Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łapanie za ogon
Autor Wiadomość
WinterWolf 



Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 173
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 19:15   
   Zwierzątka: <:3 )~~


Zdarzało mi się złapać któregoś z moich poprzednich szczurów za ogon. Jednakże jedynym celem tego łapania było zatrzymanie szczura, któremu coś groziło (np. ktoś otwierał drzwi nieświadom, że szczur biega w pokoju). Niestety moje szczurasy zawsze były szybsze ode mnie więc normalne ich chwycenie gdy naszła je ochota na dziką galopadę przez pokój nie wchodziło w grę... Nigdy, przenigdy nie podniosłabym szczura za ogon do góry, bo jak na mój gust jest to barbarzyństwo i coś w rodzaju ciemnej plamy na kartach ubiegłego wieku... No i niebezpieczeństwo zrobienia krzywdy gryzoniowi jest zbyt duże... Mało nie zabiłam kolegi, który tak chciał chwycić mojego szczurka dawno temu...
_________________
Ze mną:


Za TM:
Kaja (1.10.2000-27.12.2002), Plamka (XX.11.2002-12.8.2005), Szara (XX.8.2005-27.9.2006), Łaciata (XX.8.2005-10.10.2007), Diablo (lato 2006-5.8.2008), Berek (5.1.2009-29.12.2010), Biszkopcik Happy Feet (12.1.2009-4.3.2011), Parmezanidas (18.11.2010-13.4.2012), Gryzander (18.11.2010-8.12.2012), Geralt (2.3.2012-2.6.2014), Gabriel (2.3.2012-22.12.2014)
.
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Śro Lut 18, 2009 15:23   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Kiedys byam u weta z moim psem na szczepieniu i przyszedl maly chlopczyk ze swoim tata i ze szczurkiem,okazalo ise ze chlopak wyciagajac szczurka z klatki podniosl go za ogon.Szczurek mial naderwany ogon i niestety trzeba bylo go amputowac,bo nic nie dalo sie juz zrobic.Takze nie wolno podnosic szczura za ogon,chyba ze jest to absolutna koniecznosc,podczas gdy naszemu pupilowi grozi naprawde powazne niebezpieczenstwo.
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Mara_m 
Bezimienna.



Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 90
Skąd: Puławy
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 21:29   
   Zwierzątka: 4 psy, 3 koty, 2 ogonki


Pamietam ze jak bylam mala to tak robilam...raz tez przyuwazylam mojego mlodszego brata na lapaniu za ogon. Wscieklam sie wtedy na niego i od tamtej pory juz pyta czy moze chociazby poglaskac szczuraska;)
_________________

 
 
     
Czerwonaona 
Ratownik Medyczny...



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 65
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 09:12   

Ogon szczurka to niebezpieczna "zabawka w rekach dzieci"dorosły może nie dorosły ale mający pojęcie o szczurach człowiek napewno nie będzie przenosił szczurka za ogon .Co innego gdy chodzi o bezpieczeństwo ale i tak robi się to umiejetnie i ze świadomością czym to grozi.
No ale jak miec pretensje jak takie dziecko chce kupić szczurka jak to ostatnio widziałam w sklepie a pan sprzedawca podnosi go za ogon i zagląda jaka płeć trzymając wijącego się szczura w powietrzu za wyżej wspomniany ogonek.
Jak skoczyłam do niego to mało go nie upuścił z wrazenia.
No ale jaki przykład dają???koszmar jakiś.
_________________
Za tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart.
Ze mną:Fuks,Darkon,Frost,Cofi,Spidi,Rubin.
Bez ogoniaste:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
 
     
iskra 


Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 96
Skąd: wwa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 10:47   
   Zwierzątka: 8kocich+12szczurzych łapek :)


bo niestety sprzedawcy albo nie wiedzą , że nie można tak podnosić szczurków, albo myślą, że podnosząc w taki sposób nie narażają się na ugryzienie.. :cry:
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 10:59   

Po pierwsze szczury to nie zwierzaki dla malych dzieci, a po drugie to malo ktory sprzedawca jest wyedukowany o tym co sprzedaje... Jakies minimum mogloby obowiazywac :/ Ja czasem lapie za ogon, ale tylko 5 s przytrzymuje i zaraz podkladam reke i biore na rece. Taka wyjatkowa sytuacja to np. jak rudzielec sforsuje zabezpieczenia i jest w trakcie wlazenia za biurko gdzie jest b duzo kabli do przegryzienia.
 
     
Mara_m 
Bezimienna.



Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 90
Skąd: Puławy
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 18:29   
   Zwierzątka: 4 psy, 3 koty, 2 ogonki


sprzedawce jeszcze jakos przeciepie...ale czesto slysze ze weterynarze nie maja zielonego pojecia o szczurkach...i to nie tylko w sprawach lapania za ogon niestety...masakra>.<
_________________

 
 
     
serika 



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 00:45   
   Zwierzątka: szczurasy


Hmm ... jedyna sytuacja ręka-ogon jaka się u mnie zdarza to bardzo delikatne "pociągniecie" dla zwrócenia uwagi ogona (oznaczające dokładnie "nie - tam ci nie wolno"). Łapanie szczurasa za ogon jest dla mnie niewyobrażalne...
_________________
Moja starowinka 2 lata - 8 miesięcy!
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 20:32   

Ja łapię szczury za ogon w sytuacjach awaryjnych. Np, kiedy wcisną się w wąską szczelinę, i nie mogę inaczej ich wyciągnąc. Ale wtedy tez bardzo delikatnie - nie szarpiąc.
 
 
     
Exebeche 


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 00:51   

Czy nie przesadzacie? Ogon szczura to piąta kończyna, nie raz pewnie widzieliście, jak gryzoń pomaga sobie nim przy schodzeniu ze stromych ścian. Wiadomo, że szarpnięcie czy to za łapkę, ucho czy ogon przez kogoś wielokrotnie większego od szarpanego stworzenia może skończyć się źle i to żadne odkrycie. Ale ogonki też nie są z porcelany :P . Ale dobra, to tak na marginesie. Nie zamierzam się ani kłócić ani szarpać z uporem maniaka za szczurze ogonki :) .

Przeczytałem tu i w paru innych miejscach, że można łapać za skórę na karku. Tymczasem, gdy tak ostatnio złapałem, szczurek najpierw wisiał bez ruchu, potem zaczął się szarpać, a w końcu znieruchomiał. Przestraszyłem się dopiero, jak zobaczyłem, że z pyszczka strasznie leci mu ślina (wypita woda? niemożliwe, w końcu szczury nie mogą wymiotować). Już jest w porządku, ale jeszcze długo potem kapała mu z pyszczka obficie ślina, ogólnie też był bardzo wystraszony. Więc jak jest w końcu?
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 01:02   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Exebeche napisał/a:
Czy nie przesadzacie? Ogon szczura to piąta kończyna

Nie, to nie kończyna, tylko kręgosłup (kręgi ogonowe). Anatomia się kłania. ;) Ostrożnie z tym chwytaniem za ogon.

Exebeche napisał/a:
Przeczytałem tu i w paru innych miejscach, że można łapać za skórę na karku. Tymczasem, gdy tak ostatnio złapałem, szczurek najpierw wisiał bez ruchu, potem zaczął się szarpać, a w końcu znieruchomiał. Przestraszyłem się dopiero, jak zobaczyłem, że z pyszczka strasznie leci mu ślina (wypita woda? niemożliwe, w końcu szczury nie mogą wymiotować). Już jest w porządku, ale jeszcze długo potem kapała mu z pyszczka obficie ślina, ogólnie też był bardzo wystraszony. Więc jak jest w końcu?

Off-Topic:
Mogłeś go chwycić zbyt mocno, albo trzymać za długo (prawdopodobnie tak było, bo z Twojego opisu sytuacji wynika, że trochę to trwało) i go przydusić a wodnista wydzielina mogła pochodzić z płuc. Szczury można chwycić za skórę na karku, ale tylko na moment! Aby szczura przenieść/trzymać, trzeba go chwycić całego.
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 10:41   

Exebeche napisał/a:
Przeczytałem tu i w paru innych miejscach, że można łapać za skórę na karku.
zależy jak to zrobiłaś, bo jak tylko za tę na karku skórę to był błąd. Może uda mi się dzisiaj zrobić zdjęcie to wrzucę jak prawidłowo można chwytać szczura za skórę na karku i na pewno nie można go tak długo trzymać.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
carizolek 



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 22:19   

Oli napisał/a:
Może uda mi się dzisiaj zrobić zdjęcie to wrzucę jak prawidłowo można chwytać szczura za skórę na karku i na pewno nie można go tak długo trzymać.


i co udało się zdjęcie?
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 19:52   

Oli, ja raz to wykorzystalam i szczur o dziwo byl w tym czasie spokojny i normalnie przez pare sekund wisial, ale to wszystko bylo szybko i nie trzymalam go dla przyjemnosci za skore. O dziwo jak go tak zlapalam to sie uspokoil.
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 22:02   

Piąta kończyna? :mrgreen: Miło, gdyby rodzice podnosili lub ciągali swoje dzieci za nogę
:P
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.77 sekundy. Zapytań do SQL: 12