Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabezpieczenie przed brudem poza klatką
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 20:32   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


samar, bardzo prosto. Montujesz na śruby z nakrętkami i podkładkami:

-nawiercasz plexi, tak aby wsadzić w nią śrubę
-główka śruby będzie od strony zewnętrznej, to coś (jak to się nazywa) z gwintem - od strony klatki
-zakładasz na to nakrętkę
-na nakrętkę podkładk- na tyle dużą, że nie przejdzie pomiędzy prętami, tylko się na nich zablokuje
-przykładasz to do klatki
-od wnętrza klatki zakładasz drugą podkładkę
-i drugą nakrętkę - najlepiej motylkową

i zrobione :]

i to jest o tyle dobre, że nie musisz się bawić w przyklejanie/przykręcanie do kuwety. Trzyma się na klatce.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 12:14   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


Asaurus, masz racje..o tym nie pomyslalam :shock: dobrze, ze z kazdym pomyslem lece jednak najpierw na forum... :wink:
Azi, sklaniam sie ku Twojemu pomyslowi chyba najbardziej, przynajmniej nie trzeba giac pleksi a i tez nie chcialabym demolowac kuwety...narazie rozmyslam bo i tak sesja teraz i nie ma kiedy tego zrobic..trzeba dokladnie zaplanowac zeby bylo to funkcjonalne i jak najlepiej wykonane :roll: :)
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 12:19   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


samar, co 5 głów to nie jedna :] Ja lubie swoje pomysły konsultować na forum bo mogę obiektywnie jakby z boku spojrzeć i przymyśleć jeszcze raz czy to ma sens i czy nie można tego zrobić prościej czy lepiej. Poza tym forum właśnie od tego jest :]
 
 
     
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 22:00   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


no dobra..zrobione 8) z racji slabych mozliwosci narzedziowych i moich wlasnych osobistych talenciarskich przedstawiam Wam to COS :lol1: wyszlo niezupelnie tak jak chcialam..ale jest, trzyma sie, ciezko bylo operowac pilka w pleksie bo jest dosc krucha :? poza tym kawalki pleksy wyszly nierowne (bylo kilka wypadkow :oops: ), ale mysle ze zawsze lepsza taka bariera niz nic :wink:
przod

prawy bok



lewy bok

i jeszcze raz przod

nie wiem czy to widac na zdjeciach ale jest dosyc spora odleglosc miedzy pleksa a pretami klatki wiec nie ma obaw ze szczurek sobie przytrzasnie pazur :wink:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 08:24   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


samar, powiem Ci, że podziwiam, gdyz ja nie przywiązuję wagi do wysypywania z klaty, najwyżej ścieram biurko i zamiatam podłogę. Poza tym mam przeczucie, że moje szczury i tak wywalałyby z klaty różne bajery ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 09:50   

samar, bardzo fajnie wyszło. Sama mam takie.. ograniczniki w wolierze. I tak nieźle dałas sobie radę z niewdzięczną plexą. Gratuluję. :)
 
     
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 10:15   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


Layla, ja sie ludze ze to cos da :) zreszta ja tez nie przywiazuje wagi do brudzenia przez moje zwierzeta..ale moja mama przywiazuje i to duza :twisted:
Viss, dziekuje :mrgreen: :oops:
_________________

 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 17:25   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


A ja też o tym nie pomyślałam nawet, choć pewnie by się przydało bo moja ściana już jest oblepiona gerberkami :lol:
Fajny pomysł i estetyczne wykonanie. Daj znać jaki będzie efekt :mrgreen:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:10   Zabezpieczenie przed brudem poza klatką

Szukałam, ale takiego tematu nie znalazłam. Otóż moje szczurki nie należą do kulturalnych pod wzgledem załatwiania swoich potrzeb... Często ich siuśki lądują poza klatką wsiąkając w panele, lub na ścianie. I moje pytanie brzmi: jak można zabezpieczyc klatkę, żeby szczurze siki nie lądowały poza klatką?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:27   

Ja nie zabezpieczam klatki. Znacznie łatwiejsze i wydajniejsze wydaje mi się zabezpieczanie podłogi i ścian. :)

U mnie klatka stoi na odpowiednio dużej plastikowej podkładce, ale tylko z dwóch stron, bo tam sikają na półki i czasem kapie i spływa na parkiet. Natomiast na dwóch ścianach wiszą po prostu jakiekolwiek plakaty (znalazłam w czeluściach garderoby i się przydały). Jak się plakaty skończą, to powieszę cokolwiek innego.

I tyle, spełnia to swoją funkcję, łatwo wymienić/wyczyścić, a klatkę ma w stanie nienaruszonym, co także nie utrudnia mi czyszczenia jej. :)
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:30   

Viss, dziękuję :)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:37   

Dynialu, i ja dziękuję. :D
Myślę, że takie zabezpieczenie oklic jest łatwiejsze niż samej klatki. Czym byś jej nie owinęłą, to pewnie to zeżrą :D a plexa itp kosztuje i trzeba by to jakoś zamontować i jeszcze przyciąć na wymiar.. jak dla mnie za dużo roboty. :D
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:40   

Viss, to spróbuję z tymi plakatami i podkładkami :)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:45   

Są w sklepach takie dość duże podkładki pod talerze albo np. coś w rodzaju obrusa, tylko, ze sztywne jak podkładki. Widziałam u siebie w społem, te duże są fajne, mają z metr długości i z 50 cm szer, na oko.

(ort.)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Sob Maj 17, 2014 19:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 11:56   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


U nas za towerem stoją po prostu płachty pleksi ;) Drogie rozwiązanie, ale trwałe, łatwe do utrzymania czystości, wystarczy przetrzeć szmatką.
Na podłodze, pod klatką jest kawałek takiej gumowej wykładziny (udaje drewno, bo mam drewnianą podłoge i chciałam żeby choć troche pasowało :P ), też wystarczy przetrzeć i po kłopocie :)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12