Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcesoria do klatki z rzeczy znalezionych w domu.
Autor Wiadomość
kaszka97 


Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 68
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 17:14   Akcesoria z domu ;)
   Zwierzątka: Bokserek i 2 szczurze panienki ;*


Tworze klatke dla ogonka. Żeby zaoszczędzić pomyślałam sobie ze dam do klatki jakieś rzeczy z domu np. koszyczki, sitka do powieszenia itp. :] Znalazłam 2 rzeczy, ale nie wiem czy by sie nadawały, więc zamieszczam zdjęcia i proszę o porady ;D

2. koszyczek- pomyślałam ze mogę tam dać sianko, i powiesić. . .
1. Odpięła bym od tego przyssawki i tez może sianko lub jakis materiał i jakoś przymocowała.

Co wy na to? ;P

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
kaszka97 


Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 68
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 17:21   
   Zwierzątka: Bokserek i 2 szczurze panienki ;*


Te linki co podałaś nie maja nic wspólnego z moim tematem ;)
Wiem ze można cos takiego dawać, ale mi chodzi o to czy te moje się nadadzą do czegoś :)

A przy tym koszyczku, mocz będzie wsiąkał?
Czy szczury mogą przegryźć ten sznur?
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 17:30   

kaszka97, scaliłam z podobnym tematem. Unikamy na Allo mnożenia tematów.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ogoor 



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 18:01   

mogą przegryźć sznur ale w najgorszym wypadku zafundują sobie tylko lot koszyczkiem :D fajny masz pomysł i zapożycze go ok ? xD
_________________
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 18:46   

kaszka97 napisał/a:
Te linki co podałaś nie maja nic wspólnego z moim tematem ;)
Wiem ze można cos takiego dawać, ale mi chodzi o to czy te moje się nadadzą do czegoś :)
mają, bo tam zadajemy pytania, a nie nowy temat zakładamy. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
kaszka97 


Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 68
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 18:57   
   Zwierzątka: Bokserek i 2 szczurze panienki ;*


Cytat:
mogą przegryźć sznur ale w najgorszym wypadku zafundują sobie tylko lot koszyczkiem :D fajny masz pomysł i zapożycze go ok ? xD


Spoko nie ma sprawy ;P

Oli- sory nie wiedziałam :oops: :mrgreen:
 
     
Małpa 
Dawniej maartuusiaa94



Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 228
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 18:39   
   Zwierzątka: <: )~ Jamal, Za TM: Joyuś ;((


A ja właśnie kupiłam klatkę (teddy lux 2) i przymiarzając się do jej urządzania znalazłam tekturową rolkę po ręcznikach jednorazowych, stary komplet pościeli(mama chciała wyrzucić) , stare dziurawe spodnie, i straą śniadaniówke.
Wymyśliłam coś takiego:
ze spodni pourywałam nogawki, złożyłam podwójnie zszyłam i przyczepiłam zaczepy, wyszedł hamaczek ;]
W ręcznikowej rolce zrobiłam na końcach otwory, przewlokłam sznurek i przywiązałam do klatki zaraz nad pięterkiem, może 1cm nad i wyszła ławeczko gryzarka ;p
Ze śniadaniówki wzięłam dolną ''miseczkę(?)" i w jej wklęsłym brzegu zrobiłam dziurę nożyczkami w kształcie prostąkąta. Brzegi spiłowałam ostrym pilnikiem, tak ,żeby maluchy nie zrobiły sobie krzywdy. ;d Też zrobiłam dziurki po zewnętrznej(wypukłej) stronie i przywiązałam nad kuwetą w rogu klatki. Do środka wrzuciłam posiekaną nożyczkami ;p pościel a drabinkę zrobiłam z grubek pofalowanego kartonu.
Z kolejnego kawałka pościeli, dokładnie roga , zrobiłam hamaczek, taki rożek. do środka włożyłam też skrawki materiałów. Jak narazie klatce brakuje domku, miseczek i poidełek, ale mam jeszcze czas... ;] :serducho: :serducho: :serducho: :kciuki:
_________________
Moje ogonki:
Jamal standard standard black capped.
Za TM: ;(
Joy dumbo velveteen black silvered niest. irish.

