Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:07
Psiaki vol. IV
Autor Wiadomość
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 23:58   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


Moja suka czasem dostaje gotowane czy surowe jedzenie, ale rzadko. Przede wszystkim karma, jest zbilansowana, mniej pracochłonna.
Pamiętaj, żeby nie przemęczać psa po jedzeniu. Nie powinien biegać chociaż ze dwie godziny, wiem, że ze szczeniakiem to trudne, bo po jedzeniu ma pełno energii. ;)
I radzę wybierać karmę, która ma w składzie glukozaminę i chondroitynę, dobre marki zazwyczaj mają, ale radzę patrzeć na skład dla pewności.^^
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 00:05   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


przyczym przewaznie rano dostaje np twarozek (zaraz mnie zjecie ale posokowiec moze twarozek i mleko) a suche bardziej jako chrupki ,, na kolacje tez raczej chupowe polane mlekiem ew woda ... wode dostaje przegotowana ( zreszta zawsze mam zimna przegotowana wode bo i Julce mleko robie na takiej)

pozatym mojej tesciowej piesio przezyl 16 lat na mieszance suchego z gotowanym


aha i uwazajcie na takie cuda jak wedzone uszy wiprzowe czy nozki wedzone kurczakowe bo nie kazdy pies trawi takie specjaly :)


tess: moja po jedzonku uwala sie na poslaniei odpoczywa a jak juz wstanie i zacznie krayc po chacie to znak ze trzeba wyjsc :)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 00:08   

mrowka, nie wiem skąd masz informacje, że akurat ta rasa może pić mleko, ale jako przyszły wet Ci powiem, że żadne pies nie powinien pić mleka, żaden. To nie jest fizjologiczny pokarm dla psa. A na pewno już nie krowie mleko. :roll:

mrowka456 napisał/a:
aha i uwazajcie na takie cuda jak wedzone uszy wiprzowe czy nozki wedzone kurczakowe bo nie kazdy pies trawi takie specjaly :)
Jeśli wymiotował owymi specyfikami, to raczej zasługa łapczywości. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 00:23   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


Oli: poczytaj sobie co o tym twierdza Hodowcy :) http://forum.posokowiec.cal.pl/ ... dla ludzi tez nie jest mleko krowie fizjologicznym pokarmem ;/ nie przesadzajmy ;p a co do wedzonych to ci powiem ze nie tylko moj piesio tak ma ... posokowce maja dosyc wrazliwe zoladki na takie cuda :) moj piesio uwielbia twarog i surowa marchewke wiec zamiast ucha daje jej jednorazowo do gryzienia pol surowej marchwi :)


ogolnie temat o zywieniu ... nie tylko posokowców :) http://forum.posokowiec.c...opic.php?t=1079

[ Komentarz dodany przez: Hally: Wto Kwi 07, 2009 07:59 ]
błędy poprawione. proszę czytać posty ponownie przez wysłaniem, a unikniemy wielu literówek, które potem utrudniają odbiór posta.
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Kwi 07, 2009 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 00:27   

mrowka456 napisał/a:
chodowcy :)
nie dzięki, jeśli już to mogę czytać zdanie hodowców, którzy i tak w wielu kwestiach wiedzą lepiej od wetów. Tylko praktyka mówi sama za siebie. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
mrowka456 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 00:30   
   Zwierzątka: Drumla tygrysek :D


ojjj omijajac moja orotgrafie .. .co prawda zaswiadczenia o dysleksji nie mam ale i tak robie bledy ;p

ogolnie zawsze jak mam jakies watpliwosci to podpytuje znajoma.. ktora jest hodowca od ok 14 lat.. ona zawsze wie co doradzic
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 00:56   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


Moi znajomi mają posokowce i nigdy w życiu by mi nie powiedzieli, że posokowiec może bez problemu pić mleko... :roll: Wierzę im bardziej niż jakimś cHodowcom, siedzę w środowisku weterynaryjno-sportowym.
Moja suka bardzo sporadycznie dostaje nabiał.
Znam jednego psa, który dostaje mleko dość regularnie, ale jest to wywołane jego problemami zdrowotnymi. Pies ma praktycznie całkiem rozwaloną wątrobę i nerki, nie może jeść mięsa, dostaje specjalną karmę i pełno zapychaczy, na przykład ziemniaki. Wiem, że psy nie powinny ich jeść, ale on praktycznie nie usuwa amoniaku z krwi. Dostaje czasem płatki z mlekiem, czy karmę polaną, nie dość, że nie może prawie nic jeść to strasznie wybrzydza. Nie dziwię się, takie jedzenie. :< A jeść musi dużo, cane corso. :<
A moja suka w zasadzie zawsze chce biegać, więc może faktycznie nie jest dobrym wyznacznikiem. XD Jednak teraz potrafi usiedzieć spokojnie w domu, jak była mała dostawała takiej głupawki po posiłkach, że się nie dało wytrzymać...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 01:00   

