Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana sierści
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 11:13   

U mnie troszke widać, ale tak jak pisałam, nie znawałabym tego linieniem. :)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 13:30   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


U mnie też widać. Zdecydowanie nie tak jak u kotów, ale jednak da się zauważyć ;) A na wiosnę trochę "linieją" co głównie widać na ubraniach :lol:

A ogonek może rudzieć różnie :P niektóre mają placki, a niektóre rudzieją bardziej równomiernie ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Sandra 


Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 48
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 18:26   

U mnie jest bardzo zauważalne,wszedzie fruwaja białe kłaczki

[ Komentarz dodany przez: LunacyFringe: Wto Wrz 15, 2009 20:48 ]
błąd popr.
Ostatnio zmieniony przez LunacyFringe Wto Wrz 15, 2009 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 16, 2009 13:59   

Viss, u mnie jest to samo. Na zime Stary bardziej linieje... Teraz chodze cala w siersci, a w lecie prawie w ogole...
 
     
2iza 


Dołączyła: 26 Sie 2009
Posty: 50
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 10:33   

Czyli właśnie się dowiedziałam ,że zmiana futra jeszcze przede mną bo moje malce mają dopiero troszkę ponad miesiąc :wink: A mam jeszcze takie pytanko odnośnie zmiany sierści . Mam dwie samiczki jedną czarną z białym brzuszkiem i skarpetkami ,a drugą biało czarną -kapturek , czy jest taka możliwość ,że po ofutrzaniu zmienią barwę sierści ? Słyszałam o husky itd. oraz o tym ,że czarne zazwyczaj rudzieją jak są starsze ,ale czy tak wcześnie też może się to zdarzyć ? Jeżeli powieliłam czyjeś pytanie to przepraszam nie miałam czasu przejrzeć całego wątku :oops:
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 15:28   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


2iza, nie szczury nie zmieniają koloru razem ze zmianą sierści. ;)

Wyjątkiem są tylko husky, które stają się z wiekiem srebrne.

Rudzienie może się pojawić w różnym wieku (najczęściej po 5 m-cu życia) i jest to wada koloru, nie jest to związane ze zmianą sierści.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 15:56   

ale również rudzenie może pojawić się w momencie kiedy szczur jest osłabiony ma problemy hormonalne (patrz sp. Rilla)
ale to już wyjątki.

głównie powód i zależność jest taka jak opisała Nakasha

ewentualnie szczury, które są silvered (przetykana sierść białym włosem) często to ujawniają po zmianie sierści. :wink:
_________________

 
     
2iza 


Dołączyła: 26 Sie 2009
Posty: 50
Wysłany: Wto Paź 20, 2009 08:14   

Acha dziękuję , czuje się douczona hehe :]
 
 
     
Rapid166
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 12, 2009 22:55   

przeczytałem cały wątek ale i tak zadam swoje pytanie bo mnie nurtuje i wole rozwiać wszelkie wątpliwości. moja szczurka ma 6 tygodni, jest z maści kapturkiem biało czarnym. z kuperka stopniowo zaczeły jej wypadac włosy na górze a od boków widac takie linie poniżej których są normalnie włosy. efekt wygląda tak ze jest łysawa od góry przy ogonie a od boków ma bujną sierść. czy jest to normalne?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 00:13   

Rapid166, to nie jest normalne. Zabierz małą do weterynarza, to może być jakaś choroba skórna, pewnie pochodzenia pasożytniczego lub grzybica.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Rapid166
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 22:55   

Devona, skórka na kuperku zaczęła zarastać, nie ma na niej śladów zmian chorobowych, sama szczurka zachowuje sie normalnie jest wesoła i towarzyska. prawie się już wybierałem do weta ale ostatecznie zauważyłem zmiany na lepsze wiec chyba już nie ma potrzeby
na to wychodzi ze moj szczurek tak dziwnie zmienia sierśc że najpierw prawie do zera wyłysiał na tej pupie (i tylko pupie) a potem siersc zaczęła zarastać ;)
 
     
Alexxx 



Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 48
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 11:27   
   Zwierzątka: 3 szczurki


U mnie chłopaki mają 4 miesiące, od jakiegoś miesiąca Czarkowi (który był popielaty z białą pręgą na brzuszku) wyrastają białe włosy i jego ogon (wczęsniej czarny) zaczyna jaśnieć, czy to normalne wśród ogonów o ciemnej sierści ?

EDIT:
Czy drapanie podczas zmiany sierści jest normalne czy może, jak wcześniej pisaliście, powinnam isć do weterynarza ? Bo oba moje szczurki coś często ostatnio sie poddrapują...
_________________
Cesar (10.08.2011) & Jimbo (13.08.2011) & Don Vito (9.01.2012)

 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 14:51   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Alexxx, a Czarek (też mam Czarka ;) ) nie jest przypadkiem husky? Poczytaj na forum - one jaśnieją wraz z wiekiem, czasem nawet do zupełnie białego. Może też być silvered, czyli tak jakby lekko posiwiały. A najlepiej wstaw zdjęcie i zapytaj w tym wątku.

Drapanie często jest objawem pasożytów, alergii, przebiałczenia czy innych chorób skóry - jeśli nie masz pewności to lepiej iść do weta - osłucha, zbada, sprawdzi sierść. Sama zmiana sierści raczej nie wywołuje specjalnego swędzenia. Tylko poszukaj weterynarza spośród polecanych na forum, bo psio-koci weterynarz może zrobić więcej szkody lecząc szczura, nawet tylko z pasożytów.
 
     
bchadzyn 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 51
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie Lut 26, 2012 13:55   
   Zwierzątka: Włodeczek i Alek <3


Moje też się ofutrzają - mają 2,8 mca. Piękny okres dla szczura, ale dla mnie nie! Bo kocham ich mięciutkie futerko, nie chcę żeby się zmieniało :D
_________________
Ze mną: Włodeczek i Alek

W zielonym ogrodzie: Hagen, Kearsy, Nela, Cody, Klara, Stefan, Dyzio [*]
 
     
Ajlonka 



Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 295
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 11:34   
   Zwierzątka: Kot, Pies, trzy ogonki- Ozzy, Edzio, Chester :)


Moje chłopaki mają troszkę ponad 3 m-ce... Edzio to klasyczny bareback, Ozzy zwykły kapturek. No i jak u Ozzy'ego wszystko w porządku, albo przez czarną pręgę nie widać, to Edzio ma jakąś dziwną sierść. Parę dni temu zobaczyłam u Edzia jakąś pręgę na grzbiecie od ogona do łebka. Wygląda jak u kapturków, ale nie jest czarna... według mnie jest to rzadsza sierść po prostu i tak prześwituje skóra. Pręga jest idealnie równa, sierść jest krótsza i rzadsza, ale placków łysych nie ma ani żadnych zmian na skórze.. I nie wiem, czy to efekt zmiany futerka czy coś innego...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12