[/url]
 
 
     
Dori 
Eksploracja ludzkości



Dołączyła: 27 Lip 2008
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:08   
   Zwierzątka: 4 mysiepysie


maartuusiaa94 napisał/a:
A ja właśnie kupiłam klatkę (teddy lux 2)


na "chorobówkę" czy "tymczasówkę"?
 
 
     
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:18   

Dori napisał/a:
na "chorobówkę" czy "tymczasówkę"?

Sarkazm wyczuwam :-P
Ale fakt, bardzo mała klatka. Nawet jeden szczurek będzie tam miał mało miejsca a jednego przecież trzymać nie wolno. Nie wiedziałem dla czego ale teraz jak od kilku dni mam 2 szczurki to jest to taka oczywista oczywistość. Bawią się, gonią, gryzą, iskają, śpią razem :)
maartuusiaa94, wymień klatkę na większą. Szczurek nie będzie tam szczęśliwy. Nawet młody.
 
 
     
Dori 
Eksploracja ludzkości



Dołączyła: 27 Lip 2008
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:26   
   Zwierzątka: 4 mysiepysie


Owszem. Wątpię, żeby dziewczę przez miesiąc nie doczytało, w czym powinny mieszkać szczury, a raczej nie ma bana na poszczególne działy na forum.

Kuzyn, Twój pomysł z doniczkami w klatce mnie do czegoś zainspirował, tylko nie wiem, czy moje drewniane łapy podołają zadaniu ;-)
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 02:21   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Kuzyn, fajnie urządzona klateczka jednak radziłabym pokombinować coś z tym drewnem.Niestety ani to higieniczne ani "zapachowe"... mocz szczurków jest dość intensywny a gdy weżre się w drewno to dla Ciebie będzie katastrofą :] nie doczyścisz niczym,wlezą bakterie i choróbska murowane.
 
     
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 06:53   

Podesty to nie problem. Najwyżej wyrzucę i zrobię nowe. Kupię sklejkę i powycinam sobie do woli, gorzej z domkiem bo trochę roboty i żal wyrzucać. Nie mam czasu jechać do Praktikera poszukać małej puszki lakieru antyalergicznego (zgodnie z Waszym zaleceniem). Lakier też pewnie musi schnąć i wietrzyć się parę dni przed włożeniem do klatki a ja nie chcę im zabierać wyposażenia klatki na tak długo.
Potem powymieniam na nowe, zabezpieczone drewno.
 
 
     
Małpa 
Dawniej maartuusiaa94



Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 228
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 11:15   
   Zwierzątka: <: )~ Jamal, Za TM: Joyuś ;((


Off-Topic:
Ta klatka to tymczasówka. ;d I tak maluchy będą u mnie dopiero w połowie marca. :kciuki: A potem kupię materiały i razem z tatą zrobię swoją klatkę. ;] Więc spokojnie. Ogoniastym będzie u mnie dobrze.
_________________
Moje ogonki:
Jamal standard standard black capped.
Za TM: ;(
Joy dumbo velveteen black silvered niest. irish.

[/url]
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 13:15   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Kuzyn, na czas gdy będzie schło i wietrzało wystarczy,że zamiast półek włożysz najtańsze tace za 2 zł z supermarketu :) świetnie zastępują półki i łatwo jest z nich siuśki zebrać :]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 13:52   

Kuzyn, plastikowe domki są o wiele bardziej higieniczne i łatwiejsze w użyciu, a jest ich duży wybór, zwłaszcza w sklepach internetowych. :wink: Drewno po prostu samo w sobie jest niehigieniczne, bo jak szczury na nie nasikają, to siuśki wsiąkają, a w nich namnażają się bakterie.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 14