Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Recenzje i opisy firmowych smakołyków dla gryzoni
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:31   Recenzje i opisy firmowych smakołyków dla gryzoni

Zakupiłam przy okazji kupowania karm dość sporą ilość smakołyków dla szczurów :D ceny są z zooplusa, w innych sklepach może być taniej, bądź drożej.



Pierwszym smakiem są Crock Bacon - z linii Prestige, firmy Versele Laga



cena za 100g produktu : 11,52zł
skład :
zboża, mleko i produkty mleczarskie, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, nasiona (siemię lniane), składniki mineralne, wyciąg z Yukki Schidigera

dodatkowe info :
Miękkie wypełnienie wzbogacone zostało dodatkowo wytaminami A, D3, E und C jak również kwasem tłuszczowym Omega-3 i błonnikiem.
Wspaniały zapach snaków sprawi, iż żadna tchórzofretka nie będzie potrafiła im się oprzeć!

zalety :
szczurom bardzo smakuje - moje szaleją na ich widok :) (w skali od 1 do 5 : 5)
są nie duże, w sam raz na przegryzkę

wady :
są tłuste i zostawiają na palcach tłusty nalot
bardzo intensywnie pachną
cena ;)

Moja opinia : Brudzą ręce co mi bardzo nie pasuje, intensywnie pachną, ale szczury je uwielbiają! zrobią dla nich wszystko, snaki znikają bardzo bardzo szybko :)


Toasties - linia Prestige premium - Versele laga



cena za 100g produktu : 6zł

skład : Zboże, cukier, oleje i tłuszcze, ser (nie mniej niż 4%), nasiona

zalety :
smakują szczurom (w skali od 1 do 5 : 3,5-4,5)
cena
są twarde, więc pomagają ścierać zęby

wady :
są dość duże i szczury przestają jeść po zjedzeniu połowy
nie jest to coś za co szczury dały by się pokroić ;)
intensywny zapach

Moja opinia : Jak dla mnie są za duże, zapach mi nie przeszkadza, fajnie że nie są tłuste, szczurom smakuje aczkolwiek połowę zawszę zostawiają i później gubią :)


Joghurt Rollis - Pitti



cena za 100g produktu : 4,29

skład :

Jogurt:

Cukier, mleko i produkty mleczarskie (4% sproszkowanego jogurtu), oleje i tłuszcze, zboża

Owoce leśne:

Cukier, mleko i produkty mleczarskie, oleje i tłuszcze, owoce(4%), zboża

Mniszek lekarski:

Cukier, mleko i produkty mleczarskie, oleje i tłuszcze, roślinne produkty uboczne (4% mniszka lekarskiego), zboża

Mango

cukier, mleko i produkty mleczarskie, oleje i tłuszcze, owoce (4% mango), zboża

dodatkowe info : Skład : cukier, mleko i produkty uboczne z serwantki (4% jogurtu w proszku), oleje , tłuszcze, ziarno. Składniki : białko surowe (6,2%) surowy tłuszcz (24%) włókno surowe 3%, popiół surowy (4,5%) Substancje dodatkowe / kg : Witamina A 12 000 IE, witamina D3 : 1 200 IE Witamina E : 48mg, Witamina C : 40mg, biotyna 200mikro gramów

zalety :
nie brudzą rąk
nie mają intensywnego zapachu
są nie duże
wiele smaków (można przebierać i wybierać ;) )

wady :
tuczące
smakują szczurom (w skali od 1 do 5 : tylko 3)

Moja opinia : Przypadły mi do gustu, rozmiar dla mnie ok, dodatkowo nie brudzi rąk, co dla mnie jest ważne, nie pachną intensywnie, mają bardzo miły dla nosa zapach ;) Rocky nie lubi, Fej zjada z łaską, ale reszta wsuwa ze smakiem :)

Kase - Snack - JR Farm



cena za 100g produktu : 11,60

skład :produkty zbożowe (nie mniej niż 10 % sera Edammer),dmuchana kukurydza, banany

zalety :
brak intensywnego zapachu
idealny rozmiar

wady :
nie smakują szczurom (w skali od 1 do 5 : max 2)
cena

Moja opinia : szczury w ogóle tego nie chcą jeść, łapią w pyski i wypluwają, za tą cenę spodziewałabym się czegoś lepszego.


Wczoraj zrobiłam test .. wrzuciłam na talerzyk po kilka znaków z każdego rodzaju - najpierw szczury wyniosły i pochłonęły Crock Bacon, później zabrały się za Toasties, ale nie zjadły całe, tylko ponadgryzały, następnie wróciły po dropsy Pitti, Kase Snack zostawiły. Wszystkie dostały jednocześnie :)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:40   

dzieki sachma za temat, ja zamowilam toasties, wlasnie czekam na paczke.

a takie cos, ktos kupowal?
http://www.zooplus.pl/sho...i/dropsy/131443
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 13:56   

:lol: Wyobraziłam sobie te szczury, które z rysikami w łapkach wypełniają ankietę "jak oceniasz smak przekąski w skali 1-5, napisz dlaczego?" :lol:

te ferret bits wyglądają dość fajnie - chyba nie mają dużo tłuszczu? Moje ostatnio zabijały się o kawałki indyka, więc mogłoby to smakować szczurasom
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 14:08   

Niamey, ;) mi wystarczy ich reakcja i zawzięcie w dostaniu się do wybranych smakołyków :D

http://www.zooplus.pl/sho...i/dropsy/131443 tego nie próbowałam, ale jak okaże się dobre może spróbujemy :D
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 16:10   

w sumie takie suszone mieso jest zdrowsze od tych zwyklych dropsow, moze to dobra alternatywa.
chyba sie skusze, bo juz kiedys chcialam kupic, ale czekali na dostawe, bo nie bylo.
 
