Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 19:45
[Miot] Sklepowy "gratis" już z Nami :)
Autor Wiadomość
angel_a 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 21:42   [Miot] Sklepowy "gratis" już z Nami :)
   Zwierzątka: Nemezis i Kalipso, lecz już tylko w pamięci...


Witam :) od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką pięknej, czarnej szczurzycy z zoologa w wieku ok.3 miesięcy. Długo zastanawiałam się nad kupnem szczura, przeglądałam szczurze strony w necie, śledziłam forum, a ostatecznie spędziłam 2h przed akwarium ze szczurami w zoologu obserwując ogonki i zastanawiając się czy aby na pewno jest to dobry pomysł żeby wziąć jednego do domu. Mały potworek, który przyjechał ze mną do domu, jest przesłodki, lecz trochę płochliwy. Niunia, bo takie imię dostała, całą podróż spędziła wtulona w moją rękę schowana w kieszeni. Mała jest strasznie płochliwa i bojaźliwa, w sumie jej się nie dziwię, bo kupowana była w bardzo ruchliwym zoologu. Mała była w akwarium z samcami, a więc od początku oswajałam się z myślą o potomstwie...
Tak jak przypuszczałam moja Niunia urodziła wczoraj maluchy ;) ... bezmyślność sprzedawców w zoologach=sklepowy "gratis"
Ojcem może być(samce, które były z moją małą w sklepowym akwarium...) 8) :
-beżowy
-kapturek
-bez sierści(fuzzy, jeśli się nie mylę)
-i takie jakby szare(wydawały by się jakby na wpół łyse(?) bo nie umiem tego wytłumaczyć... ;) ) - przepraszam, ale nie znam się na odmianach kolorystycznych szczurków.

Mała ma 8 różowych potworków :mysza: ;D
Kluski nie dają o sobie zapomnieć i co chwilkę jakiś się odzywa ^^
Ogólnie mała zrobiła mi mega niespodziankę, bo owszem byłam już na 90% pewna, że jest w ciąży, ale przypuszczałam, że urodzi, w którąś noc, a tu bum! godzina 14.30 coś mi zaczyna piszczeć w pokoju :P zwłaszcza, że przed 14 do niej zaglądałam, bo wróciłam ze szkoły i nie było nic :o :o
Tak więc dziewczyna sprawiła mi surprise na maxa ;D

Za jakieś 5-6 tygodni małe będą do oddania w dobre(z naciskiem na DOBRE) ręce. Będę prosić, błagać itp. itd. rodziców żeby została z Niunią jedna córeczka.

Oczywiście trzymajcie kciuki za mamuśkę i maluchy ;)

Wkrótce dodam zdjęcia maluchów i będę na bieżąco pisała co u nas słychać :) oto zdjęcie mamusi: zdjęcie mamusi

Na pewno macie jakieś pytania, a więc proszę :)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Mar 26, 2012 15:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Panna_Migotka 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 21
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 12:43   

Jak już bedzie wiadomo jakiej płci są maluchy to chętnie przyjmę do siebie ( do Krakowa) dwie samiczki , umaszczenie nieistotne (wcześniej miałam dwie niunie - Husky- Nospę, i Albinotyczną Dżumę :) ). Także jakby coś to ustawiam się w kolejce po dwa maluchy. Klatkę mam, i urocze towarzystwo dla dziewczyn też ( dwa króliki i dwa psy :mrgreen: )
 
     
Agnieszka 


Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 13:26   
   Zwierzątka: szczury,psy


Takie właśnie ponosi się konsekwencje biorąc szczurka ze sklepu, a raczej szczurusie ponoszą:(
_________________

 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 13:40   

Off-Topic:
Pamiętaj ze szczur musi miec towarzystwo, więc zostaw sobie chodź jednego malucha by Twoja szczurka towarzystwo miała
 
 
     
Panna_Migotka 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 21
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 14:42   

Layla napisał/a:
I kolejne bezdomne zwierzęta na tym świecie... :roll:


Zawsze można uśpić ślepe, różowe kluchy, lub we wczesnej ciąży pokusić się o aborcję ze sterylką. Ae jak się już pojawiły to trzeba powalczyć o dom.
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:05   

