Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:05
Psiaki vol. V
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 06:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


mrowka456 napisał/a:
.co prawda zaswiadczenia o dysleksji nie mam ale i tak robie bledy ;p
To zainstaluj firefoxa, który ma korektę, za nagminne robienie błędów są nawet ostrzeżenia ;)

Mleko krowie nie jest odpowiednie ani dla psa, ani dla ludzi, szczególnie dorosłych. Mama mojego TŻ ma psa w typie posokowca i w życiu by suce nie dała mleka. Zapytaj może weta lepiej, a to samo Ci powie.

Z jakiej hodowli jest Twój posokowiec, mrówka?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
indiana jones 



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 40
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:18   

Layla napisał/a:
Mleko krowie nie jest odpowiednie ani dla psa, ani dla ludzi, szczególnie dorosłych. Mama mojego TŻ ma psa w typie posokowca i w życiu by suce nie dała mleka. Zapytaj może weta lepiej, a to samo Ci powie.


co do posokowców się nie wypowiadam, ale swoim szpicowatym daję rano serek wiejski. dostają już ponad 5 lat i jak na razie wszystko jest ok. Nigdzie się nie spotkałem z tym że pies nie może dostać serka/nabiału. Co do mieszania karmy z jedzeniem gotowanym - psiaki dostają gotowane jedzenie i czasem dogryzają suchą karmą. Jeśli nie przekraczasz dawek dziennych to nie widzę przeszkód żeby psom nie dawać i suchego i gotowanego.

A tak na marginesie, coś link podany na końcu tematu psiaki IV nie działa ;) inni też tak mają czy tylko mi wyskakuje że nie ma takiego postu/tematu?

[ Komentarz dodany przez: Hally: Wto Kwi 07, 2009 08:36 ]
poprawiłam, przepraszam, moja wina, już działa ;)
Ostatnio zmieniony przez Wto Kwi 07, 2009 08:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:27   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


indiana jones, mleko przetworzone (np. w postaci jogurtu) jest łatwiej strawne dla człowieka. Ja jestem ogólnie przeciwna mleku jako mleku, żadne zwierzę nie pije mleka innego zwierzęcia w naturze, więc czemu człowiek ma to robić, skoro laktozę i tak trawi źle. Pies na pewno od serka nie umrze, ale myślę, że się bez niego obejdzie :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
indiana jones 



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 40
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:33   

Layla napisał/a:
indiana jones, mleko przetworzone (np. w postaci jogurtu) jest łatwiej strawne dla człowieka. Ja jestem ogólnie przeciwna mleku jako mleku, żadne zwierzę nie pije mleka innego zwierzęcia w naturze,


a to ciekawy pogląd masz, pewnie te wszystkie biedne i odrzucone przez matki zwierzęta dokarmiane mlekiem krowim przez ludzi w zoo (lwiątka, miśki i inne takie) też nie pije mleka innego zwierzęcia? Mleko jest zdrowe i pyszne :D A jajka jeść można? Niedługo święta więc chciałbym wiedzieć ;) A tak ogólnie rzecz biorąc to człowiek mógłby się obejść i bez steków i kotletów schabowych, dziczyzny, koniny, jagnięciny :) Nie tolerujesz spożywania mleka - ok. Każdy ma jakieś swoje przekonania. Ale jesteś przeciwna mleku a jogurtom już nie? To tak samo jak byś była przeciwna jedzeniu kogla mogla ale jajek na twardo czy jajecznicy to już nie ;)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
indiana jones, w zoo nie mamy do czynienia z naturą, a ja o naturze mówię. Nie mam nic do mleka z powodów ideologicznych, a zwyczajnie ono jest niezdrowe dla dorosłego człowieka. Jem mięso, jajka także. Mleka używam do kawy, żeby nie było, że go nie tykam. Mleko przetworzone tak, jak jogurt właśnie, jest dużo łatwiej strawne. Żołądek dorosłego człowieka nie potrzebuje mleka i źle je trwai.

http://www.zdrowezywienie...icles.php?id=32 poczytaj, proszę.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
Ostatnio zmieniony przez Layla Wto Kwi 07, 2009 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:41   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


layla: prosze bardzo
Drumla Olsztynska Psiarnia ne tatuazu 075L urodzona 9.10.2008

ojciec: Solar Olsztyńska Leśniczówka
matka: Arsa Wietcisa

a to tak dla potwierdzenia wyciag z bazy BGS http://www.bazabgs.com/ba...tails&dog=11119
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:43   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


mrowka456, spoko, pytam, bo kocham posokowce :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:54   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


layla: spoko spoko... ah te ich minki jak cos chca albo cos zbroja :D moj maz sie smieje ze wkoncu ktos moze zrobi porzadek z moimi butami bo niby mam ich za duzo a on nie mial odwagi ;p pozatym potrafi byc obrazalskai jak cos jest nie tak to potrafi pojsc nasikac w miejscu gdzie zazwyczaj siedze ja albo maz :) pozatym lubi wylegiwac sie w lozeczku Julki... wogole taki kanapowiec z niej ze szok ... godzina 22 a ona juz w najlepsze chrapiei to najlepiej na mojej poduszce ;p oczywiscie jak ja sie klade to schodzi i uwala sie na nogach
 