Tess napisał/a:
Wiem, że psy nie powinny ich jeść, ale on praktycznie nie usuwa amoniaku z krwi.
Duszek ma to samo tylko w niewielkim stopniu i jak narazie dajemy radę z karmą o niskiej zawartości białka, ale nie wykluczone, że i my będziemy musieli przejść na dietę ziemniaczano-marchewkową. :?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 01:27   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


Bariemu zrobiło się tak po babeszjozie. :< Do tego przez ten amoniak dostał napadów padaczkowych. Teraz jest w miarę ok, bo wiadomo co się dzieje i jak karmić, ale na początku była masakra, zatruty strasznie był. Bardzo niemiła dieta i bardzo psu się nie podoba, tyle mogę powiedzieć. Widziałam jak wygląda namawianie go do zjedzenia czegokolwiek... :<
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 01:36   

Tess napisał/a:
Do tego przez ten amoniak dostał napadów padaczkowych.
To były pierwsze objawy u Duszka, ale nie padaczkowe (nie miał drgawek), a tzw. objawy przedsionkowe - czyli paraliż i wszystko co z tym związane (szczękościsk, oczopląs, wytrzeszcz itp.). Duszek nadal miewa napady, czynnikiem powodującym jest duży stres (ostatnio kłótnia mojej współlokatorki ze swoim facetem podczas mojej nieobecności - Duszek po moim powrocie był przerażony).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 01:40   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


A skąd mu się to wzięło? U Bariego na początku nie było wiadomo co dokładnie się dzieje. Wiadomo było, że ma powikłania po chorobie, ale weci myśleli, że powikłaniami są napady padaczkowe. A to było powikłania powikłań. Dopiero któryś z kolei wet zlecił próby wątrobowe etc i się wydało, że zatrucie organizmu itd i przez to padaczka.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 01:48   

Tess napisał/a:
Dopiero któryś z kolei wet zlecił próby wątrobowe etc i się wydało, że zatrucie organizmu itd i przez to padaczka
Jeśli podtruwany jest amoniakiem to to nie jest padaczka, może mieć objawy padaczkowe (drgawki + utrata przytomności).

Tess napisał/a:
A skąd mu się to wzięło?
Tak naprawdę nie wiadomo. Czynnikiem sprawczym pierwszego napadu u mnie było silne zarobaczenie i przez to niewydolność wątroby. Jednak Duszek jest po ciężkich przejściach (ma bliznę wokół szyi po drucie, zrosty na żebrach prawdopodobnie po złamaniach), więc nie wiem czy np. nie był bity po głowie i w związku z tym nie został uszkodzony móżdżek (jest to prawdopodobne). Inna wersja to złe żywienie (ma połamane żeby) i przez to niewydolność wątroby. Właściwie to Duszek próby wątrobowe ma w porządku, a amoniak we krwi obecnie (badania miał w zeszłym miesiącu) nieznacznie podwyższony.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 01:54   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


Tak, o to mi chodziło, źle się wyraziłam. Miałam na myśli, że weci uznali, że to padaczka, a dopiero po jakimś czasie okazało się, że zatrucie i stąd takie objawy. ;)

Moja suka mnie czasem zadziwia. :lol: Gdy dostanie posiłek, grzecznie siada i czeka z jedzeniem na "smacznego". Dziś jestem strasznie zabiegana, chciałam, żeby od razu zaczęła jeść. Prawie 15 minut później przyszedł ojciec i powiedział, żebym pozwoliła psu jeść. Ja w szoku poszłam do kuchni, a Bez siedzi jak debil i gapi się w miskę. Brzydal musiał nie skojarzyć. XD Jestem w autentycznym szoku, że siedziała i czekała tyle. :shock: :twisted:
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 02:35   

Tess, no nieźle, mało, że dziewucha posłuszna, to jeszcze wymaga, żeby jej kulturalnie "smacznego" powiedzieć :lol:
 
 
     
Tess 
zapsiona


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 02:46   
   Zwierzątka: czarny sucz, rudy sucz


Zdarza jej się. ;) Arystokratka, ale bywa bardzo diaboliczna. XD Poza tym jej podejście do niektórych kwestii jest dla mnie co najmniej dziwne. Brzydzi się wielu rzeczy, nikt nie wie czemu, z wyższością wzgardza niektórymi zabawkami, jedzeniem, o które zabijają się inne psy, ale pobrudzić się czymś od góry do dołu to bardzo chętnie. :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14