Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z oczami
Autor Wiadomość
xxx 


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 20:48   

ja bym nic z tym nie robila...mysle ze jesli szczurek ma tak od urodzenia to mu to nie przeszkadza(po prostu nie wie ze moze byc inaczej)powiem wiecej,sama nie widze prawie na jedno oko,na drugie widze zupelnie dobrze,jak patrze to po prostu jednym a moj mozg (cos tam mam pomieszane z nerwami) i tak patrzy tylko tym zdrowym okiem,po boku patrzy to ktore prawie nie widzi ale ono rejestuje ruch i barwy,totalnie mi to nie porzeszkadza...baaaa:-)ja nie wiem jak moglo by byc inaczej,nawet trudno mi to sobie wyobrazic :shock:

i i nie chce zadnych operacji itp. moze kiedys bo w moim przypadku ludzkim to patrzace ciagle oko moze byc troszke przeciazone ale biorac pod uwage dlugosc zycia szczurkow to i tak mysle ze nie ma to znaczenia...

pewnie szczury maja inne spektrum patrzenia,jak cos jej dajesz albo pokazujesz to z tej strony gdzie oczko jest ok.mysle ze tak jej ulatwisz,potem lub moze i juz teraz sama sobie obczaji jak lepiej patrzec....pozatym u szczurow oczy nie sa tak waznym narzadem odbierania swiata jak u ludzi.....wiec nie masz sie co martwic
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 21:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Azi, ja bym obserwowała, ale nie panikowała. Mój Luter we wczesnym dzieciństwie zaczął ślepnąć (pewnie jakaś wada) i jest normalnie szalejącym brojącym szczurem. Tylko należy pamiętać, żeby uprzedzać szczura, że się go wziąć na ręce (cmoknięcie, wołanie) i nie wykonywanie gwałtownych ruchów oraz nie robienie rewolucji w umeblowaniu klatki z dnia na dzień. Tym bardziej nie panikuj, skoro to jedno oko.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 21:14   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Dziewczyny, ja od panikowania daleka jestem ;)

Aczkolwiek wolę wiedzieć, czy działać, czy zostawić, żebym w razie czego niczego sobie nie zarzucała. Osobiście stawiam na wadę wrodzoną, na chorobowe mi to nie wygląda, tym bardziej na uszkodzenie fizyczne - wtedy chyba by oko ucierpiało także w inny sposób.

Rzecz oczywista, że będziemy się do niej odposić spokojnie - choć ona do nas jakoś nie zamierza :roll:
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 21:43   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


U Ghosta wyraźnie zaczęło wystawać jedno oko. Świetlik nie pomógł. Obie gałki oczne są dziwnie mokre, a powieka jednego oka opuchnięta. Dziś doktor Kacprzak przepisała krople [antybiotyk z lekiem przeciwzapalnym] Tobrex: 3 razy dziennie po 1 kropli do każdego oka. Zobaczymy. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 09:12   Mała łysinka przy oczku
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


Hej
mam pytano, otóż dośc niedawno przy oczku mojej szczurzycy pojawiła się mała łysinka
Co to jest ? czy to normalne, czy może objaw jakieś choroby skóry ??oby nie
załączam foto



pozdrawiam
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 09:14   

Normalnie to nie wygląda, ale ze zdjęcia to tak naprawdę można powiedzieć, że jest to wszystko i nic. Najlepiej idź do weta,, ale dobrego weta.

Off-Topic:
I nie zakładaj tylu tematów naraz. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 09:31   
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


o boże przepraszam za te tematy :P niech modek usunie, nie wiem dlaczego tyle mi wyskoczyło
kurdę niepokoję się o szczurkę .....
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 09:32   

no fakt, nie wygląda to normalnie.
nigdy się z takim wyłysieniem w tym miejscu u żadnego znanego mi szczura nie spotkałam - ale - powiedz lepiej, w jakim wieku jest szczurka, czym ją karmisz, w jakich warunkach żyje, jak długo jest u ciebie, czy prócz łysinki zaobserwowałeś jakieś inne objawy - porfiryna, nastroszone futerko, strupki?

ja mogę powiedzieć tylko, że moja suka trafiła do mnie z podobnym wyłysieniem przy oczku i był to objaw problemów skórnych plus zapalenie spojówek.
 
     
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:01   
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


Więc tak :)
szczurka w czerwcu skończy roczek :) do mnie trafiła jak miała chyba 1,5 miesiąca. Żyje ze swoją siostrą w klatce dla 3 szczurek :)
Szczurki karmię karmami typu :
XtraVital
Deli Nature
Vitakraft dla szczurków wszystko oczywiście, mają także kolby do chrupania, codziennie dostają chlebek suszony, różne smakołyki. Mają wapienko i sól.
Ich ulubionym zwyczajem jest zasikiwanie półek ;)
codziennie hasają po pokoju i łóżku, często wylegują się wieczorkiem w pościeli ;)
w chwili obecnej śpią ;)
żadnych innych objawów nie zauważyłem, żadnych strupków, szaleje z siostrą na maxa, kotłuje się w klatce co jakiś czas ;) co jakiś czas lubi żeby ją wygłasiać :)
pozdrawiam
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:03   

A może to blizna po strupku? Nie wiem, bo zdjęcia są mało dokładne.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:11   
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


no ale ona tam strupka nie miała 8) chyba, że nie widziałem 8)
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:14   

ja bym się na wszelki wypadek przeszła z obiema pannami do weta i profilaktycznie je odrobaczyła...

Olimpia, czy pasożyty wewnętrzne mogą powodować wyłysienia?

kiedy mój Seń zaczął tracić futro, a ja jeszcze nie wiedziałam, że niektóre typy rexów tak normalnie mają, weci polecali odrobaczenie.
 
     
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:19   
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


Słuchajcie a wiece, jakim specyfikiem najlepiej ?
bo ja niestety nie mam weta typowo szczurkowego u siebie, ale pani jest bardzo miła i jeżeli będzie miała ten lek to napewno im poda ...
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Misquamacus, iwermektyną.

Temat o niej: http://forum.szczury.biz/...?t=1431&start=0
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Lut 15, 2008 11:14   

Moja Gaja miala cos takiego - tylko ze ona miala jednoczesnie mocne wycieki porfiryny z oczu.. najlepiej przejsc sie do weta.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12