Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podawanie produktów typu kisiel, budyń i inne
Autor Wiadomość
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 14:29   

falka napisał/a:
Nie muszę, ale mam dosyć robienia ze szczurów jakichś zabawek czy nie wiem w ogóle czego, to forum się zamienia powoli w forum dziumdziowe.
Wcale nie, niepotrzebnie jesteś nieprzyjemna, zwyczajne pytanie. Dziwi mnie twoja reakcja. Nie każdy karmi szczury tylko tym, co im najbardziej potrzebne i co 'pomoże', ja też czasem podrzucam moim różne przekąski (nie, nie kisiel i inne szity z proszku) dla czystej przyjemności z żarcia i nie widzę w tym nic zdrożnego, a zwierzęta mam zdrowe.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 14:47   
   Zwierzątka: kotka Puma


Off-Topic:
Jeśli chodzi o moją wypowiedź to Hally mi już zwróciła uwagę i ja się dostosuję więc możecie zakończyć nagonkę na złą falkę.


Osobiście rozumiem podawanie produktów tego typu tylko w przypadku konieczności podawania lekarstw.

A jeśli bym miała owoce, z których miałby w efekcie końcowym powstać kisiel, to wolałabym ogonom podać świeże owoce, też by się ucieszyły.
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 16:59   

Nikt nie robi nagonki na złą falkę, dziwnie reagujesz od początku tego tematu, nie wiem, o co ci chodzi i nie chcę się z tobą kłócić, z mojej strony eot.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Chomic 
Just like a gothic girl.


Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:25   
   Zwierzątka: Erwina, Luna, Tila || Nikki[*]


Ja chciałabym ze swojej strony powiedzieć,że założyłam ten temat ponieważ ogonom kisiel zasmakował,gdy spróbowały go przypadkiem. po prostu chciałam się dowiedzieć czy jest szkodliwy. i tyle. Znalazły sobie smakołyk, a ja chciałam wiedziec czy mogą czasem troche dostać. Można powiedzieć,że to one "zaczęły" temat. I u mnie w domu nie ma kisielu z torebki,zawsze jest domowej roboty. A co do Falki, po prostu zapomnijmy o sprawie. Nie ma sensu tego roztrząsać. :)
_________________
See, hear the torture inside
Devouring what was left of my pride
You thought it’s not going to happen to you,
thought you could hide...
 
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 00:49   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


Mazoku napisał/a:
a kisiel, szczególnie z torebki to jeden z najmniej zdrowych deserów i wiedzą o tym chyba wszyscy[/offtopic]

to jest ludzki wymysł na deser, studencka potrawa awaryjna, dla szczurów można znaleźć mnóstwo o wiele lepszych rzeczy.



Dlatego też wytłuszczonym drukiem napisałam domowym sposobem :roll: . I nie sadzę, że jest to wymysł, gdyż kisiel gotuje się dużo krócej niż konfitury, więc w tym wypadku domowym sposobem jest bardzo zdrowy.
Temat dotyczy tego czy jest zdrowy czy nie. Ja uważam (i tak mnie uczono), że jest mega zdrowy! A to, że szczurasy jedzą dużo innych rzeczy, to chyba jest jasne jak słońce i w ogóle najlepiej dać same świeże owoce. :roll: Kisiel im zasmakował , bo był słodki, a to straszne łakomczuchy są :mysza: :P

A torebkowy kisiel jak najbardziej odradzam, bo zawiera dużo sztucznych barwników, a nie naturalnych.
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 01:11   

no ba, przeciez taki domowy kisiel jest zdrowy. ma wiecej witamin niz dzemy, jest bez barawnikow i konserwantow, no i bez cukru.
tez nie widze przeciwskazan, sama pare razy dawalam. tak samo jak dajemy rozne soki i gotujemy rozne potrawy dla szczurow, przeciez to im nie potrzebne, wiec po co?
a po co my jemy 90% dan? przeciez wystarczyly by nam podstawowe rzeczy :roll:
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 14:39   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


Oooo właśnie o to mi chodzi :]
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 15:26   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


