Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
klatka a komputer
Autor Wiadomość
Ęngel 



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 20:17   

Grucha, po prostu będzie trzeba codziennie sprawdzać to miejsce, ale i tak to nie jest najlepszy pomysł
_________________
[*] [*] [*]
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#498871
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 21:27   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Grucha, ale najpierw trochę się namęczą nim się do kabla dostaną, a bez żadnej osłonki to mogą jednym ciachnięciem zębów go uszkodzić. Ja ich nie puszczam bez nadzoru, więc jak się będą dobierać do butelek to będę mogła w porę zareagować. A butelki wybrałam dlatego, że chcę w nie schować 2 przedłużacze też, w tym jeden taki duży z pstryczkiem. Swoja droga to czasem zdarza im się wyłączyć mi wszystko jak ten pstryczek nadepną. Oczywiście mam na myśli butelki 5l.
 
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 23:24   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


to chyba zależy od szczurów bo ja mam pełno zabezpieczeń butelkowych i szczury ich nie gryzą bo jakoś przestały się interesować zabutelkowanymi miejscami :P
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 23:34   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


No właśnie moje nie mają zapędów takich, żeby zniszczyć wszystko co stanie na drodze, tylko ciągnie ich do tych kabli :roll: W klatce kuwety, prętów i półek nie gryzą. Hamaczki też oszczędzają, więc myślę, że butelki zostawią w spokoju.
 
 
     
agrawa69 



Dołączyła: 20 Maj 2010
Posty: 74
Skąd: Żagań
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 07:53   
   Zwierzątka: 2 psy , 3 ogonki


agacia napisał/a:
Nożyczkami i taśmą klejącą :wink: A jak mi wyjdzie to zobaczymy.

Matko jedyna, no domyślam się,że nie będziesz ich zgrzewać ;)
Chodziło mi o to,jak masz zamiar to zrobić. Będziesz obcinać górę i dół i sklejać razem,żeby osłonka miała taką średnicę,jak butelka, czy jak?

Jak kieydś miałam szczurkę, to nie gryzła mi niczego, tylko ciuchy. No ale wiadomo,że teraz może być różnie. Mam do wyboru dwa pokoje na wybieg i zastanawiam się w którym je puszczać - w tym ,gdzie jest komp ,ale nic innego nie ma do pogryzienia, czy ten, w którym są szafy z ciuchami,ale za to nie ma żadnych kabli :roll:
Ostatnio zmieniony przez agrawa69 Pią Wrz 03, 2010 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:22   

agrawa69, jeśli nie mają szansy dostać się do ubrań- to lepiej ten pokój.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:30   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Kable mam nieosłonięte niczym, więc nie będę musiała dopasowywać średnicy. Poupycham kable i przedłużacze do butelek i skleję ze sobą. W każdym razie taki mam zamiar,bo nie wiem jak mi to wyjdzie w praktyce. Kable mam tylko pod biurkiem, więc tych butelek nie będzie dużo. Jak już to zrobię to wstawię zdjęcie, ale to będzie nie wcześniej jak za 2 tygodnie.
 
 
     
agrawa69 



Dołączyła: 20 Maj 2010
Posty: 74
Skąd: Żagań
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:45   
   Zwierzątka: 2 psy , 3 ogonki


Tak tak, koniecznie. Proszę o zdjęcie. A ,że za dwa tygodnie to nie szkodzi, ja ogonki bedę miała dopiero w grudniu :P

Co do wyboru pokoju, to jednak skłaniam się do tego,gdzie jest komp, bo do szaf dostaną sie z łatwością, chyba,że je jakoś zabezpieczę,ale jak? Zasówki jakieś porobić,czy co?
Poza tym więcej czasu przebywam w pokoju ,gdzie jest komp niż w tym drugim ;)
Ostatnio zmieniony przez H. Pią Wrz 03, 2010 11:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:58   

agrawa69, no chyba że tak ;) U mnie jedynym pogryzionym kablem jest ten od myszki- zwykła taśma klejąca i myszka działa do teraz jak ta lala ;) A mam 8 szczurów + co chwilę tymczasowicze. Więc absolutnie nie ma reguły, że szczur musi gryźć kable ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 12:54   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Kiedyś słyszałam, że to zależy też od rodzaju kabla, ale na kablach się nie znam, więc się nie wypowiem. Moje pierwsze stadko puszczałam bez nadzoru i kabli szczurki nie pogryzły ( za to porobiły mi dziury w poszewkach, bo miały dojście do skrzyni na posciel :roll: ) Teraz widzę, że Colin ma zapędy do próbowania kabelków, więc pewnie jakbym go nie pilnowała to by pogryzł. Nie wiem jak mogę go skarcić za to, żeby zapamiętał, ze tak nie wolno :roll:
 
 
     
Sasinka 


Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 14:44   

miałam dwa szczury i nigdy nie dotknęły nawet kabla 8:)
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 16:48   

agacia, zdominować? Ale tuż po próbie chapnięcia kabli, żeby skumał, że to o to chodzi.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 16:50   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


agacia napisał/a:
Nie wiem jak mogę go skarcić za to, żeby zapamiętał, ze tak nie wolno :roll:
Pewnie jak z ludźmi, na każdego coś innego podziała. Mój facet kiedyś uczył szczura, by ten nie gryzł kabli, to podsuwał mu kabel, a jak tamten go ugryzł, to lekko pac kablem. Na tyle delikatnie, żeby włos z głowy nie spadł, ale musi być nieprzyjemne. Po 3 czy 4 razach szczuras doszedł do wniosku, że kabel "oddaje" i potem już nigdy żadnego nie tknął.
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 17:16   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Asmena, dominacja na niego nie działa za bardzo. To musi być silniejszy bodziec.
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 18:20   

agacia, no to metoda Greenfreak?
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12