Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmiana rex, double rex - porównania, opinie
Autor Wiadomość
karino 


Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 19:15   
   Zwierzątka: szczurki, kot i pies


zwał jak zwał. Tam cała rodzina się tym zajmuje i maja chomiki, króliki, świnki morskie, szczurki, koty ragdoll i nie wiem co jeszcze.. w każdym razie jedno wielkie zoo :roll:
nie oceniam, nie komentuje, podaję tylko do wiadomości, że ma.
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 20:13   
   Zwierzątka: małe stadko


Ma czy nie ma,mało kto tu poleca kupowanie szczurków w sklepach,u osób prywatnych z rozmnażalni ect.
Ja bym wolała poczekać na szczurka z hodowli.Co prawda może i u nas nie hoduje się konkretnie dr ale wtedy to już żadna różnica czy to jest dr czy fuzz :) .
 
 
     
Sandra 


Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 48
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 09:50   

ja nie wiem gdzie napisać moją prośbę.bardzo chce mieć dumbo rexa i nie moge znaleźć. Szukam hodowli i też nie moge się doszperać. może wy mi pomożecie
Ostatnio zmieniony przez H. Śro Cze 24, 2009 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 09:56   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Sandra, po pierwsze szczury są stadne i MUSZĄ żyć conajmniej w dwójkach tej samej płci.
Po drugie dokładnie trzeba czytać planowane mioty.

Dumbo rexy mogą się pojawić w miotach D, E, G of Anahata, D, E Valhalla Rattery, O Emerald Moon. Czy to mało? Nie wystarczy dobrze przeczytać jakie odmiany są planowane? :|
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Sandra 


Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 48
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 11:45   

już przeczytałam.dzięki i sorx za kłopot.nie b ędzie sam nic się nie martw.mam już dwa szczurki i ten będzie trzeci.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 12:00   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


To dobrze, bo zaczęłaś pisać jak małolata, która chce już, teraz, natychmiast. Idąc do celu po trupach. :]
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Sandra 


Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 48
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 08:39   

eee...odpowiedzialna ze mnie dziewczynka i zanim dostałam moje kochane ogonki duuuuuuużo o nich czytałam i zadawałam wieeeele pytań żeby wiedzieć wszystko o szczurkach.do tej pory uzupełniam swoje ubytki w wiedzy ,no bo człowiek się ciągle uczy czegoś nowego.prawda?:)także nie strachać się napewno nie będzie sam i będzie szcześliwy jak Szary i Spierdek:):)
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 21:51   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


Off-Topic:
Odświeżam temat.


Mnie interesuje jak to jest z różnorodnością typów rexowego futerka. Jakie ono powinno być? Roztrzepane, pofalowane, bo jak oglądam zdjęcia to reksy bardzo się od siebie różnią. Pamiętam, że widziałam jednego szczurka, który zdobył pierwsze miejsce za sierść typu rex a ja nie mogłam się w nim dopatrzeć jakiejś większej różnicy od velveteen czy poczochranego standarda :) (chodzi mi o sierść nie o wąsy)
Może jak pooglądam szczury na wystawach wyrobie sobie już oko, ale byłabym wdzięczna za wyjaśnienie.
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 09:01   

z tego co mi wiadomo to rexy mają pofalowaną sierść (tzn. loczki??)
a velki są "roztrzepane"?
dobrze łapię?
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 09:08   

A to nie jest tak, że rexy mają loczki, a velvety nieco dłuższe od standardowego, pofalowane futro?
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 18:49   

podstawowa róznica miedzy rexem a velvetem to wasy, czesto to jedyna metoda odroznienia jednego od drugiego, gdy rex jest slaby - velvety maja proste wasy, rexy krecone.

co do samej siersci rex to moze ona byc bardzo rozna, rozny skret moze byc, rozna miekkosc, rozne "rozczochranie" jak to nazwalyscie. mam kilka rexow i powiem szcerze, ze jak do tej pory tylko jeden byl naprawde cudownym rexem (nadal jest ale z powodu wieku zaczal juz lysiec), to moj Imp EM. Pozostale moje rexy albo sa za malo skrecone (dobry skret powoduje przeswity w sierci, pozorne przelysienia), sa nierownomierne (skret jest tylko na grzbiecie) lub byly za bardzo skrecone i juz lysieja we wczesnym wieku. miekkosc futra rex tez moze byc rozna, jedne sa jak kaczuszki mieciutki, inne maja szczecine zakrawajaca o dzika. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 18:51   

A ja chciałam jeszcze zapytać - rexy łysieją całkiem z wiekiem?
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 19:10   

to bardzo indywidualna cecha i nie jest to reguła, natomiast nie znam rexa który by całkowicie wyłysiał na starośc, calkiem goły jak fuzz na pewno nie bedziem raczej plackami bedzie mial futerko
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 00:06   

warto jeszcze dodać, że velveteenom wąsy prostują się z wiekiem :) na początku mają je poskręcane, nie tak bardzo jak rex'y, ale jednak. więc aby mieć pewność, że maluch jest na pewno rex;em nie velvetem - lub na odwrót - trzeba poczekać do około 2 tygodnia, gdy malce są porządnie obkłaczone :) wtedy przepięknie widać to różnice w skręceniu i długości futerka.

ja osobiście preferują velveteen;y. ale rex'y też są fajne :wink:
no i o velvety trudno, nad czym przeokropnie ubolewam.

ale dziewczyny dobrze rozumujecie, Shy określiła tą różnice tak bardzo na chłopski rozum :wink:
_________________

 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 02:06   

L., na chłopski jak na chłopski. Nie bede nic mowic o rexie od Ciebie, ktory na gorszy skręt niz velvet od sachmy. :P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12