Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Za bardzo przywiazany?
Autor Wiadomość
Extraodinary 


Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 7
  Wysłany: Nie Cze 07, 2009 15:41   Za bardzo przywiazany?
   Zwierzątka: Kot,pies, i dwa szczurasy


Szczury z natury to ciekawskie zwierzęta..A mój?Gdy tylko go puszczam na podloge,i siadam sobie na dywanie zeby na niego popatrzec wskakuje mi na kolana i wchodzi na ramie,tak samo jak puszczam go po lozku,chwila i juz malec sie na mnie drapuje.Za bardzo sie przywiazal?Czy na poczatku wypuszczania szczury tak zawsze robią.?
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 15:45   

Extraordinary, Twój szczurek KONIECZNIE potrzebuje towarzysza tej samej płci. On się czuje samotny i nawet przebywanie z nim 24h/dobę nie zastąpi mu towarzystwa swojego gatunku. Tylko koniecznie tej samej płci.

W dziale "W kupie raźniej" znajdziesz wiele pomocnych tematów.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 15:48   

Większość właścicieli szczurów cieszy się, gdy ich zwierzak do nich przychodzi :D Nie wiem czy w ogóle można mówić o "zbyt mocnym" przywiązaniu. Skoro to maluch, to pewnie boi się szerokiego świata i wraca tam, gdzie czuje się bezpieczny. Szczury, oprócz tego, że ciekawskie, bywają też ostrożne, więc nic dziwnego, że twój maluch nie lata jak szalony po nieznanym pokoju - czasem eksploracja całego pomieszczenia zajmuje sporo czasu.

No i rzecz oczywista - szczur, który ma towarzystwo, staje się śmielszy i odważniejszy. Zamiast strachliwie chować się po kątach, będzie chętniej zwiedzać pokój - mówię to m.in. na postawie obserwacji własnych zwierzaków - pojedynczemu szczurowi brakuje bodźców od innych szczurów i rzadko przejawia chęć zwiedzania nowych przestrzeni.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Extraodinary 


Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 15:56   
   Zwierzątka: Kot,pies, i dwa szczurasy


Wiem,pisałam do Mońki w sprawie jej białego albinosa,którego chce oddać.:)Więc powinien juz niedlugo mieć kolegę. 'Malec'ma 3 miesiace i jest dosc spory,ale nawet gdy jest na lozku od razu sie na mnie wdrapuje.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 15:58   

Off-Topic:
to znaczy, że to fajny malec, skoro nie ucieka gdzieś, tylko do przychodzi do ciebie :D
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Extraodinary 


Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 16:04   
   Zwierzątka: Kot,pies, i dwa szczurasy


Taaak..tylko wolalabym jakby chociaż 5 min pochodzil po dywanie;)
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 16:07   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Extraodinary, nie przejmuj się. Moja Robin od maluszka była z człowiekiem, a mimo to na początku niechętnie zwiedzała pokój. Dopiero jak zauważyła, że starszej Tobbie nic złego się nie dzieje zrobiła się odważna :wink: I teraz szaleją obie gdzie mogą :twisted:
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 18:48   

Szczury mają to do siebie, że każdy ma inny, unikatowy charakter. Dlatego dopiero mając ich kilka można obserwować szersze spektrum szczurzych zachowań. Twój szczurek jest najwyraźniej domatorem i taka już jego uroda :D No i szczury zmieniają się z wiekiem.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Extraodinary 


Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 19:14   
   Zwierzątka: Kot,pies, i dwa szczurasy


Możliwe że już jutro będzie drugi,więc się zobaczy czy po jakimś czasie zrobi się odważniejszy i zacznie latać po pokoju z drugim.:)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 19:40   

Niamey napisał/a:
Twój szczurek jest najwyraźniej domatorem i taka już jego uroda :D
Ale może być też tak, że jest z tych strachliwych i nie ma mu kto pokazać i powiedzieć (tak, szczury między sobą rozmawiają na ultradźwiękach), że reszta mieszkania/pokoju też jest fajna. Możliwe, że to się zmieni jak dostanie kolegę, który będzie odważniejszy.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 20:40   

Oli, zgadzam się z tobą, chciałam jedyni powiedzieć, że różne szczury mają różne charaktery i nie należy oczekiwać, że zwierzak z ADHD będzie siedział w jednym miejscu, a leniwa przylepa biegać po wszystkich kątach. Co nie zmienia faktu, że szczur wycofany i mało towarzyski pod wpływem innych szczurów najprawdopodobniej zmieni się na plus (np. moja Pino)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 22:21   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


U mnie tak jest z Hinatą. Nie pójdzie nigdzie sama zwiedzać pokoju, zawsze włazi mi na kolana i tylko tam chce siedzieć. Hexe jest zupełnie inna, momentami sama nie wie, od czego zacząć oglądanie ;) Z kolei kiedy siedzą na łóżku, połazą na początku może z 10 minut i idą sobie w jakiś kąt posiedziec. Kiedy z nimi usiądę - pchają się na kolana albo kręcą wokół mnie, nie ma mowy, żeby gdzieś sobie poszły.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 09, 2009 06:49   

U mnie znow jest na odwrot. Moi starsi panowie sami wola zwiedzac pokoj, ale jak siadam na podlodze to jestem oblezona i na kolana sie pchaja, ale to trwa gora 15 min i dalej swoimi sprawami sie zajmuja :P
 
     
Extraodinary 


Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 09:03   
   Zwierzątka: Kot,pies, i dwa szczurasy


Dalej robi to samo,ma kolegę a wspina się mi po nodze gdy go wyouszczam
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 10:11   

Minęły trzy dni, więc nie oczekuj jakichś nagłych, skokowych zmian. Mój szczur dopiero po kilku miesiącach zaczął się bardziej otwierać pod wpływem innych szczurów. Wyobraź sobie dziecko, które ma jaką traumę. Po trzech dniach mu nie przejdzie. Po prostu ciesz się swoim zwierzakiem, taki jaki jest i obserwuj, jak się zmienia.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11