 
     
indiana jones 



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 40
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 08:59   

Layla napisał/a:
Off-Topic:
indiana jones, w zoo nie mamy do czynienia z naturą, a ja o naturze mówię. Nie mam nic do mleka z powodów ideologicznych, a zwyczajnie ono jest niezdrowe dla dorosłego człowieka. Jem mięso, jajka także. Mleka używam do kawy, żeby nie było, że go nie tykam. Mleko przetworzone tak, jak jogurt właśnie, jest dużo łatwiej strawne. Żołądek dorosłego człowieka nie potrzebuje mleka i źle je trwai.

http://www.zdrowezywienie...icles.php?id=32 poczytaj, proszę.


Off-Topic:
jak w każdej sprawie są zwolennicy i przeciwnicy - teraz modna jest reklama z rybą, na końcu podawana jest informacja że reklama jest finansowana ze środków unijnych wspierających rybołówstwo ;) nie powinno się przesadzać ze wszystkim cokolwiek się je/pije i tyle. trzeba wiedzieć jaka dawka jest przyswajalna i przynosi korzyści, a jaka może Ci zaszkodzić. Na pewno szklaneczka mleka wypita od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi. co innego ograniczenie sie tylko do picia mleka :) podobnie ma się sprawa z jajkami, masłem, ziemniakami. I na prawdę zwolenników jak i przeciwników danej diety jest bardzo dużo jak to w każdym temacie ;)
http://www.poradnikzdrowi...drowe_/29194/1/
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 09:01   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
Dobra, skończmy ten offtop ;) Ja tam się krówką nie czuję, to po co mi mleko :] Na szczęście coraz więcej mówi się o szkodliwości mleka.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 09:04   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


ale pol szklanki czy szklanka dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodzila... kiedys wszyscy wychowywali sie na mleku krowimi byl luzik :)

karme musze mlodej w czyms moczyc bo to jest jedyny sposob zeby nie polykala w calosci a chociaz troszke pogryzla :)
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:05   
   Zwierzątka: pies, kot


Off-Topic:
aga napisał/a:
sat, takie rzeczy się powinno dowiadywać zanim się kupi psa...

aga, dowiadywałam się i czytałam, ale jak mam pewne wątpliwości to pytam ;) [bo na jednych stronach piszą tak, a na innych inaczej]
no ale okej, już nie będę zadawać głupich pytań ;)
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:31   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


no to trzeba przyznac ze niekiedy to kręćka mozna dostac bo kazdy mowi co innego
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:33   
   Zwierzątka: pies, kot


dlatego chyba najlepiej będę pytać naszej pani wet i z głowy ;)
a teraz lecę na poszukiwania Puriny Pro Plan ughhh.
 
     
yoshi 



Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 904
Skąd: krakow
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:42   

Off-Topic:
indiana jones napisał/a:
Layla napisał/a:
indiana jones, mleko przetworzone (np. w postaci jogurtu) jest łatwiej strawne dla człowieka. Ja jestem ogólnie przeciwna mleku jako mleku, żadne zwierzę nie pije mleka innego zwierzęcia w naturze,


a to ciekawy pogląd masz, pewnie te wszystkie biedne i odrzucone przez matki zwierzęta dokarmiane mlekiem krowim przez ludzi w zoo (lwiątka, miśki i inne takie) też nie pije mleka innego zwierzęcia? Mleko jest zdrowe i pyszne :D A jajka jeść można? Niedługo święta więc chciałbym wiedzieć ;) A tak ogólnie rzecz biorąc to człowiek mógłby się obejść i bez steków i kotletów schabowych, dziczyzny, koniny, jagnięciny :) Nie tolerujesz spożywania mleka - ok. Każdy ma jakieś swoje przekonania. Ale jesteś przeciwna mleku a jogurtom już nie? To tak samo jak byś była przeciwna jedzeniu kogla mogla ale jajek na twardo czy jajecznicy to już nie ;)



z tego co mi sie obiło o uszy oglądając różne programy to takie zwierzaki nie są dokarmiane krowim mlekiem, a mlekiem z puszek - proszków ;)
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.


Mushroom, Alcest , Maja, łysy Pink, Floyd, Bąbel, Niunia, Niunia II, Emilka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 13