Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szczury reagują na aparat fotograficzny?
Autor Wiadomość
mamusia_harrego
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 22:41   Jak szczury reagują na aparat fotograficzny?

Zauważyłam,że mój szczurek boi się aparatu i dziwnie reaguje na lampę błyskową- stoi w miejscu i patrzy się przez siebie- mam nadzieję,że nie robię mu tym krzywdy....

Jak robicie zdjęcia swoim maluchom?
W dzień i jasnym pomieszczeniu- wiadomo bez lampy- ale wieczorem nie ma szans by zrobi fajne foto bez lampy...
Ostatnio zmieniony przez H. Pią Kwi 17, 2009 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gość

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 23:05   

Ja najczesciej robie w dzien bez lampy, szczegolnie czerwonookim, a reszcie staram sie nei pstrykac lampa prosto w nos.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 23:20   

można spróbować z dodatkową lampą umieszczoną w miejscu, gdzie robimy zdjęcia. W sumie też się zastanawiałam, jak to rozwiązać:) Czarnookiej czasem robię fleszem (ale raczej staram się z większej odległości), a przy czerwonookiej nie używam, bo boję się, że jej uszkodzi (i tak słaby) wzrok, więc najczęściej ma jakieś niewyraźne te zdjęcia:)
 
     
mamusia_harrego
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 00:40   ;-)

Widze,że nie jedna mam ten problem;-) Dziś tak słodko wisiał na kolbie ale mój mąż mówi,że nasz mały Misiak może od tego oślepnąć. Pewnie ma rację. One mają w koncu tak słaby wzrok. Dla bezpieczeństwa będę foty trzaskać tylko w dzień;-)
Pozdrawiam;-)))

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 00:48 ]
A w załączeniu mój mały smok właśnie przy "małej schizie z lampą" ;-)

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 08:52   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Wszystkim moim szczurom robie zdjęcia z lampą :roll: Albinosom również, Aferze już od prawie 2 lat i ślepa nie jest... Nie wyglądają też na przejęte błyskami, niektóre wręcz przeciwnie, same podchodzą do aparatu (mój nowy sprzęt bardzo je intryguje), żaden z moich szczurów nie ucieka i nie chowa sie przed aparatem, nie zamiera na jego widok ani nic z tych rzeczy. Na początku bały sie tylko dźwięku przy robieniu zdjęć, teraz już go olewają. Traktują go jak normalny przedmiot, nic specjalnego czy tym bardziej strasznego.
Wszystko to kwestia przyzwyczajenia, choć mam jednego (!) szczura, który zdjęć nie lubi i aparatu unika bo nigdy sie do niego nie przyzwyczaił (dlatego Deborka prawie nie ma zdjęć)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:34   

Myślę, że lampa je oślepia, w takim sensie w jakim oślepia i człowieka, to przecież nie jest przyjemne. :) Natomiast szczury mają wzrok znacznie gorszy od naszego, więc stopień tego oślepienia jest mniejszy. U mnie z lampą problemów nie ma, ale reakcja na to jest chyba czysto osobnicza, wynika pewnie z ogólnego "charakteru" szczura.

Część moich śmierdzieli nie lubi za to dźwięku migawki i daje nogę albo zastyga. Ale z czasem się jakoś przyzwyczaiły.

mamusia_harrego, tobie poleciłabym maksymalnie doświetlić miejsce gdzie chcesz robić zdjęcia i wtedy flesz może nie będzie potrzebny.
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 13:11   

Moim pannom nie przeszkadza lampa. Wogóle je to nie rusza.
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 13:49   

Mojego rudego (czerwone oczy) ewidentnie razi flesz i ucieka.
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 18:01   

Zdzisio na początku bał sie lampy ale sie przyzwyczaił ;) Drako i Franek od początku sie nie bali
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
lazarko 



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Kalisz-Poznań
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 01:20   
   Zwierzątka: Kocur Grinders, 2 psy: Astor i Kapsel i żółwica Henryka


Moje szczurcie w ogóle nie bały się lampy ;-) co więcej, Toke i Słomka uwielbiali pozować do zdjęć.
_________________
Sprzedam akcesoria i jedzonko dla ogonów


Pomóż mi się przepoczwarzyć ;-)
 
 
     
Kamila 
Czasem za dużo na głowie



Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 228
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 09:42   
   Zwierzątka: 2 Szczurki


Ja robie wszystkie foty z telefonu 3,2 mega-pixeli musze przyznać ze lampa błyskowa jest beznadziejna jeśli chodzi o robie fotek z bliska a co dopiero całkiem macro -tak rozjaśnia że praktycznie nic nie widać ,i musze robić bez lampy ale ostatnio eksperymentowałam i zakleiłam lampę w telefonie lipcem przeźroczystym tak z 5-6 warstw by przyciemnić rozbłysk i powiem że działa :) zdjęcia wychodzą o wiele lepiej :)
_________________
Mój Temacik :) ---> Szczurki Blog
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 16:55   

ja staram się dobrze ustawić aparat a jeśłi to nie pomaga to dostawiam lampy... choć nie muszę bo ja mam odwrotnie:P Elvis gry oświetla do pomarańczowe światło czeka wyciągnięty na błysk lampy lub wciska nos w obiektyw:P najczęściej zastyga w bezruchu i po zrobieniu zdjęcia kontynuuje czynność:)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 21:39   

ja moim robię foty z lampą.. najgorszy strach jest przy nowym aparacie, bo tam lampa "wyskakuje" przy pierwszej focie.. więc pierwsze zdjęcie robię gdzieś daleko, a dopiero kiedy lampa już jest na wierzchu (inaczej nie da się jej otworzyć) robię foty szczurom - u mnie nawet w dzień jest w pokoju szarawo.. a czas na foty mam tylko wieczorkami ;)

Niektóre kiedy słyszą że zaraz będzie fota ustawiają się bardzo ładnie do zdjęć, inne dają nogę, a jeszcze inne wtykają nos w obiektyw.. jak szczur jest "niegrzeczny" przy robieniu fot ustawiam opcje 3 fot jednocześnie.. żaden tego nie lubi.. i bardzo szybko się uczą że kilka grzecznie zrobionych fot sprawi że dam im spokój i będą znów mogły latać po pokoju :P tylko Nemi i Vani tego jeszcze nie zrozumiały.. :roll: Vani ostatnio nauczyła się zamykać lampę, po prostu skacze na aparat - więc wnioskuje że jednak nie przepada za tym :P dlatego jej staram się robić foty z profilu (czarnooka)
Pequena za to sama nastawia się pyskiem do fot.. a ma oczy czerwone.. w nosie ma lampę ;)

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Nie Lut 22, 2009 23:16 ]
błąd poprawiony
Ostatnio zmieniony przez babyduck Nie Lut 22, 2009 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
ewelinach
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 03, 2009 20:09   

Mój Skunks nie boi się aparatu... Jednak Mija jak widzi mój zabójczo różowy aparat to staje jak wryta i się nie rusza dopóki go nie schowam...:P
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 00:08   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Ja staram się unikac lampy, jak robię dziewczynom zdjęcia. Nie panikują, ale widać, że tego nie lubią. Sama nie lubię :/
Z robieniem zdjęć jest inny problem. Kiedy zbliżam się z aparatem, obie najczęściej podchodzą do niego i chcą go wąchać i lizać :roll: Ja potem muszę cięgiem czyścić obiektyw.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 16