Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ryby i owoce morza w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 11:55   Suszone rybki i krewetki / Paluszki krabowe
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Podajecie swoim ogonom?

Moje chłopy się tym zajadają. Krewetki dodaję do miseczek z karmą (co 2/3 dzień), a rybki podaję od czasu do czasu każdemu szczurowi do pysia.

Te które ja mam, produkuje firma KATRINEX z Sosnowca. Kosztują (zależnie od wielkości opakowania): suszona rybka (stynka) od 2 do ok.10zł, suszona krewetka od 5 do ok. 15zł

Śmierdzą i wyglądają paskudnie, ale są zdrowe i ogony bardzo je lubią :)
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
Ostatnio zmieniony przez H. Śro Sty 28, 2009 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 11:56   
   Zwierzątka: kot.


moi jeszcze nie jedli...
a podajesz im takie kupowane w zoologu, jak rozumiem?
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 12:00   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Chesti, moje czasem dostają wędzona makrelę, bo jakbym nie dała, a sama jadła, to byłby foch stulecia.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Lis 25, 2006 17:02   

Moje tez tej samej firmy co Chesti suszone rybki.... i zawsze zaczynaja od glowy :roll:
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 22:20   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


AmericanIdiot napisał/a:
a podajesz im takie kupowane w zoologu, jak rozumiem?

Tak :) Są do kupienia w zoologach, jedna pani strasznie się śmiała jak powiedziałam, że dla szczurów. Stwierdziła, że szczury tego jeść nie będą, bo szczury jedzą ziarna :roll: Cóż... jakoś jedzą.

AngelsDream, oj tak hehe, dlatego ja jem zawsze cichaczem gdzieś w kuchni ;)

Matyldo :) moje też zaczynają od głowy... zawsze :P
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 17:43   
   Zwierzątka: kot


taki instynkt :P
miałam kiedyś myszoskoczki
jak im nałapałam świerszczy
to odgryzały główki i reszcze chowały do miski
blee..:P
_________________
mam kota.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 08:39   
   Zwierzątka: kotka Puma


Polecam rybki! Moje szczury oszalały... rybki stały się najbardziej pożądanym smakołykiem... może ze względu na ten smród :lol: ? Za 250 ml stynek zapłaciłam 4,50 - jest ich mnóstwo, a krewetki kosztują 6,50. Ponieważ dostaliśmy jedną krewetkę gratis ;) w pudełku ze stynkami i Skrętka ją wypróbowała, więc także mam zamiar zakupić (smakowało). Polecam wszystkim zamiast sztuczniastych dropsów :)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 11:44   
   Zwierzątka: ogony


Moje są tak wybredne, że najchętniej bym od kogoś... pozyczyła z jedną (albo lepiej trzy - jesli każdemu ogonowi zasmakują....).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 15:12   
   Zwierzątka: kot.


Chesti, kupiłam dzisiaj rybki szczurom ;) co ciekawe, firmy nie pamiętałam a... kupiłam tą samą co ty :lol: taki zbieg okolicznosci :mrgreen:
powiem ze za pięknie nie pachnie, wygląda obrzydliwie ale szczurom smakuje ;) na początku patrzeli na to i zastanawiali się "z czym to się je?" ale potem zaleczli wsuwac xp od głowy oczywiście :lol:
chyba bardziej smakuje Green'owi, ale wsuwają i widzę że smakuje ;) krewetek jeszcze nie kupiłam ale pewnie na święta im zasponsoruję ;) (może i bym kupiła prędzej ale u mnie w sklepie nie ma czegos takiego (jedynie karma dla gryzoni i dla rybek).
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 23:25   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


AmericanIdiot napisał/a:
na początku patrzeli na to i zastanawiali się "z czym to się je?" ale potem zaleczli wsuwac xp od głowy oczywiście


U mnie było na początku to samo... "co ty nam tu dajesz kobieto?!", a teraz sobie wyrywają z pysiów i łapek :P Cieszę się, że Twoim chłopakom też smakuje :)

Nisiu, musisz chyba znaleźć kogoś w Warszawie, bo gdyby wysłać to pocztą to za kopertę i znaczek się wyda prawie tyle co za najmniejsze opakowanie rybek... a poza tym, jak szczurom nie zasmakuje to zawsze można podkarmić jakiegoś kociaka :wink:
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 14:19   
   Zwierzątka: ogony


UWAGA!
Rozmawiałam z wetką na ten temat i potwierdziła moje obawy.

Ryby i krewetki są niebezpieczne i powinny raczej rzadko gościć w miskach szczurzych (raz na pół roku)!
Przyczyna jest jedna. Ryby, a także krewtki, koniki morskie etc., najbardziej akumulują w sobie wszystkie syfy, które spływaja do wód. Metale ciężkie, pestycydy, nawozy sztuczne. Które po spożyciu akumulują się w organizmach szczurów. A przeciez szczur mniejszy od człowieka i mniejsza ilość może go zabić.
Akumulacja tych syfów odbywa się w różnych częściach organizmu zwierząt. Niektóre akumulują się w układzie nerwowym.

A chyba nie sądzicie, że stynki przeznaczone dla zwierząt będą z jakichś super czystych zbiorników?
Dlatego, jesli koniecznie chcecie dawac rybki ogonom to najlepiej samemu sobie je zahodowac w akwarium i odławiac. Stynka to tzw. śmieć rybi, żyje w każdych warunkach (słodkowodnych).

A jesli chcecie kupowac bajery szczurom w sklepie to dużo zdrowsze są np. uszy świńskie (też opinia wetki).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Gru 11, 2006 15:11   

mozna dac szczurka uszy swinskie :shock: ? Takie suszone dla psow? A to ciekawe....

Nastraszylas mnie z ta rybka :oops: , ale dobrze wiedziec, przynajmnoej nie beda trute :?
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 15:19   
   Zwierzątka: ogony


Matylda napisał/a:
mozna dac szczurka uszy swinskie :shock: ? Takie suszone dla psow?

Łaj not?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Madzik 


Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Białystok
  Wysłany: Pon Sie 20, 2007 13:20   Paluszki krabowe
   Zwierzątka: szczurek Drops i york :)


Nie znalazłam na forum nic o krabach, dlatego założyłam taki temat :wink:
Czy ktoś z Was, dawał kiedyś swoim ogonom paluszki krabowe (mrożone lub w zalewie) ?
Nie wiem tylko czy to nie zaszkodzi jak np suszone rybki i krewetki (w jakimś temacie o tym było)?? Jak długo można je podawać i w jakich ilościach?
Ja moim chłopakom chciałam dać krabów w zalewie, ale najpierw poczekam na Waszą opinię :mrgreen:
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 13:24   
   Zwierzątka: kotka Puma


na zagranicznym forum czytałam o podawaniu w tym lekarstwa, ale to raczej w wyjątkowej sytuacji - przetwory rybne zazwyczaj są konserwowane, a paluszki krabowe to tak naprawdę jakaś zmemłana ryba z aromatem krabowym :) także możesz im dać na smaka, ale nie więcej :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12