Ciekawy watek :D moze sproboje kiedys ugotowac taki kisiel :wink:

katasza napisał/a:
a po co my jemy 90% dan? przeciez wystarczyly by nam podstawowe rzeczy :roll:

katasza, popieram..
Hm.. jedzenie w kolko tego samego przeciez fajne nie jest.. a jesli cos nie szkodzi szczurkOM to mysle ze mozna sobie czasem pozwolic (np. w taki sposob) na "urozmaicenie diety" naszym pociechOM... Nie zapominajmy ze oprocz tego przeciez na codzien dostaja duzo "typowego" (mam tu na mysli wszelkiego rodzaju ziarna) oraz bogatego w witaminy jedzonka :wink:

- moja skromna opinia :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Wto Paź 06, 2009 08:25 ]
kto, co - szczury
komu, czemu - szczorom
Ostatnio zmieniony przez babyduck Wto Paź 06, 2009 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 15:32   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Myślę, że jest tyle produktów zdrowych i odpowiednich dla szczurów, że jest w czym wybierać. Moje szczury nie jedzą w kółko tego samego, dostają jedzenie urozmaicone. Ale wynalazki typu kisiel rozumiem tylko w przypadku szczurów chorych, którym trzeba wcisnąć w czymś lek, bo inaczej nie zjedzą, a przecież przyjąć lek muszą. Zdrowy szczur nie musi dostawać tego typu rzeczy.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 00:20   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


Taka podpucha na czarna godzinę :> ?
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 00:52   

czarnaeve napisał/a:
Hm.. jedzenie w kolko tego samego przeciez fajne nie jest..
oczywiście, ale tylko gdy jesteś człowiekiem. :] Zwierzęta tak nie analizują. ;) Warto o tym pamiętać zanim zacznie się stawać na głowie by zaspokoić swoje, nie szczurze potrzeby. Nie twierdzę, że dieta ma być monotonna, ale nie udziwniona.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 09:05   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


Oli, moze i masz troche racji :wink: Po prostu twierdze ze jesli ktos sam chce, to nie widze w tym jakis przeciwwskazan aby sporadycznie dac ciura takiego domowym sposobem zrobionego kisielu. - Im to nie szkodzi, moze jedynie zadowolic bo to jakas "nowosc" ;) A urozmaicanie im diety (nie koniecznie poprzez kisiel) mysle nie jest zle :]
 
     
Gość

Wysłany: Wto Paź 06, 2009 14:34   

czarnaeve napisał/a:
katasza, popieram..

ale, ale :P ja nie jestem zwolenniczka gotowania szczurom takich rzeczy, chodzi mi o to, ze jesli gotowalabym sobie to nie widze przeciwskazan, zeby odlozyc lyzke dla szczurow. ee troche maslo maslane, ale nie wiem jak to napisac ;p
ale jako ze zrobilam sie ostatnio leniwa to juz nic im nie gotuje (czasami mieso) tylko dostaja glownie surowe rzeczy.
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 14:40   

jest różnica między urozmaicaniem a udziwnianiem diety ;P nie lepiej zagotować im ryżu na papkę? albo kaszy mannej.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 17:03   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


katasza napisał/a:
czarnaeve napisał/a:
katasza, popieram..

ale, ale :P ja nie jestem zwolenniczka gotowania szczurom takich rzeczy, chodzi mi o to, ze jesli gotowalabym sobie to nie widze przeciwskazan, zeby odlozyc lyzke dla szczurow.

Tak wlasnie odebralam twoja wypowiedz no i sie z Toba zgadzam.. :wink:

A co do tego Kiesielu... no to mysle ze sprawa indywidualna, po prostu jezeli ktos sam chce (-nie sprawia mu to klopotu) a szczurom nie szkodzi, no to dlaczego by nie... Nie zamierzam przeciez nikomu tutaj sugerowac aby koniecznie wprowadzal takie elementy do szczurzej diety :D Ale nie bede tez nikogo krytykowac kto sie na to zdecyduje bo nie widze w tym nic zlego, jedynie plusy wlasnie w tym ze bedzie to cos "nowego/innego" :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12