Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 06:52   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Uria, z poprzecznymi prętami w życiu bym nie kupiła. Kup taki zabudowany.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Uria 
Obserwator



Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Bydgoszcz / Olsztyn
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 07:00   
   Zwierzątka: Szczuraski


http://ale.gratka.pl/oglo...la_szczura.html

Mój kołowrotek wygląda podobnie z tą różnicą, że pręty nie łączą się wewnątrz kołowrotka (nie widać na tym kółku niestety też tej przestrzeni pomiędzy kołowrotkiem a prętami podporowymi).

Layla, nie stać mnie na bardziej fikuśny kołowrotek. Co więcej... wolę przewlec pręty materiałem i porządnie go napiąć, niż kupić taki, co ma na dole siateczkę zamiast prętów... bardziej potrafię sobie wyobrazić wkęcony i urwany paluszek niż ogon.

EDIT@
tu narysowałam o co mi chodzi z tą przestrzenią:
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 19, 2008 07:18   

Tak naprawdę o kołowrotek jest wiele krzyku, a nikt go szczurom nie zapodał, żeby sprawdzić. ;) Trochę to nie fair. ;]
Vella ma kołowrotek od lat i jej szczury są nim zachwycone, pomijając już fakt, że nic im nie jest.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 08:35   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja zamierzam zapodać moim samiczkom :) Zdam relację jak już kupię.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 10:05   
   Zwierzątka: ogony


Sama słyszałam o szczurach biegających w kołowrotkach. Tyle, że muszą być pełne. I obawiam się, że 28 cm średnicy to za mało... w końcu niewiele mniej ma długości dorosły szczur (bez ogona oczywiście)...
Cytat:
Według mnie najbardziej niebezpieczne są te listewki z boku.

Ja widziałam kołowrotki dla gryzoni z plastyku, pełne (znaczy się, szczebelki takie, jak w drabinkach ferplasta, żeby gryzoń się nie ślizgał), z pełną jedną ścianą, przyczepiane do boku klatki.

Sorgen, a może odrobinę pomajsterkowania? Ktoś gdzieś na forum zrobił zabudowany digging box i połączył jakąś rurą z klatką - też ćwiczenia (wykopki), a o ileż ciekawsze i zdrowsze dla szczura.
Można by też zrobić labirynt, np. z desek pozbijanych gwoździkami, przyłożony z wierzchu np. płytą z plexi (od spodu może też, żeby siuśki nie wsiąkały). Taki labirynt nie musi być nie wiadomo jak rozbudowany, toż to szczur ino. Można w nim poumieszczać w różnych miejscach np. smakołyki, czy ulubione zabawki. No i rozwija inteligencję szczura, zaspokaja potrzebe eksploracji....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 11:06   

Sorgen napisał/a:
Mazoku chodzi Ci o tę tarczę obrotową??
tak, ale w sumie coś takiego to można spokojnie samemu zrobić, wystarczy kupić plastikową, okrągłą tacę w jakimś supermarkecie, śrubę i ciężarek na dole... hmm.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Paszczurkowa 
Zjadłabym Budyń *.*



Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 21
Skąd: Luboń k.Poznania
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 11:25   
   Zwierzątka: 2 Szczurki,Pies,Koń


Ale z drugiej strony szczury szybką nudzą się nowymi zabawkami
_________________
Ze mną:
Anakin i Louk
Za TM:
Parszywek

 
 
     
Uria 
Obserwator



Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Bydgoszcz / Olsztyn
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 11:28   
   Zwierzątka: Szczuraski


Mój kołowrotek ma średnicę 24cm. Szczurki NA RAZIE jeszcze nie są takich wymiarów więc myślę, że jeszcze jakiś czas im posłuży :)
Tak btw... 28cm... to wielkie bydle ^^ u mnie w klatce szorowałby o 'sufit' podczas kręcenia (mam parterową).

Majsterkowanie - uważam ze genialną sprawę! Nie każdego stać na zakup zabawek od 50zł w górę. Mazoku i Nisia mają dużo racji. Lepiej czasem samemu coś zrobić dla szczurcia :) Taniej, jest zabawka taka jaką sobie wymarzyliśmy... a i ma się tą niezwykłą satyswakcję, gdy dzieło spodoba się szczurciom :mrgreen:

Jeżeli wahasz się z zakupem kołowrotka - lepiej zrezygnuj, bo potem biedna nie będziesz spać po nocach w obawie, że coś szczurkowi sie coś złego przytrafi :]
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 16:23   
   Zwierzątka: kot.


Co do tej tarczy, mam taką samą deskę :wink: Jest to normalna okrągła deska z drewna, tyle że można nią obracać. Jak ktoś chce moge to obfocić :]
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 21:17   

Nisia moje szczury mają w klatce na stałe wielkie pudło z ziemią, kopią w nim sporadycznie. Śmierdziele się w klatce nie nudzą, mnie martwi to że mogą ruchu nie mieć tyle ile miały do tej pory. Czekam na kasę i kupuję kołowrotek, relację zdam :mrgreen:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 20, 2008 17:08   

devilline, a biegają po tym czy tylko gryzą? :P
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:26   
   Zwierzątka: kot.


Ren, ja im tego nie daje, bo to jest deska, dobra jest np. pod pizze :-P Wątpie żeby po tym biegali, ale jak chcecie to moge ich przetestować.
 
 
     
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 21:38   

gdzieś na forum czytałam jakimś, że ktoś robił kołowrotek szynszyli z kubła po farbie.
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 19:55   

taką mam refleksję na temat kołowrotków - ja ich nie używam i moje szczury ich nie lubią, ale czy komukolwiek rzeczywiście zdarzył się jakiś wypadek z kołowrotkiem? Kiedyś na forum była dyskusja i dziewczyna zamieszczała filmik swoich szczurów bawiących się na (odpowiednio dużym) kołowrotku. I idea była taka, że one zawsze miały taki kołowrotek i nie było problemów. Chyba nie należy tak demonizować kołowrotków, bo robi się z tego dogmat, a nie jestem pewna czy ona aby zawsze słusznym jest :wink:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Arisa 



Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 22:26   
   Zwierzątka: Neko & Aki <3 Yume <3 Yuki <3


Niamey napisał/a:
czy komukolwiek rzeczywiście zdarzył się jakiś wypadek z kołowrotkiem?


Wlasnie slyszalam o takowych, ale pewnie mialo to zwiazek ze zlym rozmiarem kolowrotka. :/

Moze masz racje z tym demonizowaniem, ja mialam stycznosc z wieloma osobami, ktore mowily kategoryczne NIE kolowrotkom + kilka ktore twierdzily, ze RACZEJ NIE. Moze z tego sie to wzielo i jestem przewrazliwiona :oops:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11