Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozedma płuc, Obrzęk płuc. (PROBLEMY Z PŁUCAMI)
Autor Wiadomość
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:04   

Na razie ustąpiło, może ostatni zastrzyk zaczął działać. Jeżeli znów zacznie, filmik nakręcę i wstawię. Szkoda mi chłopaczyny. Dodam, że szczur sachmy będący bratem mojego miał również problemy z płucami i odszedł (*)... :(
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
ElaL 



Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Łódź/Biała Poldaska
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 14:15   
   Zwierzątka: Szczurki: Korek i Kapsel


Witam.
Przeczytałam cały watek ale niestety za wiele nie znalazłam. Dziś byłam u weta, moj Kapsel na wodę w płuckach, leży na swoim legowisku i ciężko dycha. Lekarz dał mu dwa zastrzyki jeden domięśniowo i drugi pod skórkę, na pewno jeden to furosemid a drugi nie wiem. dostałam jeszcze tabletkę ulgasrtan.
Czy wiecie jak mogę mu ulżyć i jakie są szanse że on to przeżyje. Kapsik ma dopiero 1,5 roku, to chyba jeszcze niewiele, za mało żeby umierać ;(
_________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.(Antoine de Saint-Exupéry-Mały Książę )

ze mną:Korek
za TM: Mafia, Mania, Miszka, Kapsel- 22.03.2012
Ostatnio zmieniony przez Kluska Pon Mar 19, 2012 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 15:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


ElaL, a co powiedział wet jeśli chodzi o przyczynę wody w płucach? Czy osłuchiwał ogonka? Zrobił mu RTG? I dowiedz się jaki to był drugi lek (steryd? jaki steryd? antybiotyk? jaki?). To ważne, bo po sterydzie może być bardzo wyraźna poprawa, a nie koniecznie będzie faktycznie lepiej z ogonem, to tylko wpływ leku. Ile dni będzie takiej poprawy zależy właśnie od rodzaju podanego leku.
Kiedy masz znów iść do weta? Zalecił jakąś kontynuację?
Przyczyn wody w płucach może być kilka, nie zawsze są oczywiste (np. kłopoty z sercem) i to te przyczyny trzeba leczyć. Oczywiście furosemid może pomóc, ale przydało by się jeszcze coś co będzie działać na źródło wody w płucach.
Ulgastran? To mało "płucny" lek, może wet podejrzewa coś więcej. Mówił czemu to daje?

Czy to był lekarz znający się na szczurach? Patrzyłaś na wątek polecanych wetów?

Jeśli chodzi o doraźną pomoc ogonkowi w domu to wiele zależy od tego co dolega Twojemu ogonkowi, ale z pewnością możesz starać się go dokarmiać (ale nie na siłę!) - możesz podać mu coś łatwego do jedzenia (np. gerberek, sinlak, kaszka ryżowa na wodzie) - jak się trudno oddycha to się czasem trudno łyka. Koniecznie ogon musi mieć możliwość picia (furosemin odwadnia nie tylko płuca, ale całego ogona, a tego nie chcemy). Możesz też starać się, aby pomieszczenie było wywietrzone (więcej tlenu), ale unikaj przeciągów czy bezpośredniego chłodzenia - możesz np. okno otwierać w innym pokoju przy zamkniętych drzwiach, a potem jak już zamkniesz okno otworzyć drzwi od pokoju, gdzie stoją ogony.
Trzymam kciuki i czekam na lepsze wieści.
 
     
ElaL 



Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Łódź/Biała Poldaska
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 15:42   
   Zwierzątka: Szczurki: Korek i Kapsel


Ulgastran miałam podać aby osłonić jelitka,ale nie pamiętam dokładnie co mówił. Czym był ten drugi lek to sobie nie przypomnie, w gabinecie byłam na takim stresie, że z trudem powstrzymywałam się od płaczu. ale raczej nie steryd tylko antybiotyk.

Lekarz szczurka "obmacał" i osłuchał, żadnych innych badań nie robiłam. Jeśli nie bedzie poprawy to około 17 mam znow dziś isc na kolejny zastrzyk a jak bedzie poprawa mała to koło 20 a jak poprawi się znacznie to jutro z rana.
Lekarz, który leczy kapsa zna się na szczurkach, sam ma szczurki ale lecznica nie jest polecana w wątku o lekarzach ( nie ma o niej nic na forum "Psia Kość" w Łodzi).

Jak na razie mało zmian, leży na swoim dywaniku, niedawno próbował pochrupać ogórka, postawiłam przy nim poidełko, żeby miał dostęp do wody...