     
PozioxD 


Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 8
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 01:20   

Witam, dzisiaj kupilem "przekoske" Chrupki owocowe z firmy ANIMALS po 1 zł coś... Bardzo tanie,troche tego dużo, przekąska to to raczej do końca nie jest,jednak nawet jej to smakuje. Ktoś już to miał?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 09:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


PozioxD, nie kupuj tego, pełno w tym barwnika i nie ma nic wspólnego z owocami. Jeśli chcesz przekąskę, to bardzo fajne przysmaki ma JR Farm i Versele Laga.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 11:27   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Ja mogę śmiało polecić takie coś:
http://animalia.pl/produk..._Frutties_.html
Na animalii cena to 8,75zł, w sklepach między 10 a 12 zł (ja dałam 11,98).
W składzie głównie suszki, oprócz tego trochę dmuchanych nasion i słonecznika.
Wady:
- chyba tylko to, że szczury mając to w misce nie chcą nic innego jeść.
Zalety:
+ baaardzo smaczne. W skali 1 do 5 : 5, według Hexe nawet 6,
+ zapach nie jest bardzo intensywny,
+ ładnie pachnie.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
LaCoka 



Dołączyła: 31 Paź 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 18:00   
   Zwierzątka: <:3)~, kocina i dwa żabulce :)


http://www.planeta-zoo.pl...ota-p-2031.html

zalety:
-bardzo smakuje dziewczynkom (ostatnio aż się o to pobiły ;) )
-jest tani i starcza na długo (bo nie daję go zbyt często)
wady:
-bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach
_________________
<:3)~ Fecia Koka, Hera, Banshee, Neytiri, Nanami, Calypso, Balder, Hoder, Zgredka, Rosalie of AR, Amishi, Nisha, Yuki, Tamika
Za TM: Kirunia, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, dwie Zgredzie, Tadzio, Fuzyjka, Enkeli, Pasio, Psiutka, Rubi, Keiko, Chiyo, Osama, Agutka, Wielka Szu - na zawsze w moim sercu maleństwa ;(
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 01:07   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Może to jest dobry wątek do zapytania? ;)
Dlatego go odgrzebuję z czeluści forum (wyszukiwarka podała tylko ten jeden wątek).

Czy można podawać szczurom takie serowe kuleczki dla kotów firmy Gimpet o nazwie Kase-Rollis?
Przyznam się że 2-3 razy dałam szczurom po 1 kuleczce no i się rzucają na nie strasznie :)

Skład: mleko i wyroby mleczarskie (suszony ser 4%), drożdże, oleje i tłuszcze, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego.
Zawiera także troszkę witamin A, D3 i E.

Nic moim szczurom po tym się nie działo, więc założyłam, że można podawać, skoro smakuje ;)

A może ktoś jeszcze próbował podawać swoim szczurom?

edit: po zastanowieniu i porównaniu składu serowych kuleczek ze składem produktów z pierwszego postu tego wątku stwierdziłam, że to jest chyba nawet zdrowsze od tych wymienionych w wątku, bo nie zawiera cukru, a reszta składu jest podobna :wink:
Także polecam - 2 na 3 moje szczury się na to rzucają, ta jedna co nie chciała może jeszcze nie wie co dobre, bo dziś pierwszy raz jej to dałam.
 
     
Mika29 
Zakochana w ogonach



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 704
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 04:05   
   Zwierzątka: Pies, 2 koty i 2 <:3 )


Niee! Totally Ferret dropsy są niedostępne ;(
_________________
Księżniczki: Hannah, Ora :serducho:
Za TM:
Biała, Nela, Czarna, Mafia, Kropka, Ruda, Czort, Animka, Ariana, Rose, Re Re Qm Qm SR, Kagura, Goofy, Jadzia, Nirvana (*) ;(
 
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 13:30   
   Zwierzątka: świniątka


Moim szczurom ostatnio posmakowało to: http://www.zooplus.pl/sho...arm/189737#more

W sumie przypadek, że to kupiłam, brakowało mi do 100 zł w zooplusie ;)
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 17:21   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Polecam także kurczakowe Chickletsy Miamora:
http://www.zooplus.pl/sho...rzysmaki/158903
Zdrowe, właściwie samo mięso. Podkradłam kotom i dałam szczurom po kawałeczku. Zjadły :wink:
Co prawda nie rzuciły się tak jak na te serowe kuleczki, ale też im smakowało :)

Ogólnie polecam te wszystkie kocie przysmaki z lepszych firm. Porównując składy z tymi specyfikami "dla gryzoni" bardzo często te kocie wypadają dużo korzystniej :roll:
 
     
PanKajetan 



Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 15
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 08:36   

Co sądzicie o smakołykach firmy Dako-art? A dokładniej, o czymś takim: http://www.pupilion.pl/pr...6_63_76-42.html ? Teoretycznie, jest dla gryzoni, dozuję to ogonom ostrożnie, jako smakołyk czy nagroda (a są w stanie się o to pozabijać) - sprawia wrażenie raczej bezpiecznej rzeczy, zwłaszcza, że na opakowaniu tego, które zostało przeze mnie kupione w zoologicznym, nie wymieniono w składzie cukru (tutaj widzę, że jest - i nie wiem, co mam myśleć).
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 10:02   

ja dawałam i daje dalej moim ogonom i nie widzę żadnych skutków ubocznych tylko radość i żądza zdobycia jak największej ilości dropsów ;]
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12