Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Natręctwa, obsesje u szczurów - kiedy niepokojące?
Autor Wiadomość
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 13:31   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Elka, Viss ma rację-Mańka potrzebuje drugiego szczura. Tobba też była osowiała zanim połączyłam ją z Robin.

A jeśli chodzi o natręctwa: Tobba boi się wszelkich transporterów. Ostatnio padłam jak zobaczyłam, że chodzi po krawędzi transportera i węszy. Po chwili wskoczyła do środka i... Zaczęła z przerażeniem rzucać się o ścianki robiąc przy okazji duże "stresowe" kupy :shock: To zakrawa na paranoję, bo ja jej nigdy w transporterze nie zamykałam. Całe szczęście na razie nie muszę jej nigdzie wozić. A w przyszłości się zobaczy...
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 13:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


karola, lepiej staraj się ją przyzwyczaić - co będzie, kiedy nadejdzie czas wizyty u weta? Wrzucaj na wybiegu do otwartego transportera smakołyki, zachęcaj wszystkie szczury do wchodzenia tam.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 15:41   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Layla, ja wiem, że to jest problem i staram się go rozwiązać. Transporter stoi otwarty przy okazji każdego wybiegu. Ale smakołyki to nie sposób- wszystko co tam włożę zostaje nie ruszone, chyba, że druga panna ma ochotę na coś dobrego :]
 
 
     
Elka 



Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 17
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 15:21   
   Zwierzątka: szczurek


a czy to normalne ze na początku będą sie gryzły?czy jest możliwe ze zrobią sobie krzywdę...szczurka którą chcę wziąsc jest dużo młodsza od Mani...i czy dwie samice bez samca nie beda walczyc ze sobą??
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 15:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Elka, zajrzyj do tematów o łączeniu - jest obszerny temat o łączeniu samiczek. I tam zadawaj ewentualne pytania ;)
http://forum.szczury.biz/...p?t=717&start=0 temat o łączeniu samiczek w różnym wieku, zapraszam do lektury.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 08:48   

Prala na szczescie wyleczyla sie z fetyszu moich nog;) ale Gadzinka... jak tylko cos jem i dac nie chce (o ja niedobra) Gadzina beszczelnie wbiega mi na ranie i beszczelnie lapie mnie za ware i dobiera sie do mojej paszczy i co ja zdejme to ta znow swoje az do skutku :damagewall:
 
     
sylwiaj
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 16, 2011 23:19   

moje obsesyjnie grzebią mi w śmietniku i co fajniejsze "kąski" zanoszą mi do kosza na pościel;/
Klatka stoi przy smietniku i worek na smieci i zawartość bardzo lubią wciągac do klatki do kuwety i później spać na tym :evil:
Jeszcze kochaja obgryzac mi paznokcie
Stara (Mentorka) upodobała sobie stare kasety do magnetofonu włazi z biurka i spi na nich...
 
     
Annemon 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 11:39   
   Zwierzątka: 2 kotysławy i 1 piesław :D


A moja Bella ma jakąś obsesję na punkcie mojego laptopa, konkretnie ekranu. Ilekroć robię coś na komputerze podczas wybiegu szczurzydeł, Bella zaraz jest przy mnie i wskakuje mi na klawiaturę. Opiera się przednimi łapkami o ekran i drapie po nim :shock: Czasami próbuje też za wszelką cenę wdrapać się na jego krawędź. Odganianie tylko jeszcze bardziej ją nakręca.
Myślałam, że to jest próba zwrócenia na siebie mojej uwagi, ale ona robi tak zawsze, gdy po prostu laptop jest w jej zasięgu, nie tylko wtedy, gdy ja na nim pracuję. Mogę się z nią bawić, ale wystarczy, że zlokalizuje laptopa i zaczyna swoje, więc chyba nie chodzi jej o mnie, a o sam przedmiot.