Staram się być dobrej myśli...
_________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.(Antoine de Saint-Exupéry-Mały Książę )

ze mną:Korek
za TM: Mafia, Mania, Miszka, Kapsel- 22.03.2012
Ostatnio zmieniony przez Kluska Pon Mar 19, 2012 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 17:32   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


trzymam kciuki :kciuki:
napisz, co powiedział wet.

a do którego weta chodzisz w Łodzi?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
ElaL 



Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Łódź/Biała Poldaska
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 19:30   
   Zwierzątka: Szczurki: Korek i Kapsel


Byłam już u weta. Na razie za wiele poprawy nie ma, ale musi być dobrze. Szczurek miał zrobione USG, nic złego nie pokazało, dostał zastrzyk z furosemidu, i porcję witamin. Do domku dwa leki jeden to antybiotyk metromoland ( czy jakoś tak) a drugi zamiast furosemidu spiranol. Lekarz podejrzewa, że woda w płuckach to przyczyna zapalenia jelit bo prócz duszności pojawiła się krwawa kupka...

A weterynarz u którego byłam to pan Łukasz (nie znam nazwiska) z Psiej Kości na Rojnej.
_________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.(Antoine de Saint-Exupéry-Mały Książę )

ze mną:Korek
za TM: Mafia, Mania, Miszka, Kapsel- 22.03.2012
Ostatnio zmieniony przez Kluska Pon Mar 19, 2012 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 00:27   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Brzmi to dziwnie, ale ją wetem nie jestem. Trzymam kciuki, dawaj znać.
 
     
ElaL 



Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Łódź/Biała Poldaska
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 12:23   
   Zwierzątka: Szczurki: Korek i Kapsel


;( ;( ;( Kapselkowi się nie poprawia, a mozna powiedzieć, że się pogarsza... jeszcze porfiryna z oczów i noska.... :cry:
czy są szanse że on z tego wyjdzie............ ;( ;( ;(
_________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.(Antoine de Saint-Exupéry-Mały Książę )

ze mną:Korek
za TM: Mafia, Mania, Miszka, Kapsel- 22.03.2012
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 14:22   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


ElaL, trudno powiedzieć. Trudno mi w ogóle zrozumieć na co w ogóle ogonek jest chory, bo choroby płuc rzadko mają interakcje z chorobami układu pokarmowego.
Pozostaje mocno trzymać za niego kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki:

A lek który dostaje to chyba metronidazol.
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 15:50   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Pyl napisał/a:
choroby płuc rzadko mają interakcje z chorobami układu pokarmowego.
Pozostaje mocno trzymać za niego kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki: ]


Ale z drugiej strony, leki, które sie na nie podaje, maja wpływ na układ pokarmowy, i to nielichy. Wet kombinowal w te stronę?
Tez kciukam za ogona.
_________________
think big, start small
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 18:06   
   Zwierzątka: brak


A woda w płucach to przypadkiem nie jest objaw choroby serca?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 18:38   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


smeg, pisałam o tym - może być. Ale ElaL wcześniej pisała, że mały kichał, więc może być to też efekt przewlekłego zapalenia płuc. Niezależnie od tego woda w płucach z pewnością nie powoduje krwawych stolców. To albo ciężki przypadek z więcej niż jedną jednostką chorobową, albo nie do końca zdiagnozowany, albo obie rzeczy na raz.
 
     
ElaL 



Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Łódź/Biała Poldaska
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 22:49   
   Zwierzątka: Szczurki: Korek i Kapsel


:( Kiedy weterynarz tłumaczył mi związek wody w płuckach a zapalenia jelit wiązało się to w całość, ale teraz jest mi ciężko powtórzyć. Coz w związku z tym że układ pokarmowy nieodpowiednio pracuje, coś tam z leukocytami i że przez to organizm nie jest w stanie odpowiednio odprowadzać w ody i gromadzi ją gdzie sie da... coś w tym sensie, ale nie umiem teraz powtórzyc tego dokładnie. :cry:
Wiem tylko tyle, że u Kapsa nie ma za wielkiej poprawy, moze troche porfiryna ustąpiła...I ze ucze się pozytywnego myślenia, ale raczej to na niewiele się zda w całej chorobie i jej leczeniu. ;(
_________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.(Antoine de Saint-Exupéry-Mały Książę )

ze mną:Korek
za TM: Mafia, Mania, Miszka, Kapsel- 22.03.2012
 
 
     
ElaL 



Dołączyła: 04 Lut 2012
Posty: 14
Skąd: Łódź/Biała Poldaska
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 15:18   
   Zwierzątka: Szczurki: Korek i Kapsel


;( ;( Już koniec...teraz jest mu dobrze, nic go nie boli, po prostu śpi. ;( :cry:
_________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.(Antoine de Saint-Exupéry-Mały Książę )

ze mną:Korek
za TM: Mafia, Mania, Miszka, Kapsel- 22.03.2012
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 15:35   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


ElaL, :glaszcze:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14