Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek
Autor Wiadomość
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:42   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


To ja odpowiem inaczej :P

28cm średnicy powinno być ok.
Moja osobista szczurzyca (śp.Mysza) kochała biegać w kołowrotku.
Niestety w tamtych czasach nie było odpowiednio dużych i musiałam z bólem serca zlikwidowac jej ukochana zabawkę. Żadnych urazów się nie nabawiła i była jednym z najdłużej żyjących moich szczurów (ale to już nie ma z kołowrotkiem wiele wspólnego).
Innym swoim szczurom nigdy kołowrotka nie kupowałam, bo uważałam, że nie ma sensu. 8)
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:45   

Sorgen napisał/a:
To ja widziałam w takim razie kilka razy jakieś skrajnie debilne szczury bo w kołowrotku biegały :P
najwyraźniej ja też. W dodatku w dużym i pełnym (bez szczebelków) nic im się nie stanie.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ba, sama chyba kupię, uważam, że moja Kiko będzie wniebowzięta :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:50   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Sądzę, że to zależy od częstotliwości biegania. Osobiście mam 2 myszy które często biegają i widać zwyrodnienia. Ogony sa pokrzywione i noszą je w górze i kręgosłupy trochę wygięte do góry. Ale to są emerytki, długo już biegają. Kolowrotek jest dobry ale w malych ilościach.

Ps. Myszy mają dopowiedni, zakryty kołowrotek.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:51   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Fauka, ale skąd wiadomo, czy zwyrodnienia nie są spowodowane wiekiem?

http://pl.youtube.com/watch?v=tvP1CdHWW2I jeden z filmików Jorats, tu - maluszki :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:54   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Bo mam myszy w podobnym wieku, te bez zamiłowania do kołowrotka są normalne, te które głownie w nim biegają są trochę powykrzywiane. Obserwuje je, podobnie jest z samcami, 2 nie mają kołowrotka i wyglądają normalnie, jednemu trochę ogon już leci do góry dlatego musiałam mu go zabrać.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Lis 18, 2008 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 20:03   

Mnie np. ten film przekonuje http://pl.youtube.com/watch?v=2MaH0HjF2OQ
Dobra czyli kołowrotek ok 28cm będzie gut, jeśli nie będzie cały czas w klatce nie powinno mi szczurów powykrzywiać. No więc z najbliższej wypłaty kupię im taką zabawkę :mrgreen: Może nie taki kołowrotek straszny jak go malują :wink:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 22:01   

mi się osobiście ta karuzela podoba, chyba ją kupię, wygląda na taką że wszystkie szczury mogłyby się bawić :)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 22:09   

Mazoku chodzi Ci o tę tarczę obrotową?? Jakoś mam obawy że moje maupy by ją zjadły a nie bawiły się na niej :/
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 22:19   

Miałam w ręku taki kołowrotek jak na filmiku wstawionym przez Sorgen i jest on co najmniej chybiony. Ostre zakończenia prętów, te poprzeczne "listewki" też są ostre, wszystko dość niebezpieczne jak na szczury. Wystarczy, że jeden postanowi zejść, a drugi będzie dalej biegł i nieszczęście z ogonem w roli głównej gotowe.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 22:24   

Oli ale ja chcę kupić taki kołowrotek bez szczebelków, taki jak podałam w pierwszym linku. Tego ze szczebelkami bym się bała, wprawdzie moje myszoskoczki w takim lata biegały i nic się nie działo ale wolę nie ryzykować.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 22:28   

Według mnie najbardziej niebezpieczne są te listewki z boku.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 23:28   

Oli a taki http://www.zooplus.pl/sho...olowrotki/32886 bo niby sporo droższy ale mogę tyle kasy poświęcić. A co do tych listewek, niebezpieczne by chyba tylko było wkręcenie ogona między tą listewkę a te ramiona na których karuzela stoi. A jakby tak te ramiona były u góry, np. przymocowane do sufitu w klatce? Wtedy szczur by się nie bardzo miał jak przyciąć tymi listewkami. Moje skoczki tak miały i wszystko było ok a biegały czasem po 3 i co chwilę któryś w pełnym biegu wyskakiwał z karuzeli.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 23:32   

Yyy, ten to już w ogóle jakiś dziwny. Wiesz, ja jestem ogólnie przeciwna kołowrotkom dla szczurów, więc moja opinia jest bardziej subiektywna. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Uria 
Obserwator



Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Bydgoszcz / Olsztyn
Wysłany: Śro Lis 19, 2008 06:50   
   Zwierzątka: Szczuraski


Mam trzy szczurcie. Z czego jedna uwielbia biegać w kołowrotku i robi to codziennie. Kołowrotek ma normalne pręty poprzeczne i jest jednym z najzwyklejszych ze sklepu zoologicznego. Mama mnie nastraszyła, że ogon im się może wkręcić... powiem wam, że to jakaś przesada... Kołowrotki są tak skonstruowane (znakomita większość DUŻYCH jaką widziałam), że skutecznie to uniemożliwiają. Pręty podtrzymujące kołowrót są pod kątem, specjalnie wygięte by podobna sytuacja nie miała miejsca (od kółka jest przerwa ok 8-10mm). Jeżeli was ta zabezpieczająca szerokość nie przekonuje podam wam przykład z życia wzięty...

Mój kołowrotek zawiesiłam do góry nogami. Pierwszego dnia jedna ze szczurci wspięła się na niego do góry po pręcie konstrukcyjnym i sobie na nim wisiała. Kiwała się kiwała główką skierowaną do środka kołowrotka... wtem drugi wlazł do kółka i zaczął biec nim zdążyłam otworzyć klatkę. Przeraziłam się! Już widziałam jak Pestce kołowrót obcina główkę!!!! Ale całe szczęście nic się nie stało. Szczuras spokojnie się przecisnął, bez pardonu dzięki zabezpieczeniu i ma się dobrze. Nawet zaczął biegać w kołowrotku ;] jednak z dalszych wspinaczek - zrezygnował.

Stwierdzenia, że szczury są zbyt mądre żeby biegać w kołowrotku... są po prostu dziwne. Nie kwestionuję tu tego, że są to jedne z najbardziej inteligentych stworzeń na Ziemii. Niemniej, moje szczurcie traktują kółko jako świetną zabawę (przepychanki, bieganie razem) a głupie nie są.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13