Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:05
Psiaki vol. V
Autor Wiadomość
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 20:42   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Atos to husky, wazy okolo 30kg.
 
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 20:54   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Szura napisał/a:
agacia, proponuję metodę "na drzewo", tylko tu ważna jest konsekwencja! W momencie, gdy smycz się napina, stajesz. Nie ciągniesz smyczy, nie szarpiesz, nie karcisz, po prostu zamierasz w bezruchu. Spacer kontynuuj, gdy pies zluzuje smycz. Po jakimś czasie pies załapie, że gdy smycz jest napięta, ze spaceru nici. Jeżeli odruchowo przy napięciu pociągasz lekko smycz, może przywiąż ją sobie do paska, to pomoże powstrzymać odruch (oczywiście tu ważna jest też waga psa).

Pies jest na to za stary, to działa głownie na szczeniaczki. Na szkoleniu Larego uczylam chodzenia w ten sposób:
kiedyzaczął ciągnąć szarpałam go mocno, z całej sily do siebie krzycząc "nie!" po paru razach wystarczało krzyknąć nie by wracał, trzeba nad tym systematycznie pracować.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 21:04   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Chyba to by bylo na niego najlepsze.
 
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 21:06   

Fauka, owszem, u szczeniaków działa szybciej, ale i dorosłe psy można nauczyć. Jestem przeciwna szarpaniu psa, jeśli nie ma ważnego powodu - a to na pewno takim nie jest.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 21:14   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Obawiam sie tylko,ze nawet jesli nauczy sie nie ciagnac jak sam bedzie to bedzie ciagnal jak bede szla jeszcze z Barim i z Lucy :roll:
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 21:22   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


agacia, jeśli dobrze wbijesz mu nie ciągnięcie, to nie zrobi tego w żadnej sytuacji.

Baaj dziś łaził ze mną dwie godziny po lesie plus dojście do tego lasu - nie pociągnął mnie ani razu, minął na luźnej smyczy kilka psów. Zachował się nieładnie dopiero jak dołączył Michał, ale też dużo szybciej załapał, że jak siedzi, to Michał się zbliża. :D Potem połaziliśmy jeszcze z godzinę - marsz bardziej go męczy niż bezładne bieganie, a skoro mamy w planach mistrzostwa w dogtrekingu, to trzeba wieidzieć na co stać nas i psa. Psa na bardzo dużo, ja muszę mieć wygodne buty, Michał musi oduczyć Baaja, że wolno mu przy nim napinać smycz bez komendy. No i mamy kosmiczny kliker.

http://www.dogomania.pl/f...8/#post12660690

Naprawdę wygląda to ciekawie. ;) Ale przydaje się przy wilczaku, którego jednak jedną ręka prowadzić dziwnie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 21:41   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Ciekawie to wyglada :) A ja z Atosem zaczne cwiczyc jutro,a teraz czeka nas jeszcze spacer na kantarku.
 
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 21:45   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Szura, też byłam ale uwierz mi, czasami inaczej się nie da.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 22:33   

Psiaków ciąg dalszy: http://forum.szczury.biz/...p=336084#336084
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.37 sekundy. Zapytań do SQL: 13