Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachowania szczurów, które mogą świadczyć o chorobie
Autor Wiadomość
brebis 



Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 13:32   
   Zwierzątka: 3 samiczki


jak wy to robicie, że macie po tyle szczurków :) jak narazie muszę pilnować tylko jednego bo drugi się prawie wcale nie rusza ale nie wyobrażam sobie jak można upilnować 5 brykających szczurków :D podziwiam :D :D
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 13:39   

brebis napisał/a:
nie wyobrażam sobie jak można upilnować 5 brykających szczurków

Zwykle te 5 brykających szczurów zajmuje się sobą na tyle dobrze, żeby nie musieć za nimi ciągle biegać ;) Podstawa- to odpowiednie zabezpieczenie pokoju. Kiedy nie mam czasu na wybieg, to zwyczajnie wypuszczam szczurki, żeby pobiegały w nocy i póki co- większych szkód nie było.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 14:39   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


brebis, być może Nemo ma po prostu taki charakter. Też miałam rodzeństwo - siostry. Jedna była energiczna i uparta (i do tej pory tak jest), wszędzie jej było pełno. Szczur na dopalaczach, bo zawsze była gotowa hasać, dzień, noc, wszystko jedno. Druga nie była niczym zainteresowana i tylko spała, nawet po wybiegu przeszła się może ze 3 razy i szła poleżeć ;) Bałam się, że już na dzień dobry mi zwierzak zachorował, ale ona po prostu taka była. Teraz też mam takiego małego bąka, któremu prawie nic się nie chce :P
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
brebis 



Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 16:06   
   Zwierzątka: 3 samiczki


ufff już się bałam, że coś jest nie tak :)
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 16:08   

brebis napisał/a:
ufff już się bałam, że coś jest nie tak :)

Co nie zmienia faktu, że warto go na początku obserwować. Spróbuj obczaić, czy on też je w miarę przyzwoicie.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Segreen 


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Wysłany: Pon Gru 13, 2010 16:12   

I jak młody? Przekonał się do biegania? Ja swojego szczura zmuszałem do wybiegów .. a teraz to on jest największym podróznikiem, siedzial nawet na ponad 2m szafie i ciagle nie wiem jak tam wlazł :D
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Gru 13, 2010 16:38   

Segreen napisał/a:
siedzial nawet na ponad 2m szafie i ciagle nie wiem jak tam wlazł :D

Jak to nie wiesz?! Ja wiem. Jest SZCZUREM. To odpowiedź na wszelkie dziwne pytania xD
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
brebis 



Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Gru 13, 2010 17:38   
   Zwierzątka: 3 samiczki


dzisiaj już było trochę lepiej :D zagrodziłam część pokoju i jak chcą to mogą sobie brykać :P jak narazie od południa śpią i znając życie to po 23:30 stwierdzą, że nadszedł czas by nie dać Pani spać ;) w sumie to i dobrze bo będę miała motywację by uczyć się do jutrzejszego kolosa :D
 
 
     
Segreen 


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Wysłany: Pon Gru 13, 2010 21:41   

Asmena,tak ale dziwi mnie to ze najbardziej chudy i zwinny szczur nie da rady a ta kulka tak..Opanowal jakis sposob ale przy przesuwaniu mebli juz nie umie ;P ... wchodzil po niezasunietych szufladach ... Na pewno musial tak isc !...Brebis a tobie zycze powodzenia tak jak ktos zyczyl mi rok temu :)
 
     
brebis 



Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Gru 13, 2010 22:12   
   Zwierzątka: 3 samiczki


dzięki dzięki :) zastanawiam się nad trzecim szczurkiem do mojego towarzystwa, tylko muszę znaleźć duużą klatkę :D byłam dzisiaj w zoologicznym po karmę i zaczęłam się wypytywać o klatki...Pan mi odpowiedział że taka klatka mi mniej więcej o wymiarach 30x20x25 w zupełności wystarcza ;/ biedne ogonki, w życiu bym je tak nie skrzywdziła...
 
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 13:05   
   Zwierzątka: szczur


witam:) moj problem polega na tym, ze moj szczurek od trzech dni dziwnie sie zachowuje... mianowicie chodzi o to, ze trzesie sie a raczej to wyglada tak jakby bardzo szybko oddychal ;( nie wiem co to jest i czemu tak jest. i jest bardzo ospaly :( jezeli pisze w zlym temacie to prosba do Was czy moglibyscie mi napisac gdzie moge sie zwrocic z tym problemem?? z gory dziekuje :)
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 13:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


katarzynka999 napisał/a:
prosba do Was czy moglibyscie mi napisac gdzie moge sie zwrocic z tym problemem??

Do weterynarza. I to nie za kolejne 3 dni tylko dziś.
Przejrzyj dział z polecanymi weterynarzami i nie czekaj.
 
     
anaa 



Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 300
Skąd: Wrocław, Jawor
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 09:00   

moje jak były małe też tak podskakwały i trzęsły łebkiem, a energia jakby ktoś prąd podpiął :mrgreen: ale z czasem młodości to minęło :)
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9246 moje ratki 

Rastka, Myszka, Memba, Kiełcia, Loa, Morelka, Kayomi, Lili, Etynka, Emba [*]

Łatwe i szybkie wrzucanie zdjęć na forum z google picasa :]
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 19:44   
   Zwierzątka: szczur


to nie jest niestety przejaw energii;( bylam z nim u weta i jego stan jest kryrtyczny;/ nie mam szczescia do zwierzat:( zawsze jak cos mialam to cos bylo nie tak;/ nie wiem jak dlugo stinkuch pociagnie

[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 19:49 ]
w moim miescia sa weterynarze ktorzy za przeproszeniem sie gowno znaja;/
 
 
     
maria89 
maery z dyftongiem



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 20:27   

katarzynka999 i jak z Twoim szczurkiem?
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 11