Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek
Autor Wiadomość
Dogha 



Dołączyła: 24 Gru 2011
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 22:21   
   Zwierzątka: 3 psy, chomik, szczur


Jeśli potrzebne są fotki Trixie plastiku 28cm lub Karlie wonderland boogie wheel 29cm to służę, mam oba dla chomika. Tylko powiedzcie co chcecie na nich widzieć.
 
     
bonzo 


Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Łaskarzew
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 12:51   
   Zwierzątka: sczurek :D


Moje nawet na kołowrotek nie spojrzały ; ) I nie wkładajcie ich na siłę, bo zniechęcicie je do siebie ; )
_________________
Mandarynka, Bella <3
Ostatnio zmieniony przez susurrement Nie Lut 05, 2012 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
misha101 


Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:19   
   Zwierzątka: Szczury


Moje szczurki mają dość duży kołowrotek średnica 25 cm, bez szczebelków jednolite (taka siatka tam jest). Biegają w nim raz na jakiś czas przez maksymalnie kilka sekund, przechodzą przez niego, bujają się lub biegają jeden w jedną drugi w drugą i się w nim tarmoszą, więc myślę że szkoda im zabierać taką zabawkę, skoro korzystają z niej tak mało. Przy takim użytkowaniu pewnie jest więcej korzyści dla ich kondycji fizycznej niż szkód dla kręgosłupa. Mój poprzedni ogonek nie był zainteresowany, więc jest to kwestia indywidualna. Także dla niektórych polecam ;)
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:33   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


W kołowrotku odpowiedniej średnicy nic sie szczurowi w kręgosłup nie stanie.

A że niewiele osobników (u mnie jeden na ponad 30) sie interesuje bieganiem w miejscu to inna sprawa. Pewnie gdyby od malutkiego były uczone to by sie przyzwyczaiły. Na pewno wygodne jak pare dni nie można ich wypuścić.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 01:19   
   Zwierzątka: kot


kupiłam moim grubasom tydzień temu ten kołowrotek
http://www.zooplus.pl/sho...lowrotki/170433
od 3 dni jedna w nim lata. tylko jedna, reszta ma go w de (chyba że robią to kiedy mnie nie ma, lub kiedy śpię :P )
ciche to, słychać tylko tuptanie, super zrobiony, szczur w normalnej pozycji biegającej, ogon lekko do góry ale nie wydaje mi się żeby było to groźne dla zdrowia. oceniam pozytywnie :)
_________________
mam kota.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 07:35   
   Zwierzątka: brak


Też mam ten kołowrotek, został po mojej myszce. Dałam go szczurom i też tylko jedna w nim lata :mrgreen: Ta sama, która już kiedyś biegała w mniejszym kołowrotku, jak była malutka, ale później musiałam go zabrać, bo urosła. Ciekawe, czy to pamięta ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
WrzecePiore 


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Człuchów
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 15:44   
   Zwierzątka: Honorata Szczurkowa


Moja Szczurkowa
biega w kołowrotku ale troszkę go zmodernizowałem :P
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 16:40   
   Zwierzątka: szczurze damy


WrzecePiore, pochwalisz się jakimś zdjęciem?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
nikoś 



Dołączyła: 17 Kwi 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 19, 2015 18:30   
   Zwierzątka: kot,5 szczurków


Moje szczuraski posiadają kołowrotek 28 cm firmy Trixie, i powiem wam że korzystają z niego praktycznie o każdej porze dnia i nocy.Bardzo polecam. odkąd mają go w klatce szczurki nie niszczą hamaków, bo są maksymalnie wybiegane :mrgreen: .
_________________
Szczur potrzebuje szczura,taka jego natura.
Szczurki-Nikoś, Sammi,Filip,Julek,Amorek
Kot-Klemens
 
     
FOXI 


Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Maj 19, 2015 19:21   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny


A ja nie dawałam kołowrotka szczurom bo boję się o ich ogonki.
_________________
Nasz wątek:
http://forum.szczury.biz/...1002558#1002558
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 13:00   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


nikoś, w życiu nie spotkałam szczura, który chciałby biegać w kołowrotku :o Moim zdaniem są na to po prostu za mądre. A przy odpowiedniej ilości wybiegów nie ma potrzeby, żeby się wybiegiwali w klatce - mogą w niej sobie odpoczywać.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 13:27   
   Zwierzątka: brak


A moje niektóre samiczki lubiły, ale głównie w młodszym wieku ;) Może nie jakoś intensywnie całymi dniami, ale często słyszałam, że sobie biegają. Oczywiście nie zamiast wybiegu poza klatką, ale jako dodatkowa atrakcja. Też mam kołowrotek Trixie 28 cm, na szczęście biegają w nim tylko maluchy (których aktualnie nie mam, więc nikt nie biega :P ), więc nie zabieram, mimo że jest nieco za mały.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 23:16   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Moje też kochały. A maluchy w grupie to już świata poza nim nie widziały (kołowrotek okupowany przez stadko maluchów zachowuje się znacznie ciekawiej i mniej przewidywalnie niż używany przez pojedyncze zwierzę - np. potrafi poruszać się w przeciwnym kierunku co biegnący ogon, a maluch ląduje na suficie ;) ).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
nikoś 



Dołączyła: 17 Kwi 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 06:13   
   Zwierzątka: kot,5 szczurków


Ale moje też mają codzienne wybiegi po pokoju , plus wielką woliera, a kołowrotek sprawdza się w 100%.Długo się zastanawiałam czy kupić, bo kołowrotki nie są polecane dla szczurka w ale jak widać warto było.
_________________
Szczur potrzebuje szczura,taka jego natura.
Szczurki-Nikoś, Sammi,Filip,Julek,Amorek
Kot-Klemens
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 11:48   
   Zwierzątka: brak


nikoś, a jakich rozmiarów masz kołowrotek? :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12