Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek
Autor Wiadomość
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 23:34   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


mi się wydaje że krzywde może zrobić taki kołowrotek gdzie jak ogon wystaje to moze zostać przycięty (np przez nóżki kołowrotka). ale są też takie które są przyczepiane do boku klatki i są zasłonięte tak że nie ma jak się ten ogonek 'podłożyć' - ale widzialam na razie takie tylko plastikowe, choc malo sie rozgladam bo wole jednak by szczur pobiegal na zewnatrz niz na kolowrotku :)
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 10:31   

A mi się wydaje, że szczury są za mądre na bieganie w kołowrotku :]
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Szczur Zdzisia 



Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 09:17   A może kołowrotek...
   Zwierzątka: Szczurek i piesek


Chciałam kupić swojemu szczurkowi kołowrotek do klatki, ale nie wiem czy szczury biegają w takich rzeczach a jeśli tak to lepszy był by kołowrotek czy kula do biegania ?
_________________
wystarczy jedno nie uważne słowo,znika wszystko i nie masz już nikogo ;( ku pamięci Psotce :( małej śwince morskiej
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 09:22   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szczur Zdzisia, szczurkowi to lepiej spraw drugiego szczura ;) Kule są jakimś chorym wymysłem, szczur ma biegać po pokoju a nie w kuli. Generalnie te ogromne zabudowane kołowrotki są ok, ale większość szczurów nie widzi celu w bieganiu w nich. Kołowrotki małe i z prętami mogą zrobić krzywdę szczurowi. Z kolei te ogromne wymagają też ogromnej klatki, żeby je tam wstawić ;)

PS Proszę, sprawdzaj najpierw czy podobny temat już czasem nie istnieje ;) Scaliłam
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 14:59   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


Patrze tak sobie w zooplusie - jaki fajny kołowrotek !
Talerz do biegania Flying Saucer
i tak nawet rozsądnie opisany...
Cytat:
Gryzoń biega po płaskiej powierzchni, w ten sposób jego kręgosłup nie będzie nadwyrężony. Lekkie nachylenie talerza umożliwia zwierzęciu tak jak w przypadku standardowych kołowrotków poruszanie się po nim. Zwierzak bardzo szybko przyzwyczaja się do niego

Prawie kupiłam :mrgreen: całe szczęście obejżałam sobie parę filmików z chomikami :lol: jak te szalone kołowrotomaniaczki zostają wystrzelone jak z procy, to nie chcę myśleć co by było z moimi szczurkami :roll:
szkoda :/
 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 15:03   
   Zwierzątka: doge


zuuzuushii napisał/a:
ałe szczęście obejżałam sobie parę filmików z chomikami jak te szalone kołowrotomaniaczki zostają wystrzelone jak z procy, to nie chcę myśleć co by było z moimi szczurkami
Może kołowrotek nie bez powodu zwie się flying :P
edit: http://www.youtube.com/watch?v=O8B8PSeOagc eeee, to chyba nie jest normalne? :shock:
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 15:10   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


tu dopiero wystrzelił ! SZOK :lol:
szczura to by załatwiło pewnie na miejscu :roll:
 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 15:15   
   Zwierzątka: doge


zuuzuushii, jakoś mnie to przeraża :shock: A on jest tak głupi, że jeszcze tam wraca ;P
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 15:18   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


chciałabym mieć takie samozaparcie :]
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 15:54   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Widziałam to coś kilka dni temu, wydało mi się dziwne :P Znając moje szczury - wejdą, obsikają i będzie stało. Swoją klatkę dostałam z kołowrotkiem do wymontowania (taki "zły": - pręty, dosć mały jak na szczura), na wybiegu postawiłam im z ciekawości, czy w ogóle się zainteresują. Zainteresowały. Przyszły, bujnęły ze 2 razy kołem i poszły :P
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 01:56   
   Zwierzątka: brak


Kupiłam taki Flying Saucer na ebay'u za 30 zł dla mojej myszy, ale jakoś nie umiała z niego korzystać. Oddałam koledze, który ma chomiki - ponoć się kręcą i wystrzeliwują w powietrze :P

Swoim wstawiłam ostatnio kołowrotek, taki dołączony do klatki, ale pomiędzy prętami przeplotłam pasek kartonu, tworząc jakby pełny kołowrotek. Ma średnicę ok. 23 cm, więc trochę mało, ale chciałam zobaczyć, czy się spodoba i w razie czego kupić większy (bo tanie nie są :? ). Ale niestety, zainteresowania brak :P Ma ktoś pomysł, jak zachęcić szczury do biegania w takim wynalazku?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Cholina 


Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 40
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 11:03   

Ja mam kołowrotek (z klatki od chomika) ale nie montowałam go dla szczura bo pewnie by i tak nie biegał. Raz tylko włożyłam go do tego kołowrotka, to jednak ta zabawka jest za mała :D szczur jakby biegał to na grzbiecie miałby wytarty z sierści łysy placek :]
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 12:59   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Taki spodek, średnio mi się wydaje zdrowy dla zwierzaka, bo zewnętrzne łapy biegną z inna prędkością niż wewnętrzne, więc jeśli nie biega, raz w jedną stronę, raz w drugą, to może mieć jedną stronę ciała bardziej obciążoną. Co do latania to myślę, że to właśnie najbardziej bawi te chomiki, u nas Loki uwielbiał być rzucany na łóżko, sam przybiegał i domagał się latania.

Ja niedawno widziałem inny kołowrotek, który budową i rozmiarami byłby odpowiedniejszy dla szczurów, a używany przez jeże: http://jezyniec.blox.pl/2011/03/SZALENSTWO.html jednak nadal myślę, że szczur ma inne potrzeby niż chomik, czy jeż i zwyczajnie samo bieganie, dla biegania, go nie będzie bawiło.
 
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:00   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


Jestem na etapie urządzania nowej wielkiej klatki,powiedzcie czy kołowrotek to dobry pomysł w kwietniu powiększy się stado o 2 maluchy i w połowie marca czyli za jakieś kilka dni o samiczkę 2 miesięczną więc razem będę miała 9 dziewczyn w różnym wieku,a może proponujecie coś innego zamiast kołowrotka albo dodatkowo żeby maluchy się nie nudziły, a i moje starsze dziewczynki miały pożytek :mrgreen:
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 13:07   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Asaurus, zależy od egzemplarza :wink: Miałam jedno stado, które kochało kołowrotek nad życie. I co ciekawe biegały tam szczury inteligentne, a nie te "inteligentne inaczej" (często sądzi się, że kołowrotek jest "za głupi" dla szczurów, a raczej, że szczury są za mądre, aby biegać w kółko). A biegały często i dużo. Jak się stado "wymieniło" to kołowrotek stał bezużytecznie, robił tylko za toaletę.

Z moich obserwacji wynika też, że kołowrotek jest super pomysłem dla kilkutygodniowych maluchów, które potrzebują dużo ruchu, rozwoju, nowości, lubią eksperymentować. I im jest więcej maluchów na kołowrotku tym jest ciekawiej, bo efekty działania są mniej przewidywalne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12