Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Mar 12, 2014 23:43
Nowa ranga dla zasłużonych użytkowników - pomysły
Autor Wiadomość
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
  Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:36   Nowa ranga dla zasłużonych użytkowników - pomysły
   Zwierzątka: kotka Puma


Zastanawiamy się od jakiegoś czasu nad nową rangą dla zasłużonych merytorycznie użytkowników forum. W związku z tym mamy do Was kilka pytań :)

1. czy chcecie, aby powstała taka ranga?

2. jak ma się nazywać nowa ranga?

3. jakie mają być zasady przyznawania rangi - proponujemy punkty pomogła (np. powyżej jakiejś ilości punktów dajemy rangę automatycznie) lub zgłaszanie kandydatury i głosowanie (ankietę) czy dana osoba ma otrzymać specjalną rangę

4. inne pomysły - kolor belki etc.


Zapraszam do dyskusji :)
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 14:20   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


falka napisał/a:
1. czy chcecie, aby powstała taka ranga?
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK :]

falka napisał/a:
2. jak ma się nazywać nowa ranga?
Może zasłużona osoba dała by swoje pomysły (ew.mogłaby skorzystać z odgórnej ) i w ankiecie byśmy głosowali czy się zgadzamy na taką nazwę :mrgreen:

falka napisał/a:
3. jakie mają być zasady przyznawania rangi - proponujemy punkty pomogła (np. powyżej jakiejś ilości punktów dajemy rangę automatycznie) lub zgłaszanie kandydatury i głosowanie (ankietę) czy dana osoba ma otrzymać specjalną rangę
jak wiadomo nie zawsze można wyróżnić daną osobe,nie można jej dodać punkta jak to nie ona założyła temat.A taka sytuacja może się pojawiać wielokrotnie.Dlatego nie patrzylibyśmy na punkty pod awatarem :P Napewno miałaby decydować o tym ankieta.Nie chciałabym aby to było automatyczne :wink: I jak conajmniej (wolna propozycja ) 10 osób uzyskało pomoc od danej osoby to dostaje taką rangę + do tego głosy userów czy są na tak czy na nie
falka napisał/a:
4. inne pomysły - kolor belki etc.
Średnio nasycony fiolet :mrgreen: ew.morski lub cytrynowy z czarnym napisem
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 16:31   

falka napisał/a:
1. czy chcecie, aby powstała taka ranga?
Tak, bardzo dobry pomysł. W końcu nie tylko te zue osoby będzie widać z belką. :P

falka napisał/a:
2. jak ma się nazywać nowa ranga?
Szczurzy geniusz? :mrgreen:

falka napisał/a:
3. jakie mają być zasady przyznawania rangi - proponujemy punkty pomogła (np. powyżej jakiejś ilości punktów dajemy rangę automatycznie) lub zgłaszanie kandydatury i głosowanie (ankietę) czy dana osoba ma otrzymać specjalną rangę
Wydaje mi się, że powinny być brane obie rzeczy pod uwagę, tzn. po osiągnięciu pewnego progu "pomogła/pomógł" zakładana byłaby ankieta czy dana osoba ma dostać rangę czy nie.

falka napisał/a:
4. inne pomysły - kolor belki etc.
Może kolor wybrany dobrowolnie, a tylko nazwa rangi ta sama?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 16:43   
   Zwierzątka: kotka Puma


ja myślałam: szczurzy mędrzec ;)

zapraszam innych do dyskusji, nie trzeba na wszystkie pytania odpowiadać, liczą się ciekawe pomysły :)
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 16:55   

Mi się wydaje, że punkty pomógł/pomogła nie zawsze są miarodajne, bo jak wiadomo, może je dawać tylko założyciel tematu. Ale skoro nie punkty pomógł/pomogła, to co mogłoby być "wskaźnikiem"?
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 18:38   

bardzo fajny pomysł.

może po prostu co miesiąc czy co jakiś czas robić wybory na forumowicza miesiąca? :mrgreen:
nie znam możliwości forum, ale może dałoby się wrzucić wtedy jakiś obrazek do podpisu, czy informację pod avatarem czy coś, nie koniecznie belka. a jeśli już, to zostawiłabym wybór koloru nagrodzonemu, a jeśli chodzi o nazwę, to proponowałabym dobra dusza, czy coś w ten deseń.
i jeszcze za co? dużo osób wkłada pracę w forum pisząc artykuły, pomagając we wcześniej założonych już tematach, a inni nie robią nic konkretnego, ale są po prostu sympatyczni i zachowują wzorową kulturę wypowiedzi, co też można by nagrodzić.

