Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łapanie za ogon
Autor Wiadomość
sanandie 



Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 21
  Wysłany: Czw Lut 12, 2009 17:44   Łapanie za ogon
   Zwierzątka: 2 szczurki


Czy można łapać szczurka za ogon? np, jesli chce gdzies uciec a ja musze szybko złapac to chwytam za ogon. Dodam jeszcze ze mam gładkie kafle i nie mają jak sie chwycic pazurkami dlatego nie urwe im ogonkow :) Tylko czy w ogole mozna tak robic? co o tym myslicie? :mysza:


Edytowałam tytuł, żeby był jasny i zrozumiały. Layla.
_________________
http://sanandie.bloog.pl/
Ostatnio zmieniony przez Layla Sob Lut 14, 2009 10:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 18:00   

sanandie, NIE WOLNO łapać szczurów za ogon! Możesz im niechcący zrobić krzywdę. Szczura łapie się pod brzuchem, w ostateczności za skórę na karku, ale nie za ogon.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 18:03   

jak go złapiesz za ogon w biegu, to mu może się coś stać z kręgosłupem od takiego pociągnięcia. jeżeli musisz łapać szczury w biegu, to może puszczaj je na łóżku, albo jakimś innym miejscu gdzie masz nad nimi kontrolę? albo zabezpiecz pokój tak, żebyś nie musiał się bać, że szczurek gdzieś wbiegnie, albo zrobi sobie krzywdę.
Ostatnio zmieniony przez marla Czw Lut 12, 2009 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 18:04   

szczura w ostateczności można złapać za nasadę ogona, jeśli faktycznie ciężko go złapać, poza tym polecam raczej oswojenie na tyle, by się nie bał ręki ;) jeśli będziesz łapać za koniuszek ogona a nawet w połowie, to możesz go urwać.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
IgIg 



Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 142
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:51   
   Zwierzątka: kot-Zdzisiu i Kaziu szczury-Newton i Edison


Ogon jest przedłużeniem kręgosłupa, także łapiąc szczura za ogon możesz mu go trwale uszkodzić.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 21:38   

Mazoku napisał/a:
szczura w ostateczności można złapać za nasadę ogona
pod warunkiem, że szczur nie ucieka, bo nawet w tym miejscu pociągnięcie może spowodować uszkodzenie ogona.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 09:32   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Jest miliard sposobów na złapanie szczura, ogon jest najgłupszym z nich ;)
Jeżeli szczur się wyrywa to proponuję zapędzić go w kozi róg, głaskać i powoli, delikatnie wsunąć rękę pod brzuch i podnieść.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 11:32   

łapanie za ogon kojarzy mi się ze szczurołapem prezentującym swoją zdobycz :wink:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Gość

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:20   

Eee a po co szczura lapac za ogon? Jesli nei jest oswojony to sie go nie puszcza na podloge, w niezabezpieczonym pokoju, a jak jest oswojony to sam przyjdzie...
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:46   

Ja czasem lapie w ostatecznosci za nasade ogona i raczej 'ciagne' w kierunku do dolu zeby przytrzymac chwile szczura zanim go zlapie. Szarpniecie ogona w gore, szczegolnie u doroslego szczura raczej nie skonczy sie dobrze.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:49   

Ja łapię za ogon, co prawda nigdy za końcówkę i nigdy nie ciągnę, ale zdarza się, że w sytuacji gdy muszę szczura złapać dla jego bezpieczeństwa, to łapie za cokolwiek.
 
     
sanandie 



Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 21
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 22:31   
   Zwierzątka: 2 szczurki


:) moje szczurki to rozrabiaki. zawsze jakos wyczuja ze "koniec zabawy idziemy do klatki" to jakby specjalnie uciekaly po katach :) ale juz nie bede lapala za ogon, bo rzeczywiscie to bylo glupie :roll:
_________________
http://sanandie.bloog.pl/
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 14:55   

ja tak jak napisała Mazoku, polecam w ostateczności złapanie za nasadę ogona. I pamiętaj by automatycznie podłożyć rękę pod szczura by nie nieść go za nasadę cały czas!
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 15:34   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Viss napisał/a:
Ja łapię za ogon, co prawda nigdy za końcówkę i nigdy nie ciągnę, ale zdarza się, że w sytuacji gdy muszę szczura złapać dla jego bezpieczeństwa, to łapie za cokolwiek.

Ja dokładnie tak samo.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 08:58   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


PALATINA napisał/a:
Viss napisał/a:
Ja łapię za ogon, co prawda nigdy za końcówkę i nigdy nie ciągnę, ale zdarza się, że w sytuacji gdy muszę szczura złapać dla jego bezpieczeństwa, to łapie za cokolwiek.

Ja dokładnie tak samo.

Mi też sie to kilkukrotnie zdarzyło (np. jak stałam z małą Coco na rękach a ta głupota sie przestraszyła 'niewiadomoczego' i prawie spadła na ziemie, ogon i mój refleks ją uratował bo jednak upadek miesięcznego malca z 1,5 metra wysokości mógłby sie bardzo źle skończyć...)
Ja osobiście w jakiejś normalnej sytuacji wręcz nie potrafie trzymać szczura za ogon, dla mnie ta brudna glizda to niemal świętość ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13