Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy samica może urodzić tylko dwa maluchy?
Autor Wiadomość
marchewa192 


Dołączyła: 27 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 17:26   Czy samica może urodzić tylko dwa maluchy?
   Zwierzątka: trzy szczurasy


wiadomo ze z reguly szczurkow rodzi sie okolo 10... Moja Luna urodzila tylko 2... Sprawdzalismy cala klatke i nie ma ali jednego, brzuch tez sprawdzalismy i jest calkiem mieciutki... Czy mozliwe jest to ze male zostaly u niej w brzuchu? Na moje oko i mojego taty to jej brzuszek jest pusty
_________________
moje trzy ogoneczki
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Mar 25, 2012 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 17:29   

marchewa192 napisał/a:
Na moje oko i mojego taty to jej brzuszek jest pusty
Na oko to się nie da stwierdzić. Należałoby zrobić RTG lub USG. Jeśli maluchy są martwe, to mogą być miękkie i nie ruszać się.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 17:30   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


marchewa192, dlaczego Luna urodziła, jak do tego doszło?
I w jakim wieku jest samica, czy była dobrze żywiona, jaki miała brzuch przed porodem? może organizm sam wchłonął płody uszkodzone np. lub matka zjadła młode po porodzie.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
marchewa192 


Dołączyła: 27 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 17:44   
   Zwierzątka: trzy szczurasy


Luna ma rok, byla karmiona tym co zwykle (ziemniaki, chleb, ziarenka, mieso itp) + wytaminy z tym ze jadla za dwoch ;) ... duzy miala brzuch lecz niezawielki, na poczatku myslelismy ze bedzie rodzic dopiero za tydzien... Maluchy sa zdrowe i nic im nie dolega... Mamusia tez czuje sie dobrze... normalnie je, porusza sie i zachowuje sie normalnie... gniazda tez nie ma w sumie takiego zrobionego... W klatce ma szmatki i duzo papieru a maluchy i tak leza na plastiku, okrywa je swoim cialem,albo zakopuje, jak ktos stoi przy klatce
_________________
moje trzy ogoneczki
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 17:47   

marchewa192,
wuwuna napisał/a:
dlaczego Luna urodziła, jak do tego doszło?


to chyba istotniejsze pytanie.
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 17:47   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


marchewa192 napisał/a:
Luna ma rok
tu może być powód. Samica jest o wiele za stara na ciąże..
ponawiam pytanie, dlaczego ona została rozmnożona?
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
marchewa192 


Dołączyła: 27 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:09   
   Zwierzątka: trzy szczurasy


nie wiem, zostawilam szczury u mamy kiedys na weekend, ona ma samca doroslego... mowila bedzie puszczac moje szczury tylko na kanape, takzeby samiec nie mial do nich dostepu. Pare razy wskakiwal na kanape,pod mamy nieuwage ale byl sciagany z niej,podejrzewam ze moze wtedy zostala zaplodniona, bo moj Miki jest wykastrowany i raczej niezdazyl by jej zaplodnic przed kastracja,tym bardziej ze dziewczyny go nie dopuszczały do siebie i po kastracji jakos nadal go nie toleruja (oczywiscie przed porodem,bo teraz Luna jest w osobnej klatce)
_________________
moje trzy ogoneczki
Ostatnio zmieniony przez H. Czw Cze 18, 2009 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:15   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Nic nie powiem....bo moich słów szkoda. Nieodpowiedzialność!

Tyle ode mnie. :x
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
marchewa192 


Dołączyła: 27 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:26   
   Zwierzątka: trzy szczurasy


musialam wyjechac w waznej sprawie, a nie mialam z kim zostawic ogonow a nie chcialam ich zabieraz na drugi konie Polski jezeli blisko mam osobe ktora sie nimi mogla zajac... nie raz zostawialam je u mamy i nigdy to sie jeszcze nie zdazylo...

