu, ja tej metody nie przekreślam.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 08:01   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


U mnie wet proponował zastosować Theranecron w przypadku psa- Bajka ma guzy na podbrzuszu. Tłumaczył, że ten lek odgradza tkanki zaatakowane nowotworem od tych zdrowych tworząc coś na kształt "kokonu". Dzięki temu nie dochodzi do przerzutów.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 20:10   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Justka, pisz na bieżąco czy są efekty.
Mam obecnie dwie szczurzyce z gruczolakami i jeśli faktycznie to pomaga, to przed zabiegiem na pewno będe stosować.

Jak długa powinna być kuracja przed-zabiegowa, żeby były efekty?
Gdzie można toto dostać i jaka jest mniej-więcej cena?
 
     
rbt123 


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 11:35   

witam,

czy nie orientuje sie ktos gdzie mozna kupic theranecron?? ponieważ ostatnio pojawiły się problemy z dostępnością tego preparatu. Bardzo prosze o informacje.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 23:18   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


dla ew zainteresowanych:
Lecznica Zwierząt ANIMA w Warszawie dysponuje tym lekiem.
1 ml to koszt 6 zł.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 10:36   
   Zwierzątka: Szczury


W tej chwili z dostępnością jest bardzo ciężko. Lecznice, jeśli w ogóle sprowadzają, to ze Słowacji lub Turcji. Białobrzeska w Warszawie w tej chwili nie ma na stanie.
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 13:36   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Czy ktoś wie, jak dawkować ten lek szczurom? Jeden z moich wetów go ma, ale nie wie, jak podać gryzoniom...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 13:49   
   Zwierzątka: Szczury


Ktoś na sąsiednim forum pisał o dawce 0,25 ml co trzy dni, ale jedna z kolejnych osób miała inne dawkowanie (nie podała jakie).

Tu jeszcze znalazłam coś o dawkach: http://www.veterynaria.pl...=edytuj&id=1129
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 20:35   
   Zwierzątka: ;(


Mój poprzedni śp. Kajtek był leczony tym. Nie wiem ile to w ml. Ale to było tak że pierwsze 3 dawki co 3 dni. Później 2 dawki odstęp co 2 tygodnie i potem raz na miesiąc.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 00:34   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Hanka_i_Medyk, dzięki. :) Szukam info gdzie się da. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Firewarrior 



Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 98
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 16:52   

Znalazłam coś o tym:

Cytat:
A field trial comparing the efficacy of sulphamonomethoxine, penicillin, and tarantula poison in the treatment of pododermatitis circumspecta of cattle.
Stampa S.


Abstract
Nearly 80% of 87 cattle suffering for the first time from pododermatitis circumspecta were cured by each of the three drugs under test. Sixty and 73% of those cured by sulphamonomethoxine and penicillin, respectively, and 29% of those cured by the tarantula poison (Theranekron), showed relapses within 6 months. Of the 92 cattle with previous records of pododermatitis circumspecta, sulphamonomethoxine cured 44%, penicillin 73% and Theranekron 32%. Of the latter three groups 72-80% showed relapses within the subsequent 6 months. The results of surgical treatments were, possibly, improved by the prior administration of Theranekron. In addition, in a pilot trial, the demarcation of a gangreneous udder half of a goat suffering from blue-bag, appeared to be accelerated by the parenteral administration of Theranekron.


Jakieś tureckie badanie też jest na NCBI, tyle że się nawet abstrakt nie chce wyświetlić :/

Czyli że to niekoniecznie musi być ściema... :) Szkoda że nie ma więcej badań dostępnych...
_________________
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ <- moja TFUrczość

Tobiasz, WWW, Ewok i wkrótce Precelek :)
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 09:15   
   Zwierzątka: Szczury


Dołączam się do pytania o dostępność Theranecronu, tym razem w Warszawie. Znalazłam kolejny guzek u Omegi, tym razem wielkości ziarna groszku i chciałabym zacząć podawać specyfik najszybciej, jak to możliwe...
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
Tygrys66 
Student med vet



Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 123
Skąd: Racibórz/Wrocław/Glossop UK
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 10:13   
   Zwierzątka: 4x<3 )~ , kota, ptaszniki, psa, chomika i myszoskocz


Nie wiem czemu jest to taki problem, u mnie w lecznicy jest on stosowany dość często i nie słyszałam żeby był problem z zamawianiem... Niestety za daleko z Wawy. Dzwonić po lecznicach i pytać.

A co do spekulacji na temat działania to zmniejszy on guzek objętościowo (czasami!) a nie masowo i nie sprawi, że on zniknie (chyba że guzek jest wynikiem stanu zapalnego a nie nowotworu). Substancje przeciwzapalne zmniejszają obrzęk wokół guza (przez to WYDAJE się mniejszy), a całość go ubija. Można to zobrazować tak, że macie kulkę waty postrzępioną, jak poturlacie ją w rękach to wystające nitki się przylepią z powrotem do kulki a sama kulka będzie bardziej zwarta.

Ktoś pytał czy zmniejszy wzrost guza i czy zapobiegnie przerzutom - nie. Może ograniczyć je fizycznie (nie pozwalając guzowi się 'umackowić' i tym samym przesuwać w głąb tkanek) ale jeśli same tkanki guza będą rosły to lek ich nie powstrzyma. I chyba dobrze jest dość szybko przeprowadzić zabieg (w sensie po kuracji, zanim przestanie działać i guz się znowu rozrośnie).

Może to być pomocne przed zabiegiem tylko uważajcie na przedawkowanie bo lwia część wetów nie wie jak to podać. Najlepiej jeśli idąc do lecznicy będziecie znać dokładną wagę szczura (zmniejszenie szansy błędu przy wyliczaniu dawki). U mnie dodatkowo nie polecają podawać tego zbyt często małym zwierzętom.

trzymam kciuki za wszystkie guzowate ogony
_________________
Moje ogony: Yerba-Łaciata, Elhana, Indira II, Tina
Ogony za TM: Indira I, Max, Klementyna, Kuba, Clem
Kotożbik: Nika
Chart Afgański: AFRA z Orszaku Hrabiny, CAHIR WASIM Czatyrdach
 
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 10:18   
   Zwierzątka: Szczury


Tygrys66 napisał/a:
Może ograniczyć je fizycznie (nie pozwalając guzowi się 'umackowić' i tym samym przesuwać w głąb tkanek)


Na to właśnie liczę, bo nie chcę szczury operować przed świętami, a po świętach bez wspomagania ten guz mógłby być naprawdę duży i znowu wczepiony w jakieś delikatne miejsce. Póki co rusza się pod skórą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11