Agnieszka napisał/a:
Takie właśnie ponosi się konsekwencje biorąc szczurka ze sklepu, a raczej szczurusie ponoszą:(


raczej gdyby nie trafił do angel_i to trafiła by do brzucha jakiegoś gada, łącznie z maluchami - jak 99% szczurów zesklepu.
no tak, jes za co najeżdżać na angelę :)
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:17   

Ren, do niczego nie wracam i nic nie wałkuję, przedstawiam po prostu swój punkt widzenia na kwestię kupowania szczurów ze sklepów, przygarniania z ogłoszen itp :)
_________________
koszatniczka & szynszyle
 
     
angel_a 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:21   
   Zwierzątka: Nemezis i Kalipso, lecz już tylko w pamięci...


tak, ale czytało się ogólne informacje o szczurach, a nie zagłębiałam się w sprawy gdzie kupić itp, bo dla przeciętnego "Kowalskiego" rzeczą normalną jest, że np. gryzonie można kupić w sklepie zoologicznym!!! I nie zaprzeczę, bo zapewne gdybym mogła cofnąć czas to wzięłabym szczura od kogoś...


Szczurki mają zaledwie dwa dni, a więc są to jeszcze ślepe oseski, radzicie uśpić?

zdjęcia małych jeśli chcecie http://img300.imageshack....mage=sz1iz6.jpg
http://img296.imageshack....mage=sz2vu9.jpg
http://img385.imageshack....mage=sz3aj1.jpg
_________________
Pierwsze i jedyne w mojej pamięci: Nemezis [*] i Kalipso [*]
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


angel_a, ja bym uśpiła, ale to musi być Twoja decyzja, nikt jej za Ciebie nie podejmie :( Nie mam zamiaru Cię atakować w żaden sposób.


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4397 Zajrzyj tu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
angel_a 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:50   
   Zwierzątka: Nemezis i Kalipso, lecz już tylko w pamięci...


Z tego co wiem da się już określić płeć, prawda? A więc jeśli na 100% są chętne osoby i mam pewność że będą to bardzo dobre domy, to chyba jest sens zostawić te maluchy, a resztę uśpić? Co sądzicie?
Kurczę, to cholernie ciężka decyzja... Ale chyba tak właśnie zrobię...
_________________
Pierwsze i jedyne w mojej pamięci: Nemezis [*] i Kalipso [*]
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:55   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


angel_a, płeć można określać już teraz, jeśli masz chętne, zdeklarowane, odpowiedzialne osoby, to ja bym maluchy zostawiła. Są już przy samicy jakiś czas, teraz byłoby jej ciężko, gdyby nagle odebrać jej młode.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 19:12   

możesz też oddać terrarystom którzy się humanitarnie ze ssakami obchodzą. Ja bym tak właśnie zrobiła bo po co ma ginąć 16zwierząt [8 wpaszczy, 8 uśpionych] jak może tylko 8 :) choć w dłuższej perspektywie nic to nie zmienia.


a te zaklepane ofc bym zostawiła :) skoro mają szanse na dobre domy.
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 19:35   

angel_a, witam, stało się jak się stało; jeśli myślisz pozytywnie i wiesz, że znalezienie domu zajmie trochę czasu, masz warunki i czas by się nimi zająć, to ja bym je na twom miejsu zostawiła...Powodzenia, czekam na wieści, jaką decyzję podjęłaś....
 
     
angel_a 



Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 19:51   
   Zwierzątka: Nemezis i Kalipso, lecz już tylko w pamięci...


Myślę, że decyzję już podjęłam... W sumie dużo mi pomogliście i podjęłam decyzję, że zostaną tylko te, które na 100% mają "zaklepane" domy, reszta prawdopodobnie jutro lub w sobotę zostanie uśpiona...

Cholernie trudna decyzja, zaraz się chyba poryczę... właściwie już się poryczałam, nie wiem co będzie jak już będę z tymi różowymi kluskami u weta ;(
_________________
Pierwsze i jedyne w mojej pamięci: Nemezis [*] i Kalipso [*]
 
 
     
Semena 



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 990
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:01   

A gdzie zdjęcia maluchów? Nie za szybko ta decyzja? Może jeszcze poczekaj, daj ludziom szansę się zastanowić, daj szansę małym szczurkom...
_________________
Zakochana bez pamięci! (Mars [*], Mefisto [*], Nils[*])
Na zawsze w naszych sercach: Marsik [*], Nilsik [*], Mefiś [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13