Poza tym dla mnie nie jest wazne jak do tego doszlo... Stalo sie i tego nie mozna odkrecic (poza tym wydaje mi sie ze moja siostra mogla maczac w tym palce)... Najwazniejsze jest teraz ze sa dwa maluchy (a w sumie ze sa tylko dwa maluchy)... wiec poprostu prosze o jakas rade jesli mozna, moze ktos juz mial kiedys taki przypadek!?
_________________
moje trzy ogoneczki
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:34   

marchewa192, Ty sie ciesz, że TYLKO dwa maluchy.
raz, że sam fakt ich przyjścia na świat jest nieodpowiedzialnością i głupotą, dwa samica roczna jest zdecydowanie za stara na pierwszy poród - mogła ci UMRZEĆ!

wiek samicy, jej kondycja, stres po porodowy - wszytko mogło na to wpłynąć.
to nic nadzywczajnego, to jest tak jakby kobieta urodziła bliźniaki (rzadziej spotykane, a rzecz naturalna).
rownie dobrze Luna mogła małe zjeść i nie zostawić po tym żadnych śladów - to dla szczura nie jest problemem.

[ Komentarz dodany przez: LunacyFringe: Wto Cze 16, 2009 19:58 ]
błąd popr.
_________________

Ostatnio zmieniony przez LunacyFringe Wto Cze 16, 2009 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:39   

marchewa192 napisał/a:
Poza tym dla mnie nie jest wazne jak do tego doszlo... Stalo sie i tego nie mozna odkrecic
A mylisz się, jest ważne, bo jak następnym razem "przypadkowo" samiczka zajdzie w ciążę to prawdopodobnie skończy się to dla nią śmiercią. :] Lepiej ustal kto i jak maczał w tym palce, bo to nie jest zabawa, to żywe stworzenia. Jeśli Twoja mama tego nie wie, a także siostra to powinny się dowiedzieć. Kopulacja u szczurów trwa kilka sekund i gotowe zapłodnienie. Wiem, że to nieprawdopodobne, ale faktycznie tak jest - jedna kopulacja wystarczy.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:42   

marchewa192 napisał/a:
Miki jest wykastrowany i raczej niezdazyl by jej zaplodnic przed kastracja,tym bardziej ze dziewczyny go niedopuszczaly do siebie i po kastracji jakos nadal go nie toleuja
Dopuszczałaś do spotkań niekastrowanego samca i dwóch samic?
marchewa192 napisał/a:
Poza tym dla mnie nie jest wazne jak do tego doszlo...
To akurat bardzo ważna sprawa, bo najwyraźniej nie widzisz nic złego w braku odpowiedzialności i narażaniu zwierząt na utratę zdrowia czy nawet życia.

Ile czasu minęło od porodu? Może akcja porodowa jeszcze się nie skończyła i dlatego są tylko dwa malce? Ja bym tak czy siak poszła z samicą do weterynarza i sprawdziła, czy na pewno wszystko w porządku.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:44   

No więc rada jest taka, że jeżeli masz wątpliwości czy wszystkie maluchy się urodziły to musisz zrobić RTG lub USG. Jeżeli szczurka jest zdrowa i maluchy także, to poczytaj wątki o opiece nad karmiącą szczurką (ziemniaki i chleb nie wydają mi się najbardziej zbilansowaną dietą...). Aha, i nie dziw się, że pytamy jak to się stało - ciąża u rocznej samicy równie dobrze mogła się skończyć jej śmiercią, więc to nie jest tylko kwestia "ot stało się". A co będzie jeśli znowu zostawisz szczurkę u mamy i mama lub siostra znowu dopuszczą do niej samca? Jeśli troszczysz się o swoje zwierzę, to powinnaś im wytłumaczyć dlaczego zrobiły źle, a nie przechodzić nad tym do porządku dziennego. Trzymam kciuki za zdrowie maluszków :kciuki:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
marchewa192 


Dołączyła: 27 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:45   
   Zwierzątka: trzy szczurasy


To oczywiste ze wiecej po prostu nie zostawie tam szczurow! A podejrzewam siostre... Mieszka z mama i juz dwa szczury jej odebralam, poniewaz nie moglam patrzec jak sie nimi "pieknie zajmuje" (brudna sciolka, brak jedzenia itp.) jednym z nich jest Miki... Ale co z tego ze odebralam jej pierw jednego to kupila sobie drugiego...
_________________
moje trzy ogoneczki
Ostatnio zmieniony przez H. Czw Cze 18, 2009 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 18:48   

marchewa192 napisał/a:
Ale co z tego zeodebralamjej pierw jednego to kupila sobie drugiego...
to porozmawiaj na spokojnie razem z mamą, czy ona nie kontroluj tego co robi Twoja siostra?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16