Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzory umów adopcyjnych i współwłasnościowych
Autor Wiadomość
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 16:40   

ola74, po pierwsze: poczytać na forum o szczurkach, klatce, wyposażeniu, karmie- no generalnie o wszystkim ;) Później wchodzisz w dział adopcyjny, wybierasz interesujące Cię ogłoszenie i kontaktujesz się z autorem ;)

ola74 napisał/a:
chciałabym zaadoptować szczurka

A masz już jakiegoś? Bo jeśli nie, to zaadoptuj dwa ;) Na forum jest wyjaśnienie dlaczego ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
ola74 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 17:54   

Mam szczurka 9dniowego i dużo czytałam o karmieniu i o ich zachowaniach,dlatego też chce aby miał towarzystwo.A teraz zyje w strachu czy przezyje moment gdy mu sie oczka otworzą.Mam go od 3ciego dnia życia i tak jak pisało karmiłam go co 2godz.teraz co 3 i ogrzewam i masuje,ale i tak się boję bo wydaje mi się ze jest mały,bo waży 10g a zjada 0.5ml. To jest niesamowite jak szybko mozna pokochać takie stworzenia. Pozdrawiam radośnie i dziękuje :)
_________________

 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 19:46   Wzory umów adopcji i sprzedaży szczura
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Przy okazji porządkowania papierów naszych ogonów, przygotowałem wzory trzech rodzajów umów. Po czym stwierdziłem, że może się komuś też przydadzą, więc je udostępniam.

Umowa adopcji szczura

Będzie przydatna przy adopcjach lub nieodpłatnym przekazywaniu szczura rodowodowego, zazwyczaj już dorosłego.

http://dl.dropbox.com/u/2...%20adopcja.docx
http://dl.dropbox.com/u/2...a%20adopcja.doc


Umowa przekazania/kupna-sprzedaży szczura rodowodowego

Druga będzie przydatna hodowcom sprzedającym maluchy ze swoich miotów.

http://dl.dropbox.com/u/2...20wlasnosc.docx
http://dl.dropbox.com/u/2...%20wlasnosc.doc


Umowa współwłasnościowa kupna-sprzedaży szczura rodowodowego

Trzecia, najbardziej rozbudowana umowa jest na szczura hodowlanego oddawanego na współwłasność.

http://dl.dropbox.com/u/2...olwlasnosc.docx
http://dl.dropbox.com/u/2...polwlasnosc.doc


Oczywiście powyższe pliki można wykorzystywać jak i modyfikować, dlatego udostępniam wersje edytowalne. Proszę jedynie, aby nie przypisywać sobie autorstwa, a w przypadku dalszego udostępniania, czy umieszczania na serwerach, proszę o wspomnienie, że autorem jest Asaurus. Poprzez udostępnienie powyższych plików, nie zrzekam się praw autorskich do nich. Mam nadzieję, że umowy się przydadzą nie tylko hodowcom, ale i wolontariuszom pomagającym szczurom.

Wszelkie sugestie czy wyłapane błędy proszę wpisywać w temacie poniżej lub przekazywać poprzez PW.

Rozszerzenie 'doc' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'doc' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'doc' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 00:45   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Założyłam temat na forum prawnym, bo mam wątpliwości co do poprawności umowy:
http://forumprawne.org/pr...bezplatnie.html
Będzie chyba ciekawa dyskusja. Może warto wziąć niektóre rzeczy pod uwagę zmieniając treść umowy dla przyszłych szczurów?

na pytanie "co jest źle" ktoś odpowiedział tak:
Cytat:
Bo nie umozliwia jednoznacznej identyfikacji obiektu adopcji oraz naklada zobowiazania bez zadnych konsekwencji za brak ich przestrzegania.
A wiec podpisuje sie pod pytaniem: po co to?


no i słusznie... tylko jak to teraz rozwiązać? aby w ogóle umowa miała jakiś sens?



trochę zmieniłam treść umowy na własne potrzeby oraz idąc za sugestią porady z forum prawnego dodałam jeden punkt po punkcie 10.