Nie mam bladego pojęcia co takiego może być w laptopie z punktu widzenia szczura :P
_________________
Moje cuda:
labradorka Liana
koteczki Tycjan i Bonicelek
--------------------------------------------
Odeszły: Narcyza [*], Bellatriks [*], Holliday [*], Troja [*], Sparta [*]
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:24   

Annemon, mi przychodzi do głowy tylko taki pomysł, że może Twój laptop wydaje ultradźwięki niesłyszalne dla człowieka, ale już denerwujące dla szczura.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:36   

Albo świeci w sposób, który szczura przyciąga.
 
     
Annemon 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 15:43   
   Zwierzątka: 2 kotysławy i 1 piesław :D


Zastanawiałam się właśnie, czy to może świecący ekran tak działa :) Bo gdy jest opuszczony, to nie zwraca na niego uwagi. Natomiast "otwarty" zaraz ją przyciąga. Widok jest dosyć zabawny :P
Żeby było ciekawiej, to jej koleżanka Holly nie interesuje się laptopem, to tylko Bella ma taki "fetysz"... :P
_________________
Moje cuda:
labradorka Liana
koteczki Tycjan i Bonicelek
--------------------------------------------
Odeszły: Narcyza [*], Bellatriks [*], Holliday [*], Troja [*], Sparta [*]
 
 
     
Dadzenie 


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 12:36   
   Zwierzątka: Szczurek


Helou. Wczoraj kupiłam sobie szczurka (który zwie się Otton III :serducho: ) i zauważyłam, że ma totalną obsesje mycia się. Non stop się myje. Czyścioszek - z tego względu go wybrałam (może ze względu na to, że jestem pedantką O_o . Nawet jak go wzięłam na ręcę to się myje, jak śpi to też potrafi się obudzić tylko po to, żeby się umyć. Co myślicie o tym? Może to bym spowodowane jakimś schorzeniem, czy zwykła obsesja?
_________________
http://zdrowy-tryb.strefa.pl/
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 12:51   
   Zwierzątka: brak


Szczury dość często się myją, trudno powiedzieć, czy to obsesja. Możesz obejrzeć go dokładnie, czy nie ma pasożytów (szczury ze sklepu często są nimi zarażone) - np. krostek na uszach lub ogonie (świerzb) albo maleńkich białych kuleczek przyczepionych do sierści (jaja wszołów).

Pamiętaj też, że szczury to zwierzęta stadne - nie można mieć tylko jednego szczurka. Koniecznie przygarnij mu kolegę tej samej płci.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
peppies 



Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 10:40   
   Zwierzątka: Robek i Ciapek :)


Witam,

Mam od niedawna pewien problem ze szczurkiem. A mianowicie, bardzo mocno się tłucze i hałasuje gdy jest w klatce tak, jakby coś mu tam nie pasowało. Chodzi głównie o to, że łapie ząbkami rurkę od poidła i szarpie poidłem do góry i na dół i ciągle je zrzuca na podłogę. Dawniej tego nie robił. Mam dwa szczurki Ciapek 6m. nie sprawia żadnych problemów, a rozbójnik Robek ma 7m. Dodam, że są wypuszczane codziennie z klatki na wiele godzin, bawię się z nimi, reagują na imiona. Robek nie tłucze się codziennie ale zazwyczaj jak to robi to albo kiedy kładziemy się spać albo o 5,6 rano. Nie wiem jak mu pomóc. Kiedy tak robi mówię do niego, wyjmuję, głaskam, drapię i bawię się chwilkę ale jak włozę do klatki znów jest to samo... Dodam, że pierwszy raz tak zaczął robić ok.3tyg temu i czasem robi to dwa dni pod rząd a czasami jest spokój tyzień czasu i śpi smacznie.Z klatką też chyba nie ma to nic wspólnego bo jest odp duża dla 3 szczurków wg kalkulatora, a ja mam 2 pozatym dawniej było ok.

Proszę o porady.
_________________

 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 10:45   
   Zwierzątka: brak


A próbowaliście po prostu mocniej przyczepić poidło, tak żeby nie dało się nim ruszać? ;) Możliwe, że wtedy mu się znudzi. Niektóre szczury znajdują sobie różne dziwne zajęcia w klatce i poza nią i czasem jedynym sposobem na zniechęcenie ich jest pokazanie, że już się nie da :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11