z tego co miałam okazję zobaczyć to punkty za pomoc czasami ludzie sobie klikają w zupełnie nieadekwatnych sytuacjach, ot tak, żeby ładnie w profilu wyglądało. ale nikt w taki sposób sobie nie kliknie dziesięciu punktów niezauważenie, więc myślę, że to dobra miara:)
nie zawsze można je przyznać, to fakt. ankieta też spoko. (tylko boje się, że zaczną się wojny pod tytułem A NIBY DLACZEGO?!)
ale można by właśnie co jakiś czas podawać kandydatury zasłużonych ludzi np na maila do moderacji, a oni by wystawiali te które się najwięcej razy zdublowały.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 19:18   

Podzielam zdanie marhewy. Ilość punktów pomógł niestety w stosunku do wielu osób nie jest miarodajna (np. Layla, nezu, pitu).

Może założyć temat i niech ludzie wypisują po 5, czy po 10 osób najbardziej zasłużonych? Wiem, że trasznie dużo pracy będzie przy zliczaniu tego, ale mogę się tego podjąć (jestem chora i zaczynam się nudzić...). :)

I chyba lepiej bardzo uściślić zasady. Po tym co napisała aga...
Tylko dla najbardziej pomocnych z tematyki szczurzej. Tzn. wszelka pomoc, rady w tematach dotyczących szczurów.
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 19:24   

Cytat:
może po prostu co miesiąc czy co jakiś czas robić wybory na forumowicza miesiąca?

To by też mogło być ciekawe :D
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 20:56   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
Może założyć temat i niech ludzie wypisują po 5, czy po 10 osób najbardziej zasłużonych?

Popieram. Z argumentacją, czemu ta osoba ma być zasłużona.
Viss napisał/a:
Tylko dla najbardziej pomocnych z tematyki szczurzej. Tzn. wszelka pomoc, rady w tematach dotyczących szczurów.

Też popieram, bo forum jest o szczurach.
aga napisał/a:
może po prostu co miesiąc czy co jakiś czas robić wybory na forumowicza miesiąca?

A może by tak osobno? Ankieta do wybierania zasłużonych osobno, wybory forumowicza miesiaca osobno. Może pani Król zgodziłaby się udzielac jakichś nagród, np. dodatkowego rabatu przy jednorazowych zakupach?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Alexis 
salto mortadele



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 22:00   
   Zwierzątka: kotełke


Nisia napisał/a:
aga napisał/a:
może po prostu co miesiąc czy co jakiś czas robić wybory na forumowicza miesiąca?

A może by tak osobno? Ankieta do wybierania zasłużonych osobno, wybory forumowicza miesiaca osobno. Może pani Król zgodziłaby się udzielac jakichś nagród, np. dodatkowego rabatu przy jednorazowych zakupach?



Jestem bardzo za :)
a może tą rangę by nazwać: szczuroznawca? :P
_________________
Za TM: Felicja (*ok. 12.12.2007 - 10.12.2009), Afra (*ok. 2.08.2008 - 8.01.2010), Skrętka (*ok. 27.09.2009 - 23.07.2011), Wtyczka (*ok. 27.09.2009 - 27.12.2011), Fetka (*ok. 27.10.2009 - 25.05.2012)
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 19:17   

Nazwa rangi, np. zaszczurzony, (szczurza wersja od "zasłużony")

Kolor taki , tylko może trochę łagodniejszy
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 20:49   
   Zwierzątka: kot.


A mi sie zaszczurzony średnio podoba, bo mi nie pasuje tutaj. A kolor to już w ogóle ; p
Ja myślę że nazwę rangi by się pisało, w zależności od rodzaju zasług.
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 19:34   

devilline, no z kolorem to rzeczywiście przesadziłam :) A ten pomysł z rangą zależną od usług, to całkiem, całkiem :mysza:
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 22:04   

devilline napisał/a:
w zależności od rodzaju zasług.
ale zasluga jest jedna - pomoc w temacie szczurów. :)
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 23:08   
   Zwierzątka: kot.


Ale różne są rodzaje pomocy, a przynajmniej mi sie tak wydaje.
A zresztą, co bedzie napisane to w sumie wszystko jedno, liczy sie to, że ktoś zauważy czyjś wkład :wink:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12