Oto treść:

Cytat:
UMOWA O ADOPCJĘ SZCZURA


zawarta w dniu …………..…..………. w ……………………….……..…. pomiędzy:

....................................................................................................
zamieszkałym/ą obecnie pod adresem: ...................................................................................................
zameldowanym/ą pod adresem: ..............................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ...........................................................................................................................
adres/y e-mail: ..........................................................................................................................................
numer dowodu tożsamości: …………………………………......... ważny do dnia: …………………….……………………..
numer PESEL: ..................................................
zwanym/ą dalej Właścicielem
a
.............................................................................................................
zamieszkałym/ą obecnie pod adresem: ...................................................................................................
zameldowanym/ą pod adresem: ..............................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ...........................................................................................................................
adres/y e-mail: ..........................................................................................................................................
numer dowodu tożsamości: …………………………………......... ważny do dnia: …………………….……………………..
numer PESEL: ..................................................
zwanym/ą dalej Adoptującym.


§ 1
Właściciel oddaje a Adoptujący nieodpłatnie przyjmuje pod swoją opiekę szczura o następującej charakterystyce:
imię: …………………………
płeć: …………………………
data urodzenia: …………………………
umaszczenie: …………………………
sierść: …………………………
uszy: …………………………
oczy: …………………………

§ 2
Właściciel oświadcza iż szczur, w momencie przekazania Adoptującemu, jest zdrowy i nie wykryto u niego dotychczas żadnych chorób.

§ 3
Adoptujący oświadcza, iż przyjmuje szczura wyłącznie dla siebie, nie dla osób trzecich.

§ 4
Adoptujący oświadcza, że jego stan finansowy jest wystarczający do zapewnienia szczurowi godziwych warunków życia. Adoptujący zobowiązuje się do utrzymywania szczura w czystości, wolnego od pasożytów, bez narażenia na nadmierny stres, zapewnienia mu właściwego odżywiania stosownie do wieku i kondycji, dbałości o jego zdrowie fizyczne i psychiczne oraz zapewnienia mu odpowiednio dużej klatki, wystarczającej ilości ruchu poza nią jak i towarzystwa innych zwierząt tego samego gatunku i tej samej płci (bądź wykastrowanych).

§ 5
Adoptującemu nie wolno pod żadnym pozorem świadomie bądź też nieświadomie dopuścić do rozmnożenia adoptowanego szczura.

§ 6
Adoptujący zobowiązuje się do zapewnienia adoptowanemu szczurowi niezbędnej opieki weterynaryjnej, u lekarza weterynarii mającego wystarczające doświadczenie w leczeniu gryzoni, zwłaszcza w przypadku choroby szczura lub jej podejrzenia.

§ 7
Adoptujący przyjmuje do wiadomości, iż Właściciel może poprosić o umożliwienie mu - lub osobie przez niego wskazanej - zobaczenia szczura w jego nowym miejscu zamieszkania w celu sprawdzenia stanu zwierzęcia i warunków w jakich ono żyje.

Jednocześnie Adoptujący zobowiązuje się przekazywać Właścicielowi informacje o szczurze (przynajmniej raz na 4 miesiące, do końca życia szczura), szczególnie gdy zwierzę zachoruje lub pojawią się inne sytuacje o których warto poinformować Właściciela, zwłaszcza w okresie aklimatyzacji szczura – jak również później - drogą najbardziej dogodną dla Adoptującego (poczta elektroniczna/telefon/list).

Jeżeli wystąpiłyby poważne problemy z adaptacją szczura w nowym miejscu, lub z innych względów nie byłby możliwy jego dalszy pobyt w domu Adoptującego, Właściciel zastrzega sobie prawo pierwszeństwa przyjęcia zwierzęcia z powrotem do siebie na takich samych warunkach (nieodpłatność), na jakich nastąpiła adopcja lub weryfikacji kolejnego Adoptującego, do którego zwierzę miałoby trafić.

§ 8
Adoptujący nie będzie wypuszczał szczura bez nadzoru na tereny otwarte, tzn. szczur będzie przebywał poza mieszkaniem wyłącznie na rękach/ramieniu opiekuna, w szelkach lub w transporterze. Adoptujący zobowiązuje się do zabezpieczenia pomieszczenia, w którym zwierzę będzie przebywało poza klatką, w celu uniknięcia wypadków (w szczególności poprzez zabezpieczenie wszelkich kabli oraz okien, do których szczur mógłby mieć dostęp); również kontakty szczura ze zwierzętami innych gatunków powinny przebiegać pod kontrolą opiekuna.

§ 9
Adoptującemu pod żadnym warunkiem nie wolno porzucić szczura, zaniedbywać go, oddać lub odsprzedać do sklepów zoologicznych, schronisk dla zwierząt lub laboratoriów badawczych.

§ 10
W razie śmierci, zaginięcia lub poważnej choroby/urazu szczura, Adoptujący niezwłocznie powiadomi Właściciela o zaistniałym zdarzeniu.

§ 11
Właściciel zastrzega sobie prawo odebrania Adoptującemu szczura oraz rozwiązania umowy adopcyjnej, jeśli stwierdzi brak przestrzegania któregokolwiek z paragrafów umowy od § 3 do § 10 włącznie.

§ 12
Niniejsza umowa o adopcję została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym dla Właściciela i Adoptującego.






OŚWIADCZENIE ADOPTUJĄCEGO

„Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”

Niniejszym oświadczam, że jestem świadomy/a tego, że w razie złego traktowania/zaniedbania zwierzęcia grozi mi odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21.08.1997 r. (Dz.U. 1997 nr 111 poz.724).






.................................................. ..................................................
(data i czytelny podpis Właściciela) (data i czytelny podpis Adoptującego)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 10:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nimka, jeśli Ci się chce, są jeszcze takie umowy dostępne: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13081
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 10:28   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


AngelsDream napisał/a:
nimka, jeśli Ci się chce, są jeszcze takie umowy dostępne: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13081

Fajne :) Tylko długie :twisted:
coś pewnie wezmę z tej umowy ;)
(chociażby sformułowanie "Niniejszym strony ustaliły, że przedmiotem umowy jest nieodpłatne przekazanie przez Opiekuna na własność Adoptującemu szczura o następujących cechach: ............... zwanego dalej Szczurem ", bo tego mi brakowało, ale nie wiedziałam jak to sformułować ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 10:30   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nimka, bardzo proszę.

Asaurus stworzył je pod kątem szczurów rodowodowych, ale moim zdaniem da się je przepisać tak, by były bardziej uniwersalne. I przyznaję, są długie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 17:08   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


No to mam nową wersję. Możecie korzystać ;) Możecie też poprawić jakieś błędy "prawne", których ja nie zauważyłam ;)
Robiłam ją z dwóch umów - tej z pierwszego postu tego wątku oraz z umowy Asaurusa, oczywiście za jego zgodą.
Mogę przesłać chętnym wersję wordową, bo tutaj nie umiem wrzucać plików.

Cytat:
UMOWA O ADOPCJĘ SZCZURA

zawarta w dniu …………..…..………. w miejscowości ……………………….……..…. pomiędzy:

....................................................................................................
zamieszkałym/ą obecnie pod adresem: ...................................................................................................
zameldowanym/ą pod adresem: ..............................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ...........................................................................................................................
adres/y e-mail: ..........................................................................................................................................
seria i numer dowodu tożsamości: …………………………………......... ważny do dnia:………..….……………………..
numer PESEL: ..................................................
zwanym/ą dalej Właścicielem
a
.............................................................................................................
zamieszkałym/ą obecnie pod adresem: ...................................................................................................
zameldowanym/ą pod adresem: ..............................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ...........................................................................................................................
adres/y e-mail: ..........................................................................................................................................
seria i numer dowodu tożsamości: …………………………………......... ważny do dnia:………..….……………………..
numer PESEL: ..................................................
zwanym/ą dalej Adoptującym.

Niniejszym strony ustaliły, że przedmiotem umowy jest nieodpłatne przekazanie przez Właściciela na własność Adoptującemu szczura o następujących cechach:
imię: …………………………
płeć: …………………………
data urodzenia: …………………………
umaszczenie: …………………………
sierść: …………………………
uszy: …………………………
oczy: …………………………
zwanego dalej Szczurem, na następujących zasadach:
§ 1
Właściciel przekazuje nieodpłatnie Adoptującemu pod opiekę Szczura będącego przedmiotem niniejszej umowy.

§ 2
Właściciel oświadcza iż Szczur, w momencie przekazania Adoptującemu, jest zdrowy i nie wykryto u niego dotychczas żadnych chorób.

§ 3
Adoptujący oświadcza, iż przyjmuje Szczura wyłącznie dla siebie, nie dla osób trzecich.

§ 4
Adoptujący oświadcza, że jego stan finansowy jest wystarczający do zapewnienia Szczurowi godziwych warunków życia. Adoptujący zobowiązuje się do utrzymywania Szczura w czystości, wolnego od pasożytów, bez narażenia na nadmierny stres, zapewnienia mu właściwego odżywiania stosownie do wieku i kondycji, dbałości o jego zdrowie fizyczne i psychiczne oraz zapewnienia mu odpowiednio dużej klatki, wystarczającej ilości ruchu poza nią jak i towarzystwa innych zwierząt tego samego gatunku i tej samej płci (bądź wykastrowanych), a także zapewnienia starannej opieki dla Szczura na czas nieobecności Adoptującego dłuższej niż dwie doby.

§ 5
Adoptującemu nie wolno pod żadnym pozorem świadomie bądź też nieświadomie dopuścić do rozmnożenia adoptowanego Szczura.

§ 6
Adoptujący zobowiązuje się do zapewnienia adoptowanemu Szczurowi niezbędnej opieki weterynaryjnej, u lekarza weterynarii mającego wystarczające doświadczenie w leczeniu gryzoni, zwłaszcza w przypadku choroby Szczura lub jej podejrzenia.

§ 7
Adoptujący przyjmuje do wiadomości, iż Właściciel może poprosić o umożliwienie mu - lub osobie przez niego wskazanej - zobaczenia Szczura w jego nowym miejscu zamieszkania w celu sprawdzenia stanu zwierzęcia i warunków w jakich ono żyje.

Jednocześnie Adoptujący zobowiązuje się przekazywać Właścicielowi informacje o Szczurze (przynajmniej raz na 4 miesiące do końca życia Szczura), szczególnie gdy zwierzę zachoruje lub pojawią się inne sytuacje, o których warto poinformować Właściciela, zwłaszcza w okresie aklimatyzacji Szczura – jak również później - drogą najbardziej dogodną dla Adoptującego (poczta elektroniczna/telefon/list).

Jeżeli wystąpiłyby poważne problemy z adaptacją Szczura w nowym miejscu, lub z innych względów nie byłby możliwy jego dalszy pobyt w domu Adoptującego, Właściciel zastrzega sobie prawo pierwszeństwa przyjęcia Szczura z powrotem do siebie na takich samych warunkach (nieodpłatność), na jakich nastąpiła Adopcja lub weryfikacji kolejnego Adoptującego, do którego Szczur miałby trafić.

§ 8
Adoptujący nie będzie wypuszczał Szczura bez nadzoru na tereny otwarte, tzn. Szczur będzie przebywał poza mieszkaniem wyłącznie w odpowiednio dopasowanych szelkach i na smyczy lub w transporterze. Adoptujący zobowiązuje się do zabezpieczenia pomieszczenia, w którym Szczur będzie przebywał poza klatką, w celu uniknięcia wypadków (w szczególności poprzez zabezpieczenie wszelkich kabli oraz okien, do których Szczur mógłby mieć dostęp); również kontakty Szczura ze zwierzętami innych gatunków powinny przebiegać pod kontrolą opiekuna.

§ 9
Adoptującemu pod żadnym warunkiem nie wolno porzucić Szczura, zaniedbywać go, oddać lub odsprzedać do sklepów zoologicznych, schronisk dla zwierząt lub laboratoriów badawczych.

§ 10
W razie śmierci, zaginięcia lub poważnej choroby/urazu Szczura, Adoptujący niezwłocznie powiadomi Właściciela o zaistniałym zdarzeniu.

§ 11
Właściciel zastrzega sobie prawo odebrania Adoptującemu Szczura oraz rozwiązania umowy adopcyjnej, jeśli stwierdzi brak przestrzegania któregokolwiek z paragrafów umowy od § 3 do § 10 włącznie.

§ 12
Niniejsza umowa o adopcję Szczura została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym dla Właściciela i Adoptującego.

§ 13
Okres obowiązywania umowy i postanowienia końcowe.
Niniejsza umowa zaczyna obowiązywać od dnia przekazania Szczura Adoptującemu. Umowa zostaje natychmiastowo rozwiązana w następujących przypadkach:
1. W momencie śmierci Szczura przed przekazaniem go Adoptującemu.
2. W momencie oddania Szczura Właścicielowi, lub odebrania Szczura Adoptującemu.
3. W momencie przekazania szczura osobie trzeciej bez zgody Opiekuna, przy czym Właściciel przejmuje Szczura na pełną własność.
4. W przypadku rezygnacji ze Szczura przed jego odbiorem.



OŚWIADCZENIE ADOPTUJĄCEGO

„Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”

Niniejszym oświadczam, że jestem świadomy/a tego, że w razie złego traktowania/zaniedbania zwierzęcia grozi mi odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21.08.1997 r. (Dz.U. 1997 nr 111 poz.724).




.................................................. ..................................................
(data i czytelny podpis Właściciela) (data i czytelny podpis Adoptującego)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 21:09   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nimka, to ja jedną drobną korektę bym dorzuciła - skoro jest standard kolejności podawania cech identyfikacyjnych szczura (uszy, sierść, umaszczenie, znaczenia, oczy) to może warto to przenieść również do umowy adopcyjnej? Nie jest to oczywiście krytyczne, ale będziemy stosować spójne standardy z hodowlanymi.

Hm... Co prawda właśnie zajrzałam do mojej ostatniej umowy na rasiaka i tam też jest inaczej :lol:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 21:24   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
nimka, to ja jedną drobną korektę bym dorzuciła - skoro jest standard kolejności podawania cech identyfikacyjnych szczura (uszy, sierść, umaszczenie, znaczenia, oczy) to może warto to przenieść również do umowy adopcyjnej? Nie jest to oczywiście krytyczne, ale będziemy stosować spójne standardy z hodowlanymi.

Hm... Co prawda właśnie zajrzałam do mojej ostatniej umowy na rasiaka i tam też jest inaczej :lol:

Uff - że to tylko taka uwaga, bo już wydrukowałam wszystkie egzemplarze umowy na moje tymczasy :P

yy... a gdzie podać znaczenie (irish) ? :>
przegapiłam to...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 21:27   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nimka, w tej wersji co masz to w umaszczenie ;)

/Edit
No i może warto dodać nick. Potem łatwiej zidentyfikować kto zacz, rzadko znamy się po nazwiskach ;)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 21:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


W osobnym, bo ważne
Cytat:
3. W momencie przekazania szczura osobie trzeciej bez zgody Opiekuna, przy czym Właściciel przejmuje Szczura na pełną własność.
Kim jest opiekun? Nie rozumiem zdania.

/Edit
Ej, no tego to w zasadzie w całości nie rozumiem
Cytat:
§ 13
Okres obowiązywania umowy i postanowienia końcowe.
Niniejsza umowa zaczyna obowiązywać od dnia przekazania Szczura Adoptującemu. Umowa zostaje natychmiastowo rozwiązana w następujących przypadkach:
1. W momencie śmierci Szczura przed przekazaniem go Adoptującemu.
2. W momencie oddania Szczura Właścicielowi, lub odebrania Szczura Adoptującemu.
3. W momencie przekazania szczura osobie trzeciej bez zgody Opiekuna, przy czym Właściciel przejmuje Szczura na pełną własność.
4. W przypadku rezygnacji ze Szczura przed jego odbiorem.
Zaczyna obowiązywać w momencie przekazania. To jak ma być rozwiązana przed przekazaniem (pkt 1, 4)?
W pkt 2 bez przecinka przed lub.

A co mówili prawnicy na pojęcie Opiekun? Czy osobę mającą szczury na DT można określać mianem Właściciel czy lepiej Opiekun?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 22:08   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
W osobnym, bo ważne
Cytat:
3. W momencie przekazania szczura osobie trzeciej bez zgody Opiekuna, przy czym Właściciel przejmuje Szczura na pełną własność.
(1)Kim jest opiekun? Nie rozumiem zdania.

/Edit
Ej, no tego to w zasadzie w całości nie rozumiem
Cytat:
§ 13
Okres obowiązywania umowy i postanowienia końcowe.
Niniejsza umowa zaczyna obowiązywać od dnia przekazania Szczura Adoptującemu. Umowa zostaje natychmiastowo rozwiązana w następujących przypadkach:
1. W momencie śmierci Szczura przed przekazaniem go Adoptującemu.
2. W momencie oddania Szczura Właścicielowi, lub odebrania Szczura Adoptującemu.
3. W momencie przekazania szczura osobie trzeciej bez zgody Opiekuna, przy czym Właściciel przejmuje Szczura na pełną własność.
4. W przypadku rezygnacji ze Szczura przed jego odbiorem.
Zaczyna obowiązywać w momencie przekazania. (2)To jak ma być rozwiązana przed przekazaniem (pkt 1, 4)?
W pkt 2 bez przecinka przed lub.

(3)A co mówili prawnicy na pojęcie Opiekun? Czy osobę mającą szczury na DT można określać mianem Właściciel czy lepiej Opiekun?


Ad 1. Zamiast Opiekun miało być w tej umowie Właściciel. Przegapiłam to, resztę zmieniałam ręcznie. Poprawię u siebie długopisem ;)

Ad 2. ja to zrozumiałam tak, że gdyby ee... szczur umarł w lecznicy, to niezależnie gdzie jest ciało, umowa już nie obowiązuje? Ale może to moja nadinterpretacja i powinno się to usunąć w ogóle z umowy i pozostawić ten punkt w wersji:

Cytat:
Umowa zostaje natychmiastowo rozwiązana w następujących przypadkach:
1. W momencie śmierci Szczura.


I oczywiście wszędzie tam gdzie jest napisane "opiekun" trzeba przyjąć jedną wersję, tą którą przyjmujemy na początku tekstu umowy podając swoje dane.

Ad 3. Nie wiem, ja nie rozmawiałam z prawnikami ;) ci z linku wyżej się wypięli d**ą ;) z innymi nie gadałam.

W umowie z pierwszego postu tego wątku jest wersja z właścicielem,
w umowie Asaurusa jest wersja z opiekunem...

ja przyjęłam wersję właściciel tylko dlatego, że myliło mi się "opiekun" z "adoptującym", i też dlatego, że słowo "opiekun" średnio moim zdaniem daje prawa w ogóle do podpisywania umów o przekazanie szczura komuś innemu - skoro jest "tylko opiekunem" to nie ma żadnych praw i powinien i bez umowy wydać szczura komukolwiek ;)

Ale oczywiście masz rację - prawnie może słowo Opiekun być lepsze w odniesieniu do zwierząt które przyjmujemy na DT. Ale z drugiej strony, dlaczego ja nie mogę być ich właścicielką? ;)


Wstawiam poprawioną przed chwilą wersję edytowanego fragmentu (reszta bez zmian):

Cytat:

§ 13
Okres obowiązywania umowy i postanowienia końcowe.
Niniejsza umowa zaczyna obowiązywać od dnia przekazania Szczura Adoptującemu. Umowa zostaje natychmiastowo rozwiązana w następujących przypadkach:
1. W momencie śmierci Szczura.
2. W momencie oddania Szczura Właścicielowi lub odebrania Szczura Adoptującemu.
3. W momencie przekazania szczura osobie trzeciej bez zgody Właściciela, przy czym Właściciel przejmuje Szczura na pełną własność.
4. W przypadku rezygnacji ze Szczura, w momencie jego odbioru Adoptującemu przez Właściciela lub osobę przez niego wyznaczoną.



Może być?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 22:29   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Cytat:
Może być?
Nie wiem, nie jestem prawnikiem ;)
Ale dla mnie teraz pkt 2 i 4 to to samo?
Pkt 1 brzmi lepiej, bo ogólnie i to ma sens.
Pkt 3 czy istnieje (prawnie) niepełna własność? Nie znam pojęcia, ale nie znam się na tym - to nie zastrzeżenie tylko pytanie.

No i nie wiem czy Opiekun na prawo wyadoptowywać szczura. To pytanie niestety do prawników.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 22:38   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
Cytat:
Może być?
Nie wiem, nie jestem prawnikiem ;)
Ale dla mnie teraz pkt 2 i 4 to to samo?

tak :P ale trudno :mrgreen:
tzn. na razie mi nie przychodzi żadna sytuacja do głowy gdzie niby te dwa punkty można by inaczej zrozumieć, ale pomyślę ;)
edit: już wiem! punkt 4 zawiera rozwiązanie umowy w przypadku dobrowolnej rezygnacji ze szczura (np. z powodu zmiany sytuacji życiowej i konieczności pozbycia się zwierząt), a punkt 2 zawiera sytuację w której odbiera się szczura Adoptującemu z powodu np. złamania któregoś punktu umowy, lub... jeśli akurat to Adoptujący przyjedzie do Właściciela ze szczurem, gdy Adoptujący złamie któryś punkt umowy i Właściciel chce odebrać szczura (ale akurat Adoptujący powiedział że szczura sam odwiezie). Dobrze rozumiem?


jakby co - te całe 4 punkty brałam z umowy Asaurusa, więc jakby co to pytania "co autor miał na myśli" do niego proszę kierować :P

Pyl napisał/a:
Pkt 3 czy istnieje (prawnie) niepełna własność? Nie znam pojęcia, ale nie znam się na tym - to nie zastrzeżenie tylko pytanie.


jest współwłasność w przypadku szczurów hodowlanych, gdzie wydaje się szczura poza hodowlę, ale prawa i decyzje o rozrodzie ma nadal Hodowca.

Stąd powstało to wyrażenie - pełna własność ;)

ale może być i zwykła "własność" po prostu, wszystko jedno w tym przypadku.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.38 sekundy. Zapytań